Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sadkid

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut.
am si eu o mica problema , am o "vectra a" geamuri electrice etc. problema e pe partea stanga.. imi merg geamurile cand au chef.. si atunci cand merg,merg sacadat alea dupa fata, problema ce-a mai mare e macaraua pe stanga fata ca si-a cam inversat polaritatea Confused ii dau sa urce geamul coboara si invers.. partea amuzanta cand e foarte frig afara merg geamurile perfect Sad.. si mai e problema cu senzorul de ABS ba sta aprins ba e stins.. si ala e pe toante..

1. are cineva idee unde sa ma duc ori sa cumpar o macara electrica? si nu ma trimiteti la dezmembrari ca am fost la toate Neutral
2. cum identific si eu care senzor de ABS face figuri, sau daca face vre-unu din ei?

multumesc
Skip ads

  • macheta

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa ai un scurt pe undeva sau sa nu ai legaturile la masa foarte bine legate.Daca macaraua lucreaza inseamna ca nu e defecta.
  • sadkid

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
oka.. un scurt undeva :-s poti sa imi recomanzi un electrician bun? ca sincer nu am chef sa ma duc la vre`un "dorel" si dupa ce plec sa ard ca torta in masina Smile)
  • vlad-proffesional

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sadkid a scris:oka.. un scurt undeva :-s poti sa imi recomanzi un electrician bun? ca sincer nu am chef sa ma duc la vre`un "dorel" si dupa ce plec sa ard ca torta in masina Smile)

no sa arzi ca torta in masina dar iti spun din propria experienta nu ai ce sa ii mai faci la motoras e pe moarte......iti recomand altul"nou"sh
si ai grija cine iti monteaza mecanismul ca ii cam complicat ,,,mai bine cumperi tot sistemul de inchiderea geamului
Skip ads

  • sadkid

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
da man asta oka am inteles.. dar SH pot sa imi iau mare teapa.. sa mearga o luna si dupa sa faca la fel Smile cat despre nou sau aftermarket sincer nu am gasit Neutral si unde am gasit era 14mil macara+motoras+computer doar pt un geam.. Sad de asta zicem eu..

oricum thx
  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
incearca sa cureti contactele si de la butoane si de la motorase.si eu am patito si asa am rezolvat.Cu spray de contacte
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR