Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • george.g

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cu iarna asta am dat de belea, am derapat , am intrat intr-un sant. mi-au sarit airbergurile, s-au spart radiatoarele, s-a dus dracu masca fata, capota si un far..... partea proasta e ca n-am casco...stiti in mare oare cam cat o sa ma coste reparatia cu manopera cu tot si daca stie careva un service cu tarife mai cumsecade , va multumesc ! ar mai fi ceva pot sa fac vreo combinatie sa pot sa o repar pe asigurarea altcuiva si daca da cum ? e vorba despre un opel h caravan motor 1,7 cdti


Ultima modificare facuta de george.g la Sam 19 Dec, 2009 4:44 pm
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pentru inceput completeaza datele complete ale masinii sa nu se creada ca ai vre-un OZN , nu ?
  • george.g

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
astra h caravan
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
george.g a scris:! ar mai fi ceva pot sa fac vreo combinatie sa pot sa o repar pe asigurarea altcuiva si daca da cum ? e vorba despre un opel h caravan motor 1,7 cdti


Hai ca asta e tare, poti sa o repari pe RCA'ul meu, mergem la politie si declaram accidentul, eu am derapat si am intrat frontal in tine :lol . numai ca a mea nu a patit nimic

PS Greselile se mai si platesc, ni le asumam si mergem mai departe de aia nu se ridica tara asta, toata lumea mai vrea sa mai faca vreo combinatie, adicas a ne tragem tepe unul altuia
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sigur, se poate orice. Tu repari masina pe costuri cat mai mici, eventual zero si noua celorlalti ni se vor majora taxele de asigurare. Supeeeerrr.


P.S. frumoasa tara, pacat ca e locuita.

Pune mana si repara-ti masina pe banii tai, suporta cheltuielile, indatoreaza-te sau mai bine vinde-o pe bucati. Eu am casco de 4 ani si platesc 20 milioane pe an fara sa fac vreo zgarietura. Tu vrei sa o faci moca? Aaaaaa, nu moka ci pe banii mei...
Rusinica (dar cred ca nu stii ce e aia. Tu si multi altii ca tine.)
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mai ,da lasati omul ca l-ati terminat cu toti.
acuma daca a scos `porumbelul` normal ca ai starnit hoarda opeleasca.
la ce detailezi dumitale, parerea mea ca vreo 25 de bastoane grase te ajunge reparatia.
posibil pe capitala sa mai sara pretul.

nu incerca vreo smenuiala cu rca-ul ca s-au mai desteptat si astia.
regret ce ti s-a intamplat, acum cu sarbatorile e foarte neplacut.
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am avut un accident saptamana trecuta (din vina mea) nu m`am aigurat la schimbarea benzii....daunele nu au fost la fel de mari ca ala tale dar au fost...dute la un tinichigiu sa`ti spuna ce piese mai poate "salva" si pe care trebuie sa le cumperi...iti faci un calcul dupa care iti pui mana in cap sau mai bine te dai cu capu de pereti "a fost o gluma"....si ce zici tu "sa`ti faci masina pe RCA`ul altuia" se poate doar ca nu o sa gasesti pe nimeni dispus sa faca chestia asta "plus ca persoana respectiva trebuie sa aibe masina botita ca sa se justifice accidentul"... Ca sa`ti zic cam cat sunt preturile pe la moldova LA dezmembrari evident
airbergurile cu tot cu calculator in jur de 100euro (asta fara plansa bord)
Radiatoarele- cam 10 milioane amandoua
Masca fata-100euro+vopsitu
Capota-nu stiu exact cat costa (mai adaugi si vopsitu la ea)
Far-100 lei bucata
Spor la reparat!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
george.g a scris:cu iarna asta am dat de belea, am derapat , am intrat intr-un sant. mi-au sarit airbergurile, s-au spart radiatoarele, s-a dus dracu masca fata, capota si un far..... partea proasta e ca n-am casco...stiti in mare oare cam cat o sa ma coste reparatia cu manopera cu tot si daca stie careva un service cu tarife mai cumsecade , va multumesc ! ar mai fi ceva pot sa fac vreo combinatie sa pot sa o repar pe asigurarea altcuiva si daca da cum ? e vorba despre un opel h caravan motor 1,7 cdti


Fapt aproape identic petrecut azi la intrare in urziceni: Un prieten, Vectra B 1997, motor 1.8 benzina,nitica viteza, nitica lipsa de experienta, nitelush alcool. Rezultat: masina lui modificata (bara din fara ajunsa cam pe la oglinzi), al batran care statea pe scaunul din dreapta a scos capul prin parbriz sa vada cum e afara (deh, centura e moft si e numai pentru fraieri), Aia batrana s-a enervozat cu nervii, erau plecati s-o duca pe ea la spital ca se simtea cam rau, a ajuns dar cu ambulanta, gipul din fata pe care l-au lovit s-a ales cu partea stanga spate ciufulita . Aaa, autocarul , ala nu are mare lucru decat partea stanga fata un pic decolorata, trebe far, semnalizator, bara si probabil radiator (curgea ceva si nu cred ca era vin ...era verde), astea sunt ieftine ca era un parlit de Mercedes de la o firma renumita. Pretenu mieu era tumefiat tot de la frig (taiase porcu azi si deh, ger afara), basca o palitura peste moaca data de airbag . Oricum, acuma e linistit, chiar ma intreba pe mine intr-o zi daca poate sa aiba incredere in airbaguri, adica...este sigure ...ele?...raspund eu: -este sigure tata, este sigure.....
Alcoolemie 2.1mg /litru in aerul expirat, se va sti sigur probabil la spital in urma analizelor de sange. Una peste alta, cred ca am sa vin aici cu anunt de vanzare piese vectra B pentru prietenul....... Pai na, o sa aiba nevoie de bani sa faca acareturile oamenilor, nu?

Nu ma bucur, Doamne fereste dar..... mai e si inconstienta, ohooo, destula.
Aveti grija!
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si pentru exemplificare, serviti va rog si o poza:

priviti atent gaura din parbriz! e facuta cu capatzana!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca ai spus de alcool deja nu ma mai impresioneaza.
cand ti-o faci cu manuta ta..................,. Exclamation Exclamation

p.s. cunosc autocarul de pe drumuri.
chiar daca nu i se vede numarul de inmatriculare, pun la bataie zafira mea ca e tot de Ialomita
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
adevarat.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
oameni de genu asta exista si o sa mai fie pe strazi. Nu au nici o scuza si sunt de acord sa le dea pedeapsa maxima posibila.
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu a iesit cu morti,tot e bine.Mai rau este cand cineva(mai ales nevinovat) intra in pamant din cauza unuia care crede ca alcoolul nu are efect asupra lui.

ps.poate suna exagerat dar eu le-as anula permisul pt. cel putin 5 ani-sa aiba timp de gandire.
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
bazare a scris: Nu au nici o scuza si sunt de acord sa le dea pedeapsa maxima posibila.


corect !
nu merita altceva
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
gcom61 a scris:Daca nu a iesit cu morti,tot e bine.Mai rau este cand cineva(mai ales nevinovat) intra in pamant din cauza unuia care crede ca alcoolul nu are efect asupra lui.

ps.poate suna exagerat dar eu le-as anula permisul pt. cel putin 5 ani-sa aiba timp de gandire.


ti se pare tie exagerat.
5 ani batuti pe muche.
si dupa aia sa sustina examen si taxa sa fie de 5 ori mai mare.
sa vezi atunci ordine intre betivani la volan
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
bagati baieti! si cand il prind pe prietenul pe la mine, il aduc aici sa citeasca. El nu stie cu calculatorul dar ii dau eu (mura) in gura! Bagati!
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nenea Invest ne-ai povestit cu amanunte accidentu'. Eu am o intrebare? Ce face porcu? Macar a ajuns carnati, caltabosi...etc. sau sta saracu asa in bucati mari in frigider. Intreb ca pe criza asta prietenul tau ar putea sa mai vanda din carne sa faca rost de bani de far, bara autocar.. Very Happy .
Pacat de Vectra....
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
.......porcul nu a supravietuit impactului, se afla acum in congelator. Fie-i soriciul usor... Smile
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
In alte tari (ex italia) daca esti prins baut la volan ti se anuleaza permisul pe o anumita perioada (am auzit ca ar fii vorba de 6 luni)si ti se retine masina (in cazul in care ai fost prins si nu ai avut un accident cu ea) ca sa`ti recuperezi masina treb sa bagi mana adanc in buzunar...si dupa ce intrii in posesia permisului trebuie sa te duci lunar parca sa ti se faca analize pentru a vedea daca ai mai consumat sau nu Excesiv bauturi alcoolice....ar trebui si la noi sa se aplice masuri MULT mai drastice celor care si`o fac cu mana lor...eu nu am auzit prea multe cazuri de suspendare a permisului in romania...
  • george.g

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Uuufff am plecat de la un derapaj si am ajuns la problema porcului ! ? "mai traieste sau nu mai traieste ?"... Sa incep cu contestarii pt ca ei au fost primii care au luat atitudine; AVETI DREPTATE, insa na, pe criza asta am incercat marea cu degetul ( sa-mi fie rusine! ) Multumesc celor care au inteles fondul mesajului "...stiti in mare cam cat o sa ma coste reparatia cu manopera cu tot si daca stie cineva un service cu TARIFE MAI CUMSECADE, va multumesc !" Vreau sa mai fac o remarca! " NU consumasem ALCOOL !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR