Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Salut,
Vreau sa fac pt o masina ,un vw caddy, un senzor de temp exterioara ca n-are.
Am un senzor disponibil de la opelul meu, astrag 1.7, pot sa adaptez ceva plecand de la el? cum sa fac un afisaj pt el?
Se poate cumpara un montaj electronic ceva?
Vreu ceva sa-l montez in bara fata si afisajul sa-l pun in masina, sa indice corect nu ca termometrele ale de 30 lei.
Ceva ideei?
Multam
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sunt in comert o gramada de termometre digitale cu senzor de temp. exterioara.
Cauta pe google si gasesti sigur ceva sa iti convina si la pret. Iar senzorul il montezi undeva in comp motor dar sa nu fie influentat de caldura motorului si nici de eventualul curent de aer care care se formeaza prin diferite zone ale compartimentului.
Pentru senzorul de opel trebuie sa gasesti o schema electronica dar cred ca te complici.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Din cate stiu la VW se pune in oglinda de pe usa..La Opel e in bara fata,dar cel putin la mine e influentat de caldura radiatorului (dupa ce opresc masina,e adevarat).Cred ca optim ar fi sa te duci la gramada de termometre din comert,si sa vezi care e temperatura aratata de cel mai multe din ele.Ai cele mai mari sanse ca aia sa fie temp.adevarata,deci iei unul din alea.Si ca o consolare,sa stii ca si la cele de fabrica sunt diferente de temp intre masini de 1`C pana la 3`C.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR