Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
[size=12] De ceva timp nu mai imi statea bateria incarcata si am fost cu ea sa o schimb,am cumparat o varta de 120 de Euro cu tot cu montaj ...mia zis ca incarca ca e totul in regula .ok
Dupa o saptamana dupa ce am schimbato a inceput sa imi faca probleme la fel k prima ...azi am fost la ei sa vad despre ce e vorba credeam ca nu e buna bateria ...au masurat shi au zis ca ei imi schimba bateria ca e in garantie numai ca nu e bateria a zis ca [b]alternatorul nu incarca bine ...incarca pana la 12,70 shi a zis ca trebuie sa incarce 14 shi 50 macar .......inca nu am avut timp sa ma interesez cat costa unul nou ...dar as vrea sa aud si parerea voastra voi ce credeti se poate face ceva la el a mai patit cineva asta ! nu se poate reconditiona alternatorul asta ...ala mia zis ceva ca e electric sau ceva de genul asta shi ca astea cand pica pica shi nu ai ce sa le mai faci !

astept mesajele voastre ! Masty Sad
Skip ads

  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sau e cineva care are un alternator pentru motorul meu de vanzare...!
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Se repara stai linistit. Releu sau diode. Mai cauta pe forum despre el.
  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
atunci ce draq... imi zice ala ca e electronic shi ca la astea nu se pot face nimika ...eu sunt in itala shi am fost la ala de mi-am schimbat bateria..dar se pare ca e un broscar cu adevarat Smile
mersi de mesaj ....

parerea mea e ca nu prea sunt bune masiniile astea opel vectra c eu cred ca o sa o vand shi o sa imi iau un audi a 6 din 2006 berlin..
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu ne lasa pe noi sa te oprim, probabil are broscaru veun a sese sa-ti vanda.
  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
are pe naiaba nu are nika...nu asta o zic pentru ca m-am indragostit eu de a 6 ,,,
si pe deasuptra sunt shi mai rezistente ...nu ka opelurile se strika cand iti e lumea mai draga...e frumos mie imi place opell daca nu imi placea nu o luam ..
te gandesti ca platesti mai putin la intretinere ,,,dar platesti mai des !
asta e pareerea mea..
Razz Arrow Crying or Very sad
  • nslsorin

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2008

  • Mesaj Privat
[quote="masty"]are pe naiaba nu are nika...nu asta o zic pentru ca m-am indragostit eu de a 6 ,,,
si pe deasuptra sunt shi mai rezistente ...nu ka opelurile se strika cand iti e lumea mai draga...e frumos mie imi place opell daca nu imi placea nu o luam ..
te gandesti ca platesti mai putin la intretinere ,,,dar platesti mai des !
asta e pareerea mea.

odata si odata o sa -ti pice si audi si atunci sa te tii la buzunar Laughing
dak tot vrei sa-ti schimbi masina de ce nu incerci cu un opel nou ? Smile macar sti k atat timp cat e in garantie nu te doare capu'
  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
tu ai drptate dar nu imi place mersul ..asta e problema nu imi place cum merge ...nu are nici un joc merge perfect dar mai mult de atat nu poate opelul ....ai mers in vreun adudi a 6 din 2006 berlina sa vezi diferenta
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ce inseamna : `` adudi a 6 din 2006``
asta e OPELUL stimabile, poate ce......,poate.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
ia sa ma bag si eu ....inseamna ca ori esti tare la buzunar masty de vrei A6 sau poate esti din generatia care vin din strainezia in romanika sa se dea zmei cu ce ,,piesa,, de masina au ei dar de fapt ........asta e rominul....si apropo la alternator daca are cine sa iti skimbe se skimba puntea de diode la noi la astia ,,saraci,, cu opel vectra c ne costa 150 lei piesa si 150 lei manopera dar se pare ca la voi akolo la ,,bogatasi,, va intzeapa astia la bani cum vor ei asa ca alege ! respect ptr baietii dejtepti
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Un sfat, ia-ti 2.0 tdi ca se merita Laughing
  • masty

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu nu am zis ca suntem bogati sau mai stie ce ..vream sa zic doar cum o repar pentru ca nu imi convine sa iau alternator nou daca eram bogatas cum zici tu nu mai eram pe clubopel sa ma plang la voi .. shi audi a 6 nu imi iau ca am prea multi bani sau sa ma dau mare ...pot sa ma dau mare shi cu asta ...masina e perfecta nu are decat problema asta ..numai ca as vrea sa imi iau un audi. e mult mai rezistent ... stiu ca e mai scumpa intretinerea dar stii cum e pana nu te lovesti de sus nu te doare ...deja am puso pe autoscout24 la vanzare ..! daca o vand o vand daca nu o tin
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR