Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • VectraV6

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am un NCDR1500 si as vrea sa-l pastrez dar sa-i schimb pozitia in bord(in locul suporturilor pentru cana) iar in locul lui sa adaug un Alpine CDA 9855r MP3 player(deci fara iesire video) care sa fie conectat la acelas CID.(adica pe unul sa ruleze doar ca GPS si telefon iar celalalt ca player) Se poate oare? a incercat cineva asta?

Multumesc anticipat pentru raspus.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu vad foarte simplu cererea ta: NCDR-ul il lasi asa original cum e, ii iei doar firele de difuzoare si le pui pe Alpine si ii tragi si alimentare.
Alpine legat la CID ?!?!? Asa ceva nu cred ca exista sau nu te-ai exprimat corect !
Succes si sa ne trimiti poze Wink

CristianTM.
  • VectraV6

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Alpine la CID se poate folosind o interfata Alpine APF-D100OP doar ca eu caut o solutie sa lucreze in paralel. merci de raspuns
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Interfata la care te referi tu este pentru adaptarea comenzilor pe volan la functiile CD Player-ului Alphine.
CID-ul nu poate functiona decat cu Head Unit-urile Opel. Intre CD Player si CID se transmit pe CAN niste mesaje propietare care difera de la producator la producator si nici un device aftermarket nu stie sa le transmita sau sa le interpreteze.

Ce vrei tu nu se poate.
  • VectraV6

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
folosind interfata de mai sus iti apare pe MID si informatia de la un player aftermarket. cum ar fi: titlul melodiei,RDS ul,functiile de sunet etc.asta ca o paranteza.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR