Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat


Uite aici o poza,singura pe care o am din pacate. Este vorba de pensiune Lucinel 1. Nu are piscina
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru cei care mai vor sa stie si despre alte posibilitati asemanatoare cu cele oferite de Lucian...
Tocmai m-am intors din Germania si in preajma Vienei am vrut sa ne oprim o noapte...am sunat la Lucian (tot respectul pentru amabilitate si promptitudine)..din pacate nu avea camere disponibile si mi-a sugerat alte posibilitati in jurul aceluiasi pret. Urma sa il sun la momentul in care ma apropii de oras, dar...a adormit copilul si am decis sa trag cat de mult inspre casa.
Oricum, iluzorie linistea din masina caci dupa ce am trecut de Viena piticul a fost "alive and kicking", deci orpirea (dupa 12 ore de stat in masina) a fost imperios necesara.
Asa ca am coborat de pe A4 la plezneala intr-o mica localitate- Bruck an den Leitha unde am gasit un hotel cochet, micut si linistit...se cheama Hotel Rumpler si apoi am vazut ca au si site...
http://www.hotel-rumpler.at/
nu este pentru pretentiosi dar gasesti confortul care il cautam ca familie cu un copil...la pretul decent..55 euro/noapte
Stiu ca au fost aici voci care spun ca e foarte mult, stiu ca asta nu e pret de camin studentesc (si ca se poate gasi si la 20 euro/ noapte ceva) dar e vorba si de ce conditii ofera.
Camera mare, Tv, pat dublu mare, baie curata, mic dejun suficient, inclus in pret
Hope it helps!
daca e necesar, am si ceva poze pe acolo...
PS. pe langa piscinuta aia mica, mai e si un loc de joaca pentru copii (suficeint de mare) si o zona de relaxare cu balansoare pentru adulti, parcare pentru masini...
PPS. Pentru amatori,in special amatoare- un centru comercial mare la maxim 5 minute de hotel...(nu Parndorf sau SCS!) cu de toate- C&A, Deichmann, toate astea renumite....
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu cazat saptamana trecuta la pensiunea domnului Lucian. Nota 10 pentru tot. Un om extraordinar. Ne-am simtit exact ca acasa.
Cu siguranta vom apela la dansul cand vom mai merge la Viena sau cand vom fi in tranzit spre statiunile montane din Austria.
  • leon maximilian

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu mi-am rezervat un apartament cu 2 camere la D-nul Lucian pentru 27-29.12.2010 pentru 2 nopti cu mic dejun si parcare, pret total 178 Euro (89 Euro / zi, 5 persoane, 4 adulti si 1 copil de 14 ani). Am vorbit la telefon si pe mail iar D-nul Lucian este cu adevarat un om deosebit. Oricum am auzit si citit numai cuvinte de lauda despre pensiunile dumnealui si deci merg fara frica.
Treaba cu hoteluri in Viena sub 45 de euro este teapa. Eu am fost cu familia si prietenii cred ca de vreo 4-5 ori pina acum in toate anotimpurile si am stat de la 2 stele la 4 stele dar sub 45-50 de euro pe zi cu mic dejun pt o camera dubla nu exista (mai putin acele Hostels pt tineri unde dorm vreo 8-10 persoane in camera si baia este pe hol). Unde pui ca am platit intre 5 si 8 euro pe zi parcarea masinii.
Skip ads

  • horacer

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2005 1.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Ca o paranteza nu vreau sa se jignesc pe nimeni dar nu inteleg cum pot sa stea toti in vacante la Viena sau Paris cu 10 euro pe noapte sau 30 de euro. Eu nu am gasit camera dubla cu parcare la Viena in conditii decente sub 70 de euro. Poate nu sunt in eu in stare sa ma descurc. Avand in vedere recomandarile altor membri o sa apelez si eu la respectiva pensiune si revin cu impresii.


Poti apela la Hostel-uri unele au camere duble si conditiile sunt foarte OK
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pun si eu impresiile despre hotelul Arion. Bazandu-ma pe recomandarile de aici am apelat si eu la dl Lucian care neavand locuri disponibile mi-a oferit o alternativa la hotelul Arion(care ii apartine deasemenea) unde am stat 2 zile.
In primul rand hotelul e foarte departe de atractiile turistice. Un exemplu, palatul Schonbrun e la vreo 25 de km. Hotelul e situat intr-o zona cu miros de canalizare. Norocul nostru ca nu a batut vantul si nu am avut parte de miros decat rareori. Micul dejun se repeta si e sarac(nu mai zic ca a 2-a zi a fost si mai sarac ca in prima iar personalul se mai uita cat iti pui in farfurie). Internetul wireless gratis se obtine cu username si password de la urgenta care iti asigura 3 ore de internet. Oricum dupa vreo 10 minute in care am asteptat sa mi se incarce mailul am renuntat la el. Celebra lista cu locuri de parcare gratuite e de fapt o foaie in care e pus un nume de strada situata foarte departe de atractiile turistice(la Schonbrun erau vreo 4 km). Chiar daca nu mai fusesem de cativa ani la Viena am gasit la cateva sute de metri sau chiar mai aproape parcare gratuita.
Cam astea au fost in mare impresiile. Deci daca aveti drum e de evitat.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu unul am bagat adresele de pe foaia data de dnul lucian pe navigatie si m-a dus direct unde trebuia... Daca e hotelul din apropierea pensiunii lui, da e la 25 km de Viena.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Hm, eu am stat anul trecut la hotelul Arion, si anul asta din nou voi trage la ei.
Micul dejun mi s-a parut OK (drept e ca nu sunt un mare gurmand), singura problema au fost ... romanii nostri dragi, care tineau mortis sa discute de la un capat de terasa la celalalt.
Internetul, intr-adevar, e cu tichet, dar mie mi-a mers OK.
Pentru partea de parcari... la 20 minute de mers pe jos e statia de tren/metrou care te duce unde vrei. Am preferat sa nu imi bat capul cu masina prin Viena, transportul in comun e foarte bine organizat.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Acum am vazut ca am scris ca ticketul de net se ia de la urgenta. Se vede ca sunt cu gandul tot la serviciu. Very Happy
Mai ales ca nu e stilul meu imi pare rau ca am fost critic dar asta e. Sunt detalii care fac diferenta. Multe lucruri mi se par inacceptabile. De exemplu sa te duci seara la masa si sa nu aiba mai multe feluri de mancare si bautura de pe meniu incat sa fi nevoit sa comanzi ce a ramas(adica vreo 2-3 feluri). Sau sa fi atat de zgarcit incat sa angajezi decat un singur om care facea de toate: era si barman si chelner si om de serviciu etc. Astfel incat mancarea ne-a venit dupa 2 ore si un sfert de la comanda. Din respect pentru atentia chelnerului(care a primit si un bacsis mare) nu a vrut consoarta sa plecam de la masa.
Nici eu nu sunt mare pretentios. In acest concediu nu am stat decat o singura data la 5 stele, restul la 4 stele si acest Arion la 3. Cum spuneam unele lucruri mi se par inacceptabile. La intrebarea la check-in cum si cand doriti sa platim mi s-a raspuns:"Cum doriti insa am prefera acum ca...". Daca suntem romani nu suntem bataia de joc a Europei. Nici la 5 stele in chiar centru unde pretul era cu totul altul nu a fost asa.
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
M-am intors dintr-o excursie prin Europa acum doua saptamani. La Viena am stat langa Prater pe Lassalestrasse la Suite Novotel. Conditii excelente. Pret cu parcare inclusa si mic dejun 100 eur/noapte. Eu, sotia si pustiul (12 ani). In apropiere se afla si un Ibis si un Etap - nu stiu preturile. Metroul este la 5 min de mers pe jos.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daniel, nu ca le fac reclama, da' na.
Noi seara am mancat "in sat" deci nu stiu cum se prezinta restaurantul la cina.
Cu plata, deal-ul initial a fost ca ii platim lui musiu Lucian, cand ajungem. Oricum, faza cu plata inainte... vrei sa iti zic ca m-am dus in Belgrad, cu rezervarea la hotel de 4 stele facuta de client (firma destul de puternica in Serbia, si pe deasupra cu contract cu hotelul) si m-am sfadit 10 minute cu aia de la receptie care insista sa fac un depozit cash, ca nu poate sa imi faca nota de credit pe card (cardul fiind de debit) si ca e musai, ca asa e politica hotelului?
In concediu am stat la 2-3 stele, nu m-am dat in vant dupa stele multe, ca noi am mers la turism de rupt pantofii. Si conditiile, zic eu, au fost OK, pentru suma achitata. Cu exceptia harmalaiei inevitabile cand esti in preajma unui grup de romani (cu urlete pe hol la 7 diminieata ca "mami, da' sa-mi iei si bascuta", ca si la tzancul ala i-a fost lene sa mearga 10 metri inapoi in camera)
Da' na, tine si de experienta personala si etc.
  • MOFT

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Anul trecut am fost in Austria si in localitatea FISCHAMEND am gasit un hotel''Euro Hotel Vienna'' de 3 stele si parca cu 89 de euro am stat cu totii intr-o camera de cu 3 paturi si baie in camera,iar mic dejunul inclus in stil suedez.Cred ca sunt vreo 35 de km pana in Vienna
Patronul e roman si te indruma in ce directie ii ceri ,cu lux de amanunte(trebuie sa fii antena ca vb repede si concis ,dar e ff ocupat si e de inteles)
Adresas e:loc Fischamend,str.Marcotel nr 1, Euro Hotel Vienna
tel:+436649261000
Consider ca pt dormit e super suficient ca si confort,ca doar nu stai in camera mai mult da 8 ore (somnul).Este 200m de autostrada .
Recomand rezervare, ca era plin cand am fost .O groaza de japochinezi,dar si romani.
Era sa uit;da are parcare mare si nu trebuie platita
Skip ads

  • madamisu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am venit de cateva zile din Austria- cazare la hotel Arion:hotel de 3 stele, personal amabil, camere foarte curate, igienizate zilnic, parcare gratis. Legatura prin d-nul Lucian Asandi(raspunde prompt mail-urilor, amabil) Am avut mic dejun inclus(vegetarienii au o problema!, in rest e ok ) La cazare am primit lista in limba romana a informatiilor necesare unui concediu fara griji.Am vrut sa ne bucuram de plimbare, de berea austriaca Smile , si am ales sa folosim mijloacele de transport in comun! Pana la gara - 15 min printr-un orasel (Schwechat)super curat, linistit, peisaj deosebit! Am luat ticket de 72 de ore valabil pe toate liniile de transport in comun, metroul vienez circula la orele din grafic, e usor de utilizat! Din Schwechat se ajunge in 15 min la Wien Mitte(centrul Vienei), la cazare primesti harta Vienei foarte folositoare! Turistii se recunosc intre ei: rucsac in spate si harta in mana! Apoi, setarea pe tocit pantofii si facut poze ! Preturi de Viena, dar e un risc asumat! ROMANI, MERGETI SA VEDETI LOCUL CIVILIZATIEI EUROPENE, poate mai schimbam ceva din comportament!
  • sdv65

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Scriu in acest topic pentru aceia care doresc sa calatoreasca la Viena si doresc cateva informatii utile. CUNOSCATORI AI VIENEI SARITI PESTE ACEST COMMENT!
Drumul: Bors-Debretin-Budapesta-Schwechat (hotel Arion). In Ungaria vigneta (Matrica-la ei) este obligatorie pe autostrada. La granita sunt o multime de vanzatori de vignete dar pretul pe 10 zile, cel mai mic cerut a fost 55 lei (la un punct de vanzare din Romania), in Ungaria smecherii cer 80 lei sau 15 euro. Dupa 25 km de la vama am cumparat vigneta de la o benzinarie cu 2750 forinti, pretul legal. De la Debretin autostrada-conditie FOARTE BUNA- pana in Austria, viteza maxima legala 130 km/h. La intrarea in Austria vigneta (obligatorie pe autostrada) se poate cumpara la intrarea in tara pe dreapta, de la benzinarie, cu pretul corect, 10 zile, 7.5 euro. Autostrada pana la Viena, conditie BUNA, viteza maxima legala 130 km/h. La dus va puteti opri pentru cumparaturi la outletul de la Parndorf (la jumatatea distantei dintre granita si Viena), acum sunt reduceri de pana la 80% la marfurile de sezon. Preturile sunt comparabile cu cele de la SCS Mall din Viena si cu cele de la magazinele de pe strada Mariahilfe.
Cazarea: Hotel ARION, in localitatea Schwechat, cam 8 km de centrul Vienei. Hotel de 3* cu parcare generoasa gratis. Camera tripla, fara balcon, curata si destul de spatioasa, la pretul de 75 euro cu mic dejun. Baia curata si utilata cu tot ce este necesar, prosoapele se schimba daca le lasati pe jos. Pe perete Tv LCD cu programe in limba germana si engleza, Tv-ul nu se poate programa din telecomanda pentru programe in limba romana. Internet wirless cu tichet primit de la receptie in tot hotelul dar semnal slab la etajul I. Se poate folosi calculatorul din holul receptiei. Camera am rezervat-o din Romania, pe internet, fara sa platesc avans-plata la sosire, la receptia hotelului.
Micul dejun: bufet suedez, generos, cu produse proaspete si de calitate.
Personal: amabil, dar rece. La receptie limba germana si engleza dar hotelul era pe jumatate plin cu romani, unii cu probleme de comunicare.
De la receptia hotelului am primit harta Vienei, o lista cu locurile de parcare auto din Viena si o lista cu traseul de la hotel pana la gara (10 min de mers pe jos).
Viena, Vienna, Wien-13 min de la plecarea din gara Schwechat pana la statia Wien Mitte, 2 trenuri rapide pe ora, S-Banh (de culoare albastra) care sosesc la fix. ATENTIE! pe locomotiva, scrie incotro se indreapta trenul, directia o gasiti pe harta metroului (primita de la hotel) la capatul liniei-valabil si pentru metrou. Biletul se cumpara de la automatele garii, 14 euro pe saptamana/persoana (selectati perioada la automat-pretul difera-sa aveti pregatite bancnote mici, 5, 10 euro sau monede-aparatul da rest), sunt valabile pe toate mijloacele de transport in comun din Viena si, ATENTIE, se composteaza la automatul de pe peron, in gara Schwechat, inainte de prima urcare in tren. Calatoria intre obiectivele turistice cu metroul, trenurile sosesc la maxim 6 min, sunt curate si nu sunt golani sau cersetori. Cu harta metroului va descurcati la fix iar obiectivele turistice sunt aproape de statiile de metrou marcate cu litera U (U-Banh). La metrou acces cu abonamentul cumparat de la Schwechat, statiile pentru linii diferite (U1, U2, etc.) sunt dispuse pe orizontala si verticala si unele sunt comune cu cele ale trenului rapid S-Banh.
Obiective turistice: palatul Schonbrun, tot, (interior, gradina, labirint, gradina zoo, muzee) dureaza cel putin o zi, ATENTIE! se inchide la ora 18, aveti grija ce bilet cumparati. Palatul Belvedere, se inchide la 18, inauntru pictura, in afara peisaj si arhitectura. Domul Stephan, arhitectura si reculegere spirituala. Palatul Hofburg-arhitectura, peisaj. Primaria-arhitectura (Rathaus). Karlskirche-arhitectura. Parcul Prater-distractie pentru toti. In parc gasiti si muzeul cu figuri din ceara. Donau Turm, pe insula-daca vreti sa vedeti Viena de la 116 m inaltime. Muzeul de arta, pentru pasionatii de istorie si pictura. Muzeul tehnic, pentru cei pasionati de tehnica si de experimente reale. Muzeul militar, pentru cei pasionati de istoria razboiului. Toate muzeele sunt bogate in exponate dar se inchid la ora 18. Haus des meeres-acvariul, pentru cei pasionati de vietatile aflate sub noi in lantul trofic. Toate intrarile la obiective se platesc cu exceptia bisericilor iar preturile sunt destul de mari (intre 5 si 18,5 euro/persoana). ATENTIE! la obiective apa la 1/2 l costa minim 1.9 euro.
Atata am reusit sa vad in 5 zile de dimineata pana seara.
Nu uitati acasa umbrela sau pelerina de ploaie, aveti nevoie de ea aproape in fiecare zi.
Luati-va si haine groase, diferenta de temperatura de la o zi la alta, in luna august, a fost si de 15 grade Celsius (13 grade cel mai putin, 28 de grade cel mai mult la ora 14.00).
SUCCES !
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare!
I-am scris dlui Lucian si am primit doua alternative: Arion Hotel si Marc Aurel. Nu-i problema ca doar ma voi adihni acolo o noapte(in drum catre Germania), dar am o neclaritate: hotelurile astea doua sunt la coord GPS din prezentarea lor? Marc Aurel mi se pare chiar central - aproape de Prater. A mai fost cineva acolo de curand?
Multumesc.
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Sal . Pentru pasionatii de shopping mai este si 1. SCS pe A2 sau cu autobuzul IKEA din fata Operei 2. Donau Zentrum cu U1 linia rosie de la Stephan's Platz pana la statia Kagran . Idea
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
stie/recomanda cineva un apartament in viena pe perioada craciunului ?
dorim sa mergem 5 adulti .
  • george_t

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am avut si eu privilegiul sa stau ceva mai mult timp, atat la Pensiunea Lucinel 1 cat si la ambele hoteluri ale D-lui Lucian: hotelul Arion cat si hotelul Arion City din Viena, insa cu afaceri. Pot sa zic cu mana pe inima ca nicaieri pe unde am mai umblat, nu m-am simtit ca acasa asa cum m-am simtit aici. Pe langa faptul ca domnul Lucian ca patron, este foarte amabil si parolist, ce zice aia face, deci conditiile de cazare au fost foarte bune, fiind roman am avut posibilitatea sa stam de vorba, atat la pensiune, (unde ne-ntalneam zilnic) cat si la hoteluri si sa aflam foarte multe lucruri de care eram noi interesati! Totdeauna avea timp pentru noi, indiferent cat de ocupat era ! Si are 3 pensiuni si 3 hoteluri de care se ocupa personal, tocmai pentru ca toata lumea sa fie multumita ! Pai la noi patronasii de chioscuri au nasul pe sus ! La pensiune, curatenie adevarata, camere intretinute, materiale de buna calitate inauntru, servicii foarte bune (apa calda la discretie oricand, internet beton, merge oriunde, chiar si afara in curte, televizor LED de 120 cm (!) cu receptie satelit. Micul dejun la pensiune a fost foarte bogat, in fiecare dimineata, bunatati cat vezi cu ochii, stomac sa ai ! Variat si pentru toata lumea, mofturosi dar si oameni normali. Asta despre pensiunea Lucinel 1. La hotelul Arion , unde ne-am mutat dupa ca. 4 saptamani, (asa ne-am inteles de la inceput, pentru ca erau rezervari facute cu mult timp inaintea noastra, pentru perioada targului de Craciun), a fost la fel de bine. Curatenie, totul ingrijit, bai faine, utilate cu tot ce-ti trebuie, televizoare mari ( plasme sau Lcd-uri ) minibar, telefon, internet gratis. Am avut si parcare gratuita, lucru grozav si foarte rar la Viena unde parcarea costa in functie de hotel 10-15 euro/zi ! De la hotel am folosit aproape mereu transportul in comun pana in centrul Vienei ( cam 15 minute cu S 7 ) dar si cu masina ne-am deplasat, pentru ca d-ul Lucian ne-a explicat unde si cum sa parcam gratis ! Pai astia au fost foarte multi bani, pentru ca parcarea in Viena costa minim 2 euro/ora. Apoi pentru a micsora cheltuielile cu mancare, l-am intrebat pe d-ul Lucian, daca nu putem sa avem regim de demipensiune iar el ne-a propus o varianta si mai economica si anume sa ne mutam la cel de-al doilea hotel din Viena, la Arion City, intr-un apartament care avea bucatarie complet utilata, astfel am putut sa ne pregatim ceva de mancare seara, si-am economisit intr-adevar peste 400 euro fata de perioada precedenta ! Pacat ca nu l-am intrebat de la inceput pe d-ul Lucian, dar noi nu ne-am gandit ca are si o astfel de alternativa de cazare... La Arion City, pot sa zic aceleasi chestii, camere curate, intretinute, fara mirosuri (e o chestie, cand intri in camera si baia NU emana absolute nici un miros!) . Nu exista persoane care sa te verifice, mai ales la micul dejun, acolo poti manca pe saturate, evident cu conditia de a fi civilizat, dar asta deja nu trebuie sa mai mentionez. Sau poate ca da, pentru ca au mai fost romanasi de-ai nostri, cazati la hotel cat am fost noi acolo si care ne-au cam facut de cacao. Dar, am deviat de la subiect. Hotelul este plasat pe o strada doar pentru riverani, care se-nfunda in parcarea imensa a hotelului, (gratuita doar pentru turistii romani !) chiar langa un mare parc de recreere (Wienerberg se cheama), cat vezi cu ochii padure, un lac mare chiar in mijloc, o gramada de alei pentru plimbat, nu ai surse de poluare fonica, nu miroase sau mai stiu eu ce, aerul este curat, cand deschideai dimineata geamul, era un aer placut, aproape ca de munte. Apartamentul situat la etajul 3 avea si-un balcon mare, unde, dupa ce terminam cu de lucrat la proiectul nostru, mai ieseam la o tigara si priveam luminile orasului. Asadar, pentru cei care au drum prin Viena, recomand si eu cu incredere (vad ca au facut-o si altii inaintea mea), sa apelati la domnul Lucian si sunt absolut sigur ca va ajuta cu cea mai mare placere! Noi avem de gand ca intr-un viitor nu prea indepartat sa ne mutam definitiv in Austria, (speram sa ne descurcam cu ceia ce facem) si vom apela din nou la d-ul Lucian, in perioada de inceput sa ne dea sfaturi si sa ne-ndrume cum e mai bine de facut. Multumim pentru tot ajutorul si pentru tot ce-ati facut pentru noi d-le Lucian. Va ramanem complet indatorati.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ceva update in acest topic?
Subiectul Winter in Wien 2013 devine din ce in ce mai fierbinte pentru noi si as fi curios de alte pareri mai recente, daca exista.
Ma pun pe sapat dupa informatii, oricum.
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am fost in iunie la Park Inn by Radisson Uno City Vienna.langa cartierul general O.N.U. si centrul Austria,,parcare la subsol gratuit in limita locurilor,statia de metrou la cateva minute de mers pe jos,micul dejun era OK,camera este destul de mare ,baia la fel .curat.
Trei nopti am platit 315 euro cu mic dejun,am fost cu sotia si copilul de 7 ani,am gandit ca mai ieftin inseamna mai prost si am vrut si parcarea inclusa,eu il recomand
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR