Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca stiti despre acest site
http://cedam.csa-isc.ro/index.php?id=3
.
Problema e ca eu nu apar in aceasta baza de date, desi sunt asigurat pana in iulie 2006 Shocked Shocked Shocked Shocked .
Verificati-va si voi, sa nu aveti surprize neplacute Rolling Eyes.
Skip ads

  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
eu figurez cu asigurare, dar masina fratelui nu
  • maxone

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Nu cumva aveti RCA la Unita? Ca si eu tot la fel am patit.
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nu cred ca merge bine site-ul; eu am asigurare la BCR Asigurari si figurez la Asirom.... Laughing ...si am incercat si alte numere de masini si nu apar.....
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Asa e nu apar toate autoturismele in baza de date.
Probabil am platit o asigurare pirat la colt de strada??/
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca nu este actualizat Rolling Eyes. In prima faza, masina fratelui nu aparea in baza de date, acum apare; la Unita are tatal meu Wink si este Smile.
Eu figurez la Omniasig...
Mai astept Smile.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Aveti grija!Eu am verificat toate masinile cunostintelor de birou,vecini si figurau.In schimb a mea nu!Am ramas masca.M-am uitat pe asigurare si mi-am dat seama ca in loc de bz-18-tav,mi-au scris tampitii bz-18-tai.Se putea confunda v cu i.Am trimis mail la Asitrans si in aceeasi zi am primit confirmarea in care si-au cerut scuza si au modificat in baza de date.Pot fi greseli multe,nasol este ca daca nu figurati veti primi notificare sa va prezentati la politie pentru lamuriri.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
NU inteleg care pot fi surprizele neplacute care le pot avea daca nu figurez intr-o baza de date aflata inca in constructie. Atata timp cat am documente valabile semnate si parafate de o societate de asigurari ce mai conteaza daca sunt sau nu intr-o baza de date. In caz de neplaceri ne vedem in justitie , nu?
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
eu zic sa nu ne facem probleme degeaba...
din cate am inteles eu, daca te opreste politia si nu ai documentele la tine, atunci te verifica.... altfel, de ce ar face-o????
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Baza da date aflata in constructie inseamna incompleta.Neplacerile constau intr-un drum inutil facut la politie unde vei clarifica lucrurile.Mie unuia nu mi-ar fi convenit sa ma duc la politie sa ii lamuresc ca au confundat aia litera v cu i.Clar?
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am doua masini. Amandoua sunt la asigutate RCA la BCR Asigurari. Una este trecuta la Omniasig (masina are si CASCO si am utilizat deja asigurarea, (oglinda furata)), iar cealalta masina este intradevar la BCR Asigurari.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
BCR asigurari, deci exist Smile
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Eu am asigurare la ARDAF la ambele masini si figurez cu amandoua la ARDAF insa un coleg de birou are la Asiban si figureaza ca are la ASIROM.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
La mine apare OMNIASIG, ceea ce e corect. Problema e ca, desi pe 4 Aprilie se termina asigurarea, in baza de date masina apare ca fiind asigurata si prin Decembrie, anul asta. Deci mai au de lucrat inca.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Total de acord cu doru_a
Am polita de asigurare semnata de ambele parti, am chitanta de plata a primei de asigurare. Deci, totul e OK. Faptul ca cineva incearca sa ne puna pe noi sa le corectam baza de date e un abuz. Fac pariu ca pentru crearea acestei baze de date s-au mai si platit o groaza de bani. Pe mine nu ma intereseaza foarte tare aceasta baza de date din motivele de mai sus.
Am verificat si eu masina personala dupa nr. de inmatriculare. Nu figureaza. Si ce daca?
In ritmul asta, la vara o sa trebuiasca sa verificam daca masinile noastre sunt inmatriculate in circulatie sau daca mai avem casa.
Nu vi se pare absurd ca dupa ce ti se iau banii cu forta, tot tu sa mai verifici daca pe banii tai cineva si-a facut treaba corect?
In plus, am inteles ca o sa trebuiasca sa lipim pe parbriz inca un autocolant care o sa indice ca avem asigurare. Bravo natiune. Da' astea nu impiedica vizibilitatea?
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Stai sa apara si cel pentru autostrada si sa vezi parbrize colorate..
Cel galben e numai pentru drumuri nationale si la aparitia noilor autostrazi sigur mai punem unul.
Mai vreti sa facem discutii si despre bani...???
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
sa dea naiba daca lipesc ceva pe geam. nu am lipit rovinieta niciodata si nici nu o sa o lipesc. contravine legii acre interzice sa lipesti porcasii pe geam (sic).

in prima faza nici eu nu mi-am gasit masina in baza aia de date, dar nu am respectat modul de scriere a numarului inmatriculare. cind am scirs conform indicatiilor m-a gasit corect.

oops! nu e chiar corect. conform astora am asigurare inclusiv pe 31 decembrie 2007!!! mai departe nu se paote verifica.
  • bufteadaniel

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: bacau
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2005

  • Mesaj Privat
nu figurez in baza de date si deja ma simt mai bine. Nici mama nici cumnatu` nici vecinu doar masinile institutiei la care lucrez sunt bagate.....era drept culmea sa nu fie nici alea.
Eu cred ca pana o sa vedem o baza de date actualizata ...in limita bunului simt n-ajunge sa in tram in UE ci tre sa asteptam sa intram in Uniunea Intergalactica si Transplanetara..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR