Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Corwin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucureºti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Salutare!
Vin cu o intrebare - sunt tentat sa cumpar un Astra H Enjoy la second hand de la Erebus care o ofera cu 6 luni garantie.
Masina are aproximativ 30.000km, motorul de 1.6 si cam toate optionalele care mi le-as fi cumparat daca o luam noua.
Intrebarea mea este urmatoarea - pretul este OK (aprox. 11500)? (adica e suspect de mic / mare, etc.) Mie mi se pare OK dar mai vreau macar o opinie Very Happy
La 30.000km deja facuti in aproximativ un an prin gropile din Bucuresti, cam la ce probleme m-as putea astepta si la ce trebuie sa fiu atent daca vreau sa o achizitionez?
Multzam...


Ultima modificare facuta de Corwin la Lun 06 Mar, 2006 9:32 pm
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pretu? care pret? Shocked
e super mare, dupa mine... Wink
  • Corwin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucureºti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Uff... varsta asta isi spune cuvantul. E vorba de vreo 11650 Euro (am editat si sus, ca sa fiu sigur ca nu-l uit! Smile )
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
30000 intr-un an e multisor... (am facut in 2001 si 2002 cam 24000 pe an; faceam cam 400 km pe saptamina prin Buc, si am fost si prin concedii in strainatate; vara mergeam la mare 4-5 weekenduri + concediul... deci 30K e ceva)
regula (teoria) este ca in primul an se pierde 25% din valoare (cu toate taxele) +/- functie de starea intretinerii si de nr. de kilometri....
iti dau un exemplu vizavi de nr. de km.:
in Quattroruote, la cotatii SH un astra 1.6 benzina are kilometraj mediu teoretic 15000 iar un 1.7 DTI are 30000.

atentie,
ma uitam acum la preturile pt masini noi si la dibas este discount de 1250 din DDP.
un H enjoy e 15250 ; deci cu discount ar fi 14000...
aplicind regula ar trebui ca asta a ta sa fie CEL MULT 10500, ba chiar mai putin pt ca are kilometrajul asta...
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
... si mai ales la ce a fost folosita masina. Iti dai seama ca daca a fost de test-drive e destul de forjata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR