Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cum sa montez becurile de xenon din imagine in locul celor origina le fara sa stric suportul



Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Este destul de complicat, ca sa nu zic riscanta varianta de a amplasa asa frumusete de instalatie. Apeleaza cu incredere la un electrician auto, te rog. Nu risca o amplasare dupa ureche care sa functioneze putin si sa ai parte in timpul mersului de un mic incendiu. Te rog!
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ok merci!
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dannek a scris:Ok merci!


Pentru putin si oricand apeleaza cu incredere! Smile
Skip ads

  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca ai faruri cu lupa si spalator de faruri nu? Embarassed
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
lucian_vlaicu a scris:Banuiesc ca ai faruri cu lupa si spalator de faruri nu? Embarassed


De ce? Question
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat




Pozele sunt facute cu telefonul dar se vede bine tare de tot! A meritat investitita!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Si partenerii de trafic, care vin din fata, ce zic Question Iar cei de la controlul tehnic, cand va trebui sa il faci Question
Skip ads

  • gagi_manus

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1,7 CDTI 101CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cind ti-ai pus xenon te-ai interesat daca e indicat pentru tipul de far care il ai ca din cite stiu eu si e asa cind ai far normal si ai pus xenoanele aste iai nenorocit pe participanti la trafic din sensu opus ,pentru ca tipurile astea de becuri sint ff puternice si inprastie lumina cam aiurea la tipu tau de far de acea ai sa vezi din fabrica care au xenon au si lupa ca numai astea directioneaza lumina corect ,tu te simti bine la volan dar ceilanti iai spart la ochi cei care vind xenoane nu-ti spun ca nu prea e recomandat sa folosesti xenoane daca nu ai far cu lupa asta ca sa-si vinda marfa ,deci in concluzie vei fii injurat de fiecare data cind vei circula noaptea . asta cred eu eu de exemplu am pe masina mea bi-xenon din fabrica si asta e corect din toate punctele de vedere al claritati si nu orbesc pe nimeni, toti ne hazardam sa avem o lumina mai buna dar ca sa ai tu lumina buna si sa te doara in 14 de ceilanti nu mi se pare corect.
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
exact asta era si scopul intrebarii mele....romanului ii place sa faca "tiuning" si asta e...pacat ca se intampla chestii din astea Sad
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Si partenerii de trafic, care vin din fata, ce zic Question Iar cei de la controlul tehnic, cand va trebui sa il faci Question

Nu deranjeaza pe nimeni pt ca nu bat in sus bat pe sosea dupa cum se vede numai ca da o lumina mai alba ?
Acesta-i toata diferenta Idea
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Voi cei care sustineti ca nu e nici o problema ati vazut vreodata o masina cu becuri xenon si cu farurile murdare de la stropi? Ati vazut cum imprastie lumina farurile alea? Oare astia care pun faruri cu lupa si spalator pe ABSOLUT toate masinile care au din fabrica asa ceva credeti ca le pun de tampiti?
Skip ads

  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
lucian_vlaicu a scris:Voi cei care sustineti ca nu e nici o problema ati vazut vreodata o masina cu becuri xenon si cu farurile murdare de la stropi? Ati vazut cum imprastie lumina farurile alea? Oare astia care pun faruri cu lupa si spalator pe ABSOLUT toate masinile care au din fabrica asa ceva credeti ca le pun de tampiti?


Bineeee o sa pun si spalator de faruri ?
Esti multumit!
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Nu o lua in nume personal te rog, si eu imi doresc xenon pe masina dar momentan nu am bani si de faruri cu lupa si de spalator si astept pana o sa am ...nu trebuie sa fiu eu multumit, trebuie sa fie participantii la trafic multumiti, adica sa nu deranjez pe nimeni cand eu o sa imi aprind farurile....asta era ideea. Nu am vrut sa sune ca ceva personal si daca consideri ca te-am jignit cu ceva imi cer scuze.

Edit: vad ca esti din Braila, poate ne vedem la o cafea vreodata Cool
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pozele sunt facute pe dig, nu-i asa? Twisted Evil
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu toate masinile vin din fabrica cu faruri cu lupa la xenon. Ex: Laguna 2.2 nu are lupa dar are xenon (probalil e singura dar e exceptia care confirma regula). Si eu vreau xenon pe Vectra 2001 dar deocamdata nu am banii necesari.
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
De la renault - dacia ma astept la orice Laughing Laughing

p.s. ce ai spus banuiesc ca e valabil doar in ro nu si in franta sau alt stat cu apa calda Sad
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Vectra mea e cu Xenon din fabrica dar nu are spalator pt faruri. Am bagat mana pe dupa bara si am simtit furtunele care teoretic ar veni legate la spalatoare. Probabil ca a fost schimbata bara fata si a fost pusa una care nu era prevazuta cu gauri pt spalatoare. In orice caz, pe furtunele alea care atarna pe acolo in aer, nu imi curge apa...cine stie....
  • vektor

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Imi poate spune cineva daca xenoanele ar putea deranja instalatia electrica la cele care au halogene?
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
vektor a scris:Imi poate spune cineva daca xenoanele ar putea deranja instalatia electrica la cele care au halogene?

Nu ! Daca este instalata corect de un electrician priceput ... kitul are protectii si sigurante ,iar daca nu are trebuie sa puna meseriasul, daca se intampla ceva alea sar primele .
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR