Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Alessandro23

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut.. sunt nou pe forum.. va rog fiti intelegatori cu mine Smile)
Am un buget de 1.500 de euro si in caz de mare bine as mai putea adauga 200... mentionez ca am 19 ani.. si e prima masina..
Am vazut un Opel Vectra A 1.8 din 93.. care are rulati 230.000 km... Masina la prima vedere pare ok.. imi place ca aspect fizic si la bugetul asta foarte multi prieteni mau indrumat spre un Opel..
Ce vreau sa va rog.. daca imi puteti da niste sfaturi la ce sa fiu atent cand fac proba masinei... chiar as vrea sa u achizitionez.. imi place... dar cum vam mai spus e prima masina si nu stiu cum sa o verific daca e ok... Va multumesc pentru timpul acordat si pentru sfaturi:D
Skip ads

  • Mawerick

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am luat de curand o vectra a 1.6i si sunt ft multumit de ea....sunt masini bune in general au o singura problema majora pe care o am si eu si imi pare rau ca nu am vazuto cand am luat-o ca mai scadeam la pret , si anume in jurul arcurilor din spate in partea de sus se depune rugina si asta iti poate provoca multe neplaceri ... la mine deja a intrat arcul in punte si trebuie sa o repar cat mai repede Sad. si un alt loc unde se mai depune rugina e la aripile din spate dar asta nu e o problema pentru ca se gasesc ca piese de schimb si sunt si ieftine ca mai toate piesele la opel. Asa ca uitate bine la partea tehnica si anume la motor si cutie si daca astea is bune atunci e bine ca piesele is super ieftine si la o masina asa veche defectiunile le descoperi pe zi ce trece Smile . Mult succes in achizitionarea masinii dorite
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7541

acolo ai toate detaliile
  • Alessandro23

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc amandurora... o sa tin cont de ce mi'ati zis maine.. cand o sa vizionez si un opel astra cabrio din 94 1.6 benzina.. dar mie frica de capota.. :-s poate ma ploua inauntru Smile) numai bine Very Happy
Skip ads

  • Alessandro23

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
M'am hotarat asupra opel]ului pe care o sa il cumpar.. o sa pun in weekend niste poze cu el.. sincer sunt foarte multumit de alegerea facuta.. si mentionez ca fostul proprietar e o cunostinta de a mecanicului din cartierul meu... Very Happy cunostinta fiind student la fac. de mecanica...
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
s-o stapanesti sanatos, asteptam poze Smile
  • opelvectra1992

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 c2one
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cum se zicea si mai sus mare atentie la lonjeroanele spate si aripile spate eu le-am schimbat deja acolo e boala lor in rest consumabile benzina si jar
sa o stapanesti sanatos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR