Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

eu as incerca sa scot o borna de pe baterie vreo 2 minute, dar daca faci asta vezi sa nu trebuiasca apoi ceva coduri si eventual ceva sincronizari ale cheii sau geamurilor etc.

daca nu esti sigur mai bine nu incerca, caci nu stiu sa-ti spun despre astea - coduri, sincronizari s.a. - (mie mi-a mers asa ceva la un vw transporter, un fel de reset prin lasarea cassului fara curent de tot).
  • rviorel

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Adjud
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pai daca scot siguranta e acelasi lucru cu a scoate borna, doar ca nu mai trebuie sa programez si geamuri, cheie etc, se rezuma doar la a reaseza ora si data pe BC si "descuiere" radio
Am mai observat o chestie, vineri cand am plecat de la munca am bagat siguranta si totul parea in ordine, doar ca pana sa ajung acasa, aveam iarasi problema (disparuse data de pe display). Prost este ca n-am prins momentul, o fi fost vreo groapa, o fi fost de la maneta, o fi fost de la altceva nu pot lega momentul "defectului" de nimic
  • rviorel

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Adjud
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Revin cu update.
Vineri cand am ajuns acasa, dupa ce am bagat masina in garaj am scos siguranta 34. Pana azi dimineata cand am plecat la munca. Totul frumos, fara probleme, am pus ceasu, am decodat cass-ul. A functionat pana la munca, fara bube si alte alea. S-a inchis frumos afisajul cand am scos cheia, toate sunt ok.
Habar n-am ce ar putea avea, cand o da caldura o sa incerc sa dau bordul jos sa am acces la mufa display-ului si la traseele electrice pe care le-am tras acum 5 ani.
O sa incerc sa va tin la curent cu rezultatele, poate o fi de ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR