Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare forumisti!
Nu stiu daca am postat unde trebuie dar parca aici imi pare mie cel mai aproape de problema mea.
Am lovit masina in partea din fata unde am zgariat bara fata si am indoit capota in partea de langa grila partea stanga. A fost trasa la loc de un tinichigiu insa acum nu e vopsita. Zona afectata are 15cmX15cm. Trebuie chituita si revopsita la loc acea zona.
Peste tot pe unde am fost nu au fost de acord sa vopseasca doar zona aia ci intreaga capota. Lucru care nu imi convine dpdv financiar.
Deci care se pricepe sa imi repare si mie zona aia lovita? Masina e rosie daca conteaza.
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
De ce nu incerci singur?Cumperi o cutie chit auto +intaritor,citesti instructiunile de pe cutie,chituiesti zona,o smirgheluiesti folosind un suport drept intre smirghel si mana ta.Poti repeta operatia de chituire de cate ori doresti,dupa care freci cu smirghel pana cesuprafata este oglinda ,cumperi un spray de culoarea ta si ai rezolvat problema.Eu prima ''lucrare'' de vopsitorie am facut-o pe masina unui nene ,care in loc de aripi spate avea mai mult chit si scoci.Cand am vazut ce ''meserias'' cunt mi-am vopsit singur masina Aro la vremea aia fara nici o scursura.
Sa sti ca e mult pana te apuci,iar daca ai un prieten cu care sa mai schimbi o parere e si mai bine.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si gaseste el vopsea la spray identica cu ce are pe masina ?
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vopsea se gaseste, te duci la astia de amesteca vopsele si cumperi cata vrei , optional ti-o baga si in recipient sub presiune. Nu de aia imi fac eu probleme ci de faptu' ca am mai incercat mai de mult o reparatie din asta pe dacie si nu a iesit deloc bine. Asa ca prefer sa o faca altcineva care sa se priceapa. Problema e ca intre timp mi-a expirat si itp-ul, asa ca e urgenta treaba:))
Skip ads

  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Te trimit eu la un super baiat. Care nu-ti va lua mult.Are atelierul de vopsit undeva langa statia de metrou Costin Georgian.Si eu mi-am retusat anumite parti.
  • leutzu

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
marius_310383 ---> lasa si tu te rog un nr de tel al baiatului, as fi iteresat sa trec si io pe la el, sau eventual da si mie un PM.
Multumesc anticipat!
  • matei.cosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu se compara vopseaua specioala cu cea de spary nu are luciu si se vede ca drcau nu va sfatuiesc si ca sa dai chit si sa slefuiesti iti trebuie experienta daca nu te intereseaza masina poti sa o faci si in sufragerie
  • iani_caranica

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2009

  • Mesaj Privat
in caz k vreti un vopsitor bun va pot reconda eu unul.omul se ocupa numai pe tinichigerie si vopsire are cuptor.daca va intereseaza astept pm.este foarte bun io numai la el imi vopsesc sau indrept manile si il recomand.
ia cam 300 ron pe piesa fara vopsea.cam scump dar isi face baniii.am asistat la o operatie intre 2 masini si dupa aceea a iesit una singura ca noua.
Skip ads

  • hauseru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2008

  • Mesaj Privat
iani_caranica lasa si tu un nr de tel al baiatului care zici ca vopseste bine.mil poti lasa pe pm sau aici, unde vrei tu.mc
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pentru cei care vor sa retuseze mici portiuni in zone nu tocmai [in fata] si folosesc spray de culoarea respective ,va recomand ca atunci cand cumparati spray-ul sa cumparati si un spray cu lac incolor,care se aplica dupa vopsirea cu spray. Personal am folosit artificiul asta pt. [albastru rodos] ->vopsit 1/2 din haion fara a se observa diferenta.
  • tudordoru

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1988 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
va rog spuneti si mie unde gasesc chit auto in bucuresti
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
La librarie.

Doamne...gasesti la orice magazin de piese auto, vopsele, etc...
Ai cautat macar ?
Skip ads

  • alexo
  • *
  • 2 mesaje
  • din 26 Apr 2010
  • Astra 2008 1.4 TWINPORT
  • Suceava
  • alexo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2008 1.4 TWINPORT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pentru cn interseaza am un litru de vopsea cod l266 si lac pe sikkens a fost mai mult folosit pe opel vectra B ma puteti gasi la nr 0752807240 sau id alexandru_claudiu2000....culoarea e un negru perlat
  • tudordoru

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1988 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
daca aveti de reparat[tinichigerie-mecanica]cunosc pe cineva care lucreaza destul de bine si ieftin Cauta si vei gasi!
  • nikenicolae

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
tudordoru a scris:daca aveti de reparat[tinichigerie-mecanica]cunosc pe cineva care lucreaza destul de bine si ieftin Cauta si vei gasi!

vreau si eu sa fac tinichigeria la vectra mea, asa ca ma intereseaza si pe mine. Daca ai nr de tel si adresa te rog sa le postezi, merci.
  • leutzu

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
tudordoru a scris:daca aveti de reparat[tinichigerie-mecanica]cunosc pe cineva care lucreaza destul de bine si ieftin Cauta si vei gasi!


Lasa si mie un PM cu datele de contact ale persoanei, te rog...Merci mult!
  • daniel_voinea

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2009

  • Mesaj Privat
vreau si eu un tinichigiu ieftin......usa dreapta..aripa spate...
  • Dragalashu_shick

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
pot sa te ajut eu cu un tinichigiu ieftin.si eu am fost la el pentru portiera. Indreptat 80 ron,smirgheluit 50 ron,vopsit 100 ron cu vopseaua mea.
  • tudordoru

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1988 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
daniel_voinea a scris:vreau si eu un tinichigiu ieftin......usa dreapta..aripa spate...
0732843869 Gigi il chiama....lucreaza destul de bine si ieftin
  • Arc87

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut ieri mi-am cumparat si eu un Opel Vectra B 2.0 diesel Caravan ...tehnic merge extraordinar dar are cateva defecte estetice , nu a fost lovita sau altceva de genul dar are cateva puncte de rugina pe usa de la sofer si pe capota stiti pe cineva care se ocupa de asa ceva in Brasov care sa nu fie nici foarte scump ? sau stiti cam cat ar costa sa vopsesc toata masina?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR