Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La Combo am observat ca se ard foarte des becurile de la faza scurta in 3 luni se arde sigur unul. Este o problema cunoscuta la masinile astea sau doar la al meu ??

La Calibra de ex in 5 ani mi s-a ars 1 bec .
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa ai problema cu releul...care la randul ei se trage de la alternator....sau folosesti becuri mai de proasta calitate?
Asa am patit si eu cu becurile luate din targ...se tot ardeau, pana am luat Philips, si de un an nu mai am probleme.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu am becurile originale pe masina, la faruri... nici mie nu imi vine sa cred, dar asta e adevarul, singurele arse sunt in consola centrala, unul la numar si unul la un stop de ceatza... (da, stiu sunt neglijent, cand se face mai cald le schimb pe toate Razz ). In mod sigur e vorba de calitatea becurilor, incearca cu philips, ca au astept sa mi se arda sa le schimb cu asa ceva Smile .
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu neaparat de la calitatea becurilor...
poate fi si de la drumuri... daca mergi des pe drumuri proaste, de la zgiltieli se misca filamentul... la mine mi s-au ars in 5 ani 3 becuri... 2 din ele cind am avut drumuri nasoale (chiar si philips...Wink )
desi banuiesc totusi ca mergi pe aceleasi drumuri ca si cu calibra si atunci teoria asta n-o sa tina... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR