Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutari,
Am o dilema si doresc sa-mi dati un sfat! Azi am schimbat volanul simplu cu unul cu comenzi! Masina este un Vectra B - CD care are instalatia electrica completa (cea de la volan pina la casetofon). Problema este ca nu lucreaza comenzile, butoanele se aprind, casetofonul fiind CAR 300! Mentioz ca instalatia...contactii, banda melcata de la volan si restul instalatiei pina la mufa casetofonului sunt in regula, acestea fiind masurate ohmetric! Mufele din casetofon sunt toate conectate dar de functionat.....nu vrea ! Aveti cumva vreo idee in acest sens? Multumiri anticipate!
Skip ads

  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
car 300 nu are comenzi pe volan ca functie!
de la 400 incolo!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
edgstyle a scris:car 300 nu are comenzi pe volan ca functie!
de la 400 incolo!

Ca bine zici..Chiar ma gandeam ce paradox..Trebuie sa iti iei CAR 400,il gasesti pe forum cam la 100 ron,dar ar fi bbine sa aiba si codul la el.Arata ca al tau,numai ca are un buton in plus la reglaje de sunet,cel de BASS.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Asa m-am gandit si eu ca rapandula asta nu are functiile de telecomanda! Poate gasesc ceva cu CD original ....binenteles si cu card pass! Ce sa fac....m-am conformat pentru cel mic, ca vroia neaparat comenzi pe volan! Acum ma mai scarpin de ceva banuti! Smile Va multumesc frumos baieti de raspunsuri! Cele bune!
Skip ads

  • Ice-D

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da, mii de multumiri si din partea mea baieti, m-ati scapat de o dilema mare. (eu sunt baiatul in cauza!)

Acum, D_M_G, mai mult ca sigur ne orientam la un CAR 400, deoarece:

1) Am modulator de care stii foarte bine, sunt super multumit.

2) "CD-urile" au tendinta de a se strica mai repede ca orice alt casetofon, ba ca se incing, ba acea fotocelula care ajuta la redarea melodiei,implicit la citirea discului, s.a.m.d !

Inca odata, va multumesc frumos, dragilor !
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
100 ron un CAR400?
atunci am fost un mega fraier ca l-am dat p-al meu acu fo 2 ani cu 60 ron....

acu fara misto, mi se pare mult...

poti gasi ceva decent , compatibil cu comenzile de pe volan si cu displayul masinii incluzind si o magazie de cd-uri....
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu baiatul de la care am luat volanul si voi intra in posesia cass-ului CAR 400 la pretul de 50 Lei!
Asa ca zafirule nu mai este cazul sa te autocritici! Smile Mersi mult inca odata si consider ca se poate inchide acest topic!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:100 ron un CAR400?
atunci am fost un mega fraier ca l-am dat p-al meu acu fo 2 ani cu 60 ron....acu fara misto, mi se pare mult...

Asa am dat eu pe al meu,acu`ceva vreme..E drept ca am gasit acum vreo 2 luni in targ la Vitan cu 30 ron,dar consider ca a fost o ocazie,mai ales ca nu i-a facut nici proba,de car-pass sau cod ce sa mai vb..Norocul meu ca mergea,si nu a fost nici codat..
@Ice-D-si eu sunt de aceiasi parere,un CAR-400 e mai rezistent si mai fiabil decat un CDR-400,cel putin la vechimea lor.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ D_M_G ... ma insel sau ai zis mai sus ca voiai ceva cu "CD original" ... CAR400 nu e tot cu caseta ? Smile
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul
Stiu ca 400 este doar radio cass! Ma refeream la faptul ca poate gasesc si un model de radio-CD original pentru Opel, dar cum a scris si baiatul meu ne limitam la un CAR 400 el avand un modulator FM performant pe care il va folosi in tandem!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Tot ce e peste 50 de lei pentru un CAR400 e jecmaneala. Dar asta e doar parerea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR