Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@horaa ce are el acolo sunt senzorii volumetrici de la alarma de fabrica(OEM).
Microfonul îl ai pus în dreptul oglinzii în spatele plafonierei și ar trebui sa si existe fizic dacã ai UHP(bluetooth). Acest modul merge montat în oricare combinație de unitate audio, excepție fãcând în cazul cand ai cd 50 phone. În acesta din urma se introduce o cartela SIM. În mod normal poți cere de la compania la care ești abonat sã-ți dea o a doua cartela pe același numãr și sa le folosești simultan.
Skip ads

  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Din cite stiu, treaba cu clona de SIM nu e valabila in Romania.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu am cochetat cu ideea unui modul bt "original", adica uhp. Insa costurile erau prea mari si am montat un motorola aftemarket, montat pe intrarea extern in a cd30.
Singurul dezavantaj e ca nu vad pe display-ul central cand primesc apel...
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Asta n-ar fi o problema. Eu folosesc SIM separat pentru masina, si telefonul la vedere pe un suport. Cind primesc apel vad oricum cine ma suna inainte sa dau reject si sa redirectionez astfel apelul catre SIM-ul de masina, de unde raspund apoi.
Skip ads

  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ideal ar fi un kit bluetooth cu display pe consola, cu optiunea de a accesa agenda din telefon. Nu stiu daca exista sau daca se poate improviza asa ceva, dar nu ma preocupa deocamdata.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Inseamna ca sunt doua versiuni de telefon: cel intern cu slot de sim in unitate si probabil cel extern cum am eu dar care este inutil si sta in intr-o punga uitate in pod.
  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
https://www.autovit.ro/anunt...9.html#42e4caf24b

Salut, pentru cunascatori, e pretul cam mic la masina, sau mi se pare mie ?
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Dacã e adusã din afarã nu prețul e problema, ci calitatea mașinii.
Skip ads

  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Este adusa de afara, dar ma refeream ca optiunile pe care le are din punctul meu de vedere nu reflecta pretul. Am intrebat poate cineva are o parere mult mai pertinenta decat a mea Smile.
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am dat cu 1000 mai puțin pe a mea, nu eram dispus sã mai dau în plus pentru dotãri. Nu am GPS, încãlzire, panoramic etc. Am mai dat vreo 250 ca sã scot dpf, 800 la înmatriculare (taxa de mediu), și m-am ales cu o mașinã de care sunt încântat.
Prețul e ok, fii atent la calitate. Controleazã bine, începând de la verificarea dotãrilor din decodarea VIN, verificarea funcționalitãții dotãrilor, la motor, mecanicã, electricã, testare erori etc. Acolo trebuie sã te bazezi pe sfatul specialiștilor.
  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Deocamdata cercetez piata, nu caut ceva care sa aibe toate briz-brizurile, probabil navigatia nu cred ca o voi folosi vreodata. Vreau ceva decent din punct de vedere al dotarilor si mai ales un pret corect vis-a-vis de starea tehnica, ceea ce rar intalnesti. Nu ma grabesc tinand cont ca am cu ce sa merg. Nu sunt hotarat nici in privinta marcii, pentru ca fiecare are si plusuri si minusuri, unele mai grave, altele mai putin grave, dar la noi avand in vedere "disparitia" km din bordul masinii, bazandu-te doar pe o estimare, uneori te surprind unele defecte mai costisitoare.
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am vrut o compactã break, am oscilat între Focus și Astra. Cunoșteam bine Focusul, dar Opel a avut câștig de cauzã Smile
Succes!
Skip ads

  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Din ce motiv ai ales Opel, dacã nu sunt indiscret? Very Happy
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
În primul rând pentru cã mai aveam un Opel Zafira. Din experiențã știam cã întreținerea este ieftinã, iar mașina este ok.
Focus e și el ok, doar costurile de întreținere ceva mai mari, iar mașina ceva mai sensibilã.
Motorul 1.9 150CP a fost cred factorul determinant.
Se apropie criza de vârsta mijlocie, și am nevoie de putere, nu de motor economic Smile
Am uitat sã menționez șasiul sport, bonus. Face wagonul meu mai stabil decât focusul hatchback pe care l-am alergat acum ceva vreme.
  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Tot 1.9 cdti aș dori și eu 2008-2009, dar sã vedem ce "picã".(tot cu Zafira mã "dau" și eu).
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La stabilitate focusul e mai bun....are brate pe puntea spate...Dar de aici si bucse mai multe de schimbat.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
descrierea masinii e deficitara, probabil e fost vanzator de VAG...
motorul are 1910 cc si nu 1890 (1896 are 1.9 TDI de la vag daca nu ma insel)
masina nu are DVD 90 navi ca sa poti pune un DVD cu navigatia. plus ca si display-ul de la navigatie mi se pare ca nu e de acolo ci pare editata poza si pus peste poza originala... CID-ul de astra h este mai mic decat ce e in poza respectiva. cautati pe google CID astra h si imi veti da dreptate.
oglinzile exterioare nu par a fi heliomate (din ce stiu eu difera putin oglinda, cea de acolo pare oglinda standard).
nu are alarma cu senzori de miscare (sau nu e originala)
exista astra h cu 12 airbag-uri? sa mi le enumere cineva va rog.
nu e sub nici o forma full extra, e o masina dotata mediu spre sus, dar sub nici o forma full. garantat lipsesc xenon-ul, alarma din fabrica si multe altele,
banui ca e un samsar care incearca sa pacaleasca un potential client de masina lui extra full fara cateva dotari...
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am remarcat ca nu are geamuri electrice pe spate...se vede manivela de pe portiera spate.
  • vally14v

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Da, am observat si eu manivela Very Happy, de obicei samsarul numai editeaza anunturile pentru fiecare masina in parte, este acelasi la toate, oricum o sa gaseasca client care se lasa cucerit de piele + plafon.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Toate optiunile enumerate de mai sus sunt de cacao... trapa. Nu ii simt lipsa, navigatie? Am waze pe telefon. Clima bi-zonala, da sigur. Masina are clima nu a/c. Un hai sa zicem un plus dar nu vad problema daca o masina are a/c... degeaba, atata timp cat nu ai 4 geamuri electrice si xenon cu afl nu vad a fi o echipare buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR