Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Lasa-i Puma in pace , mai ales pe INALT , nu inteleg cum poate cineva sa-si ia o masina noua (care costa mult pt romani majoritatea) fara sa faca drive test cu ea. Asa vedea imediat multe din cele care le zice ca-s de nota 5 Very Happy si mergea omu sa ia logan cai mai bun si mai ieftin Laughing . Eu am facut drive test cu majoritatea concurentelor lui Corsa in clasa mica si in final am ales Corsa . Nu e perfecta dar nici cum o descrie el nu este.
Skip ads

  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
puma de acord cu tine ca motoru este sprinten findca si masina este usoara.oricum eu nu pun mare pret pe sonorizare pentru ca miam schimbat si cd si boxe tot si oricat de bine se auzea tot schimbam.pe mine ma deranjeaza ca scartaie al naibii prin usi si prin bord si am vazaut ca este un simptom comun la corsa cu toate ca unii nu vor sa zica.o nota mai mare as dao pentru pretul pieselor cares mai ieftine in comparatie cu altele.deci cel mai de prost lucru facut este cu toate ca ma repet bordu din plasticu ala de 2 lei....nul mai suport.Smile)
  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ovidiu.SB si bastard sunt de acord cu voi in unele privinte dar eu am condus SEAT IBIZA VW POLO SKODA FABIA PEUGEOT 206 , 307 ( eu am si un GOLF 4 )AUDI A6 (2006) VW GOLF 5 VW TURAN BMW 3, 5 OPEL VECTRA A , B RENAULT LAGUNA 1, 2 , CLIO , SIMBOL si multe alte masini deci am habar de ele si asa am facut o comparatie cu CORSA C a mea si e ok . Precizez inca o data ca cel ma-i mult conteaza cum a fost intrtinuta masina eu am luat CORSA C la 29000 km din 2004 in 2007. In viitor daca o sa reusesc financiar viitoarea masina va fii CORSA D OPC sau VW GOLF 5 GTI. Va salut si va doresc sa va bucurati de CORSELE voastre fara incidente Razz Razz
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
puma am mers si eu cu peugeot 307 si mia placut foarte mult sincer,nu zic ca ar fi o masina naspa corsa dar se putea mai bine in multe privinte.cel mai mult ma ingrozeste cand dau intr-o groapa sau damb si zdrangane toate inauntru nu tare dar jenant.asa ca tinuta si cum se comporta la drum e de laudat la cat de mica si cate kile are.fratimio are golf 5 si e super tare imi inchipui un gti cear putea face.sa ne arati pozele cu gti tau :)cand til vei lua. bafta si numai bine.cat iai dat maxim la corsa ta ?
Skip ads

  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
In ROMINIA o masina se comporta altfel ca afara . Dincolo toate masinile sunt super din punct de vedere al confortului deoarece drumurile sunt super.Un GOLF 5 e super si mie imi place dar este din alta clasa (compacta ) iar CORSA clasa ( MICA ) atunci cum poti compara un vapor cu o barca cu motor ?Referitor la viteza maxima cu care am mers eu cu CORSA mea a fost 180 km/h pe ceas dar in talon scrie vit max 170 km/h. Te salut si te invit la o tura cu CORSA mea si o sa a-i alta parere de CORSA Smile Embarassed

  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
....da ce ar putea sa aiba corsa ta in plus? cati km are a ta? a mea re 100 mii e din 2002.masina este impecabila eu am luato acum 1 an si ceva si am facut 3 teste pana acum din care unu si la reprezentanta si nu a iesit nici o eroare si am facut si testu cu acceleratia si frana si tot la fel.masina la motor e perfecta fiindca a fost si a unei femei cunostinte din italia dar tiam zis si ma repet discutia era ca ma dispera la maxim plasticu ala din interior atat.eu am zis ca se putea sa faca ditrun material mai bun atata tot.asta e parerea mea Rolling Eyes si eu iam dat 170 pe ceas nu stiu daca mai putea ca nu mai aveam unde se termina strada . daca mai stau de vorba cu tine creca ai dau nota 9 cu indulgenta Very Happy .ai bagat vreodata in ea benzina omv 100 ? eu iam bagat si se simte diferenta tare frate fuge mai tare dar si mananca mai mult.bafta si numai bine.eu am schimbata si evacuarea multi zic ca iar da 2 3 cai in plus da nu cred.1 creca e prea mult Razz
apropo avem aceleasi capace.
  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
CORSA mea are 46000 km ( la 29000 km am cumparat ) e din 2004 motor de 1.2 16V full option fara navigatie. Astazi am avut intilnirea OPEL din ARAD si TM si la 170 km/h am depasit vw golf 4 1.9 TDI 130 CP iar la 180 km/h ma-m distantat de el , ma ajuns la un semafor in oras si ma intrebat ce am sub capota ca nu crede ce scrie pe spate 1.2 iam raspuns rizind Very Happy .REPET pt tine inca o data CORSA e in clasa de masini MICA deci materialele folosite sunt ma-i ieftine deoarece masina costa putin . Plasticul folosit la bord este comparativ calitativ la fel la toate masinile din clasa MICA doar DESIGN-ul difera, normal ca la un AUDI materialul din bord este altul calitativ dar si pretul de achizitie e pe masura . Cred ca a-i inteles . Daca doresti un bord din material super trebuie sa te orientezi la o clasa superioara cel putin MEDIE sau MARE (ex. AUDI A6 BMW 5 MERCEDES E class OPEL VECTRA C )
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
puma nu te supara frate cati zic da cand vreodata face un corsa 75 cai un golf 4 130 cai?hai sa nu ne mai mintim aiurea poate n-a vrut baiatu ala sa-i dea ca sincer n-avem sanse noi cu buburuzele noastre cu 130 cai.e o herghelie frate sub capota la ala.tiam zis am condus si golf 5 a lu fratimio si inainte a avut pasat si stiu ce poate un 1,9 tdi.ai dreptate si e si normal cu materialu de bord dar ai facut o comparatie uriasa cu audi dar uitate la peugeot 206 e clar diferenta la material de bord si la ceasuri culoare tot.te cred ca esti fan opel dar tu cam exagerezi cu masina ta,o faci avion.parerea mea sincera fara sa supar pe cineva este ca ma deranjeaza bordu ala si se putea mai bine.mai uitate si tu la alte masini si nu mai fa comparatii de astea care nu-si au rostu cu bmw, mercedes.stiu ca de banii astia nu poti sa le ai pe toate dar .... in fine asa putem sa o tinem o luna ca vadca esti indragostit tare de masina si sincer ai zis ca ai condus cateva masini dar dupa cum vorbesti de a ta nu cred fiindca prea o ridici in slavi.nu te supara.bafta si numai bine.
Skip ads

  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu te supara pe mine dar esti un p.... .Cel ma-i mult conteaza masina dar si soferul si de accea poti face la un sprint o masina ma-i puternica datorita acestui fapt .Eu nu stiu ce masina ai tu dar dupa cum spui este UN COTET . Eu am 4 prieteni in SEBIS unde stau si eu care au CORSA din 2001-2002 dar nici unul nu sa plins ca tine ca schirtie bordul sau zdrangane suspensia la trecerea peste denivelari sau gropi . Deci ce spui tu este impotriva a noastra cinci , deci nu ti se pare ca tu vorbesti prosti sau exagerezi ? Eu am condus masini pe care tu le vezi doar la televizor ! Referitor la CORSA ti-am spus o data si repet doresc o masina mai mare deci ma gindesc la altceva . Eu conduc in fiecare zii VW GOLF 4 1.9 TDI al meu si la sprint la-m facut cu CORSA nu o data de ma-i multe ori cronometat de mine .
  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
bastard citeste aici cu grija tot/www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10824&postdays=0&postorder=asc&start=260
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da puma am vazut ca esti laudat dar ce ai facut acum pe bune daca tot neam cntrazis atat zimi ceai la masina ai cipuito?sofer poate ai fi tu bun nimic de zis da trebuie sa poata si masina.Smile)
  • PUMA

  • Mesaje scrise: 1,166
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Masina intradevar nu este STANDART dar este o CORSA , nu ? Multi vad o CORSA dar nimeni nu se gindeste si ce poate , nu ? ESTE STRICT PROFESIONAL . AICI AM INCHEIAT DISCUTIA CONTRADICTORIE CU TINE IN SPERANTA CA PRIETENII MEI OPELISTI TE_AU LAMURIT . Deci am avut dreptate in legatura cu o masina mica CORSA care '' face " multe masini ma-i puternice.
Skip ads

  • inalt
  • **
  • 50 mesaje
  • din 15 Jan 2008
  • Corsa 2008 Z13DTJ-corsa d
  • Dambovita
  • inalt

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ-corsa d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ce e Puma, dai bir cu fugitii, nu mai ai argumente?
Te rog frumos sa-ti ceri scuze cavalereste pentru p..... acela adresat lui Bastard. Cobori foarte jos nivelul discutiei.
Prin forumul acesta aduceai referire la ceed, care la 14.000 de euro (diesel) are un interior reusit atat ca aspect cat si materialele din care este facut. Corsa D pe care o am tot atat a costat iar interiorul ..... este asa cum l-am prezentat anterior.
Ieri am facut un drum mai lung si vreu sa-ti spun ca de la 120 Km/h urla motorul de parca la-i fi tinut in brate. Imi inchipui cum ar fi facut la 170 Km/h.
Noi vorbim aici de masini standard nu de ,, Masina intradevar nu este STANDART ,,. Bine ca recunosti.
Deci, nota 5.
Am sa cer cu staruinta moderatorului sa scada nota la purtare celor care afirma ca au mers peste limita de viteza admisa de lege.
  • goldeye3002

  • Mesaje scrise: 448
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
''Am sa cer cu staruinta moderatorului sa scada nota la purtare celor care afirma ca au mers peste limita de viteza admisa de lege.''
Cu ultima afirmatie nu sunt de acord, e problema fiecaruia cu cat merge si unde merge, de ce sa se scada nota n-am inteles, ne intoarcem la sistemul comunist, cu turnatori si alte cele ce naiba?
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Laughing Asta nici eu nu am inteles-o. Laughing


Ultima modificare facuta de sam_mntn la Lun 31 Mar, 2008 8:14 pm
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si revenind la nenea puma, daca tot este un forum in care sunt o gramada de opelisti convinsi si mai ales corsari (sectiunea e de corsa) explica-ne si noua , muritorilor de rand ce ai pe masina.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Well Done ,goldeye3002
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
PUMA deci noi am vorbit degeaba aici tu nu ai zis ca ai masina facuta.daca imi cumpar un trabant si mai bag 4 5 mii in el fac si eu multe masini cu el si dupa ma laud dar nare rost fiindca noi vorbeam de masini standard.asa cu nu mai tine sus si tare ca neai omorat cu masina ta cate ai facut ce viteza fiindca oricine care baga niste bani in motoru lui poate sa faca multe masini.oricum so stapanesti sanatos si sa nai probleme cu ea chiar daca neam contrazis nam nimic personal cu tine si oricum sustin ce am zis adica se putea mai bine interiorul si tiam zis ca la motor nimic de comentat chiar si asa fara modificari la el.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
La 170km/h isi cam dadea duhul, sau mai avea putin. E suficient sa ingrijesti masina, motorul (Z12XE/Z12XEP), si prinde fara jena viteza maxima. Care e grozavia? Imi scapa.
  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mihai citeste tot ce sa scris si dupa posteaza.noi vorbeam de masina standard si puma a zis ca corsa lui a facut multe masini si a facut si un golf cu nu stiu cati cai si alte masini si a condus nu stiu ce masini dar cred ca a vazut prea multe filme dar de fapt masina lui ar fi facuta la motor deci navea rost sa se bage in seama cu japca ca sa bagat degeaba cu avionu lui ca nea spart la ..... cu masina.creca o sai puna si 2 aripi si o face avion asa o ridica in slavi.dupa cum zice el ar fi condus cam tot ce exista pe piata automobilelor dar creca ne minte pe fata.cand lam intrebat ce are la motor nu mai raspunde.puma schimbai semnu de la opel cu unu de la ferari ca asa ai descris masina ta.nea omorat cu masina lui mica care face masini mari omu isi iubeste tare masina creca doarme in ea dar de fapt e cam mica ca e in 3 usi.puma daca tot ai condus atatea masini si ai avut numa bmw si mercedes ce nu tiai luat una in 4 usi ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Chestionar

NOTA GENERALA
10 22%
9 37%
8 28%
7 7%
6 3%
118 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR