Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Fratele meu are un Opel Astra Caravan din 2009 si are o "dilema" inainte ca a avut dacie iarna punea la radiator un carton intrebarea este sa puna si la opel?:)eu am zis ca nu e necesar eu personal nu pun cum nu pun nici altii dar am vazut ca unii au. Very Happy Multumesc.
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
s-o stapaneasca sanatos.
nu sunt adeptul la aceste improvizatii.
intr-adevar opelul e renumit pentru faptul ca se incalzeste mai greu, dar daca zafira mea din 2004 , i-mi da caldura dupa 5 min, nu vad de ce nu ar da si-o astra nou- nouta[ hmmmm, creca-i frumoasa vipera].
tansmite-i fratelui , felicitari, din partea mea , pentru faptul ca a ales OPEL.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc Victor am sa-i transmit de frumoasa e frumoasa rau ..... cred ca o sa citeasca si el aici. nu are cont nu prea le are cu calc. Smile ideea era ca sa nu crape radiatoru nu era de caldura ...da nu prea vad sa crape.. pareri? sugestii? e indicat acel carton?
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pãrerea mea este cã nu e nevoie sã punã nimic. Când am avut dacia 1310 ºi eu am pus dar nu pentru a se incãlzi ma repede motorul ci pentru a proteja carburatorul de aerul rece care producea condens sau chiar gheaþã. Dar la opel ( mai ales la unul din 2009 ) nu se mai pune aceastã problemã. Eu de 8 ani conduc Opel fãrã carton ºi nu s-a crãpat nimic. Felicitãri fratelui ºi din partea mea ºi numai bucurii alãturi de Opel.
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cea mai scazuta temperatura pe care am vazut-o pe un tid de opel a fost de - 24 grade.
crede-ma , radiatorul si tot ce tine de instalatie nu au avut de suferit.[ masina avea 4 ani vechime si vreo 200.000 km la bord]
antigelul sa fie la -30 si eu zic sa nu-si faca griji degeaba.
mai ales ca iernile au devenit primaveri pe la noi.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu la Astra G am mers intr-o noapte dinspre Piatra Neamt spre Bucuresti si DID-ul meu arata la un moment dat -17 grade,nu aveam carton ; banuiesc ca e vorba de un astra H la el.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io zic ca ar fi bun un carton, insa neaparat sa fie GM.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor pt. raspunsuri cred ca sa lamurit. mai putin biela-manivela care nu inceteaza sa dea dovada de nesimtire si il rog pe aceasta cale sa nu mai intervina in topicurile mele indiferent de problema. Se poate inchide Multumesc inca odata
Skip ads

  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Io zic ca ar fi bun un carton, insa neaparat sa fie GM.

sunt de aceeasi parere, am avut eu unul after-market si nu-si facea treaba, pana la urma a trebuit sa pun original.
ON: se poate folosi, DOAR daca se circula pe distante scurte. Cum exista riscul sa-l uiti acolo si cand se incalzeste afara sau daca mergi mai mult, mai bine nu folosesti asa ceva.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris: mai putin biela-manivela care nu inceteaza sa dea dovada de nesimtire

Nu crezi ca asta e un atac la persoana marlanesc? Halal educatie!
Cum sa nu rada lumea cand vede ca aveti sechele de la dacie, insa priviti cu dispret daciotii?
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Biela vrei sa scormonim in trecut? sa vedem atacuri la persoane? eu zic ca e mai bine sa incetam si pur si simplu sa-mi ocolesti topicurile asa cum am sa fac si eu cu alte tale. E greu?

Nu are nimeni sechele de la Dacie , si nu am nimic cu cei care au dacii..... vorbesti ca sa te afli in treaba. te rog frumos sa ma ocolesti pe forum.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mah, daca tie ti se pare ca altii fac atacuri la persoana, atunci nici tu nu trebuie sa ramai mai prejos. Insa doar ti se pare. Laughing


ExpressVectra a scris:Nu are nimeni sechele de la Dacie , si nu am nimic cu cei care au dacii.....

Intr-adevar, nimeni nu are sechele de la Dacie! Cartonul pe radiator nici nu e specific Daciei.
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
s-a ales praful si de asta.
cum vine dom` Biela, se gata si topicu.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing No comment la ce face domnu Biela , intelegeti voi ideea. Respect
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
noroc mare fratilor, ca n-a inceput cu ``cartonu`` ,mai devreme, asa ca omul a mai primit vreo 4-5 sfaturi de bagat in seama.
auzi tu: ``Neaparat SA fie GM``
daca ma gandeam o saptamana , si nu dadeam raspunsul asta Very Happy Very Happy Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR