Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
citeste topicurile de la " oscilatie relanti motor ecoflex" si "zgomot ciudat injectie denso " si o sa identifici problemele uzuale la motorul asta. in rest ca la toate diesel - volanta, turbina.
a, bonus e cutia m32
Skip ads

  • Velniceru Bogdan

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am inteles, multumesc pentru informatii
  • DanMarinescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salut!
M-ar interesa sa cumpar un Opel Astra H GTC, dar vreau o motorizare mai puternica. Deocamdata am o Mazda 6 GY 2006 2.0 DI 143 cp si nu as vrea sa trec la o masina mai slaba decat cea de acum, deoarece m-am invatat sa am mereu rezerva de putere. Very Happy
Acum, ma tenteaza un motor pe benzina, am gasit ceva modele cu Z20LEL si unele cu motorul de 1.8 125 de cai, banuiesc ca acel 1.6 nu m-ar satisface.

Acum, as vrea sa va intreb ceva pareri despre Z20LEL, deoarece am inteles ca sunt destul de buclucase.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sau daca esti fan diesel mergi pe 1.9 dth/dtj. Cubo remapare ajunge la 190-200 de caluti
Skip ads

  • EDWARD85

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor ! Doresc sa-mi achizitionez un Opel Astra H Caravan 1.6 pe benzina fabricatie intre 2005 si 2007. Va rog frumos sa-mi dati cateva sfaturi cu privire la motor. Ce motor e mai fiabil si cu cat mai putine probleme ? Ce-mi recomandati ? Va multumesc anticipat ! Cu deosebit respect, Eduard.
  • hermes2ap

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Y16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
motor 16 .xer 115 cp din 2011 luata !...e ok ..dar ..nu are cuplu mare trebuie turat ptr ..a fi vivace ! ..probleme cunoascute depinde de nr km iar consumul ..in oras cam mare ..in bucuresti ziua sub ..11.5 -12lnu te iarta ! .depinde .si cum s a exploatat ! ..am schimbat la 65 mii km .luata de noua .garniturile racitor ulei ca baga ulei in apa racire resp vas ,,!in rest curele distributie si role ..care se schimba intre 60- 80 mii km ! sau 5 ani ! ..repet depinde nr km ! ..
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
nu mi se pare intelept sa iei 1.6 caravan. poate 1.8. sau sa iei hatch
  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara!

Intrebarea mea este putin offtopic dar am preferat sa nu deschid un thread nou/dezgrop pentru o intrebare atat de simpla. Am nevoie de un set de bare transversale pentru un Opel Astra H 2006 1.8 benzina break dar nu am gasit decat anunturi in search plus foarte multe anunturi pe site-uri site-uri de vanzari din RO.
Am citit putin si marca Thule apare cu review-uri bune dar pe site-ul lor nu stiu ce model am din lista respectiva. Daca va arat poze va puteti da seama?
Masina nu este a mea, cautarea neffind pentru mine, pe Ignisul meu am barele longitudinale mult mai ridicate, pe acest Astra vad ca sunt lipite de caroserie.
Intrebarea mea este, ce imi recomandati sa cumpar destuld e bune in buget pana in 300lei (de preferat 200-250lei? La ce sa fiu atent? Cred ca imi place sistemul cu cheie unde se pot da jos usor.

Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa cumparati numai de firma si omologate ca astea lipite de plafon au prinderi f. stricte .Altfel la viteze mari s-ar putra desprinde si accidentati pe cei din spatele dv.
  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos, de asta am preferat sa intreb inainte sa fac eu lucrurile dupa capul meu. As vrea si o recomandare exacta de produs pe care eu sa il cumpar direct. Stiu ca si in Lidl se mai vand (vazusem pentru masina mea) dar imi pareau subtiri.
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Thule nu gasesti in banii aia, cred ca nici sh.
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
alea de la Lidi nu sunt bune Ce am eu sunt originale facute in Italia am carat cu ele :mubila .rigips .osb. tevi la 4 m

Skip ads

  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Iti multumesc mult pentru poze, apreciez. Problema este ca sunt blurate si imi este greu sa identific modelul. Am sa mai dau un refresh intr-o ora poate nu mi le incarca mie.
Daca 300lei este prea putin, cat ma costa un kit bun? Vreau sa i-l fac cadou tatalui meu si chiar daca reprezinta un efort sunt dispus sa il fac doar sa stiu ca omul o sa fie multumit in final. Ce model sa aleg sub 500lei?
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Eu le-am cuparat SH si am de 250lei acum 8 ani.Am vazut la Revizie Opel .ro originale gm.la 670 noi.
  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Eu ar fi trebuit sa lucrez in industria termopanelor pentru ca masor de 5 ori inainte sa iau decizia. Pe scurt, confirm, pentru masina urmatoare:
https://ibb.co/dXhVu6 https://ibb.co/nLFTgm https://ibb.co/cdMZMm https://ibb.co/k9AiE6 codul original al piesei este GM 6732535, cam singura varianta ok calitativ.
  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna dimineata, mai revin cu o intrebare. Astra din pozele de mai sus, cum se mai numeste pentru ca nu o gasesc aici: https://www.portbagajeauto.ro/bare-transversale/
Imi par foarte multe modele si nu stiu care dintre ele este cel prezentat mai sus. Multumesc!
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
astra h caravan cu sine longitudinale lipite de plafon asra g le are departate de plafon
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Nu cred ca este astra h, din ce se vede are stopuri pe stalpii de la luneta.Din fotografia respectiva, este greu sa spui si daca este opel.
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
eu am crezut ca fotografiile mai de sus .cea care se vad doar sinele pare a fi honda crv
  • duculetu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu, este aceeasi masina. Multumesc pentru raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR