Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Poate ajuta putin.[
imglb=https://www.clubopel.com/8080/uploads/2010-01/35020_evqr8ueeq.jpg][/imglb]
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am aceeasi problema. Din cauza bass-ului vibreaza fata de usa si e extrem de deranjant. Daca pun mana pe fata de usa si o apas foarte putin, vibratia dispare. La mine nu se rezolva nimic cu geamul lasat putina mai jos.
Daca introduc o bucata de plastic sa zicem, intre fata de usa si usa, in partea dinspre usa spate si departez fata de usa de pe cadrul metalic al usii sunetul dispare insa se vede destul de urat.
Poate sa fie ceva clema slabita si astfel fata de usa sa nu mai stea fixata cum trebuie pe usa?
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat 5 cleme noi (~2.5 lei bucata pentru un rahat de plastic) si dupa ce am citit vreo 3 tutoriale pentru demontarea fetei de usa am inceput increzator lucrul. Bineinteles ca nu am putut scoate fata de usa din cheder/cleme sau in ce naiba e prinsa acolo sus. Partea pozitiva e ca am scapat de zornait, un plastic nu avea un piciorus intrat intr-o clema. Folia anti-condens facea si ea zgomot si am incercat sa o lipesc dar parca zgomotul se accentua. Am impaturit coltul dinspre usa spate-jos. Sper sa nu aiba nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR