Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • vlad_tigra

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cam acelasi pret vreu si io sa-l platesc, dar nu sunt inca hotarat daca merita.
Skip ads

  • vlad_tigra

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Masina era pana de curand pe net.Ai luat-o recent?
Arata super!Merge la fel?
  • dor

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am cumparat-o vinerea trecuta , pe 03.06.
intr-adevar era pe net .
ce sa iti zic in legatura cu tzeapa ce o poti lua?
in general cand iei masina sh poti lua tzeapa. e loterie curata.
eu m-am dus, am vazut-o, mi-a placut ( mai vazusem vreo 4 pana atunci), am facut o tura cu ea, m-am mai uitat pe ici pe colo si gata , am luat-o.
am plecat cu ea acasa si de a doua zi a inceput circul.
am fost la un service care repara cielo, la mine in oras. am ridicat-o pe elevator si am vazut podeaua , am desfacut rotile ( am schimbat placutele de frana) si am vazut ca e ok, cu exceptia podelei care mai are ceva rugina si e un pic lovita de la pietre si damburi. esapamentul cam ar trebui schimbat , dar cred ca mai tine cateva luni de zile.
deci rotile erau ok ( am schimbat totusi cauciucurile )
apoi am umblat la motor.
cureaua de transmisie cu role, cureaua alternator, bujii, filtre si ulei.
avea o problema pe care nu o puteam rezolva la service-ul cielo.
cand o acceleram si o duceam pana la viteze mari ( sportiv) la deccelerare se aprindea un bec in bord si cand apasam ambreiajul se oprea motorul.
asa ca luni m-am dus la reprezentanta opel si i-am facut un test complet
(costa 350000 lei si merita ). Mi-au zis baietii de acolo ca are un senzor de la arborele cotit care trebuie schimbat ( l-am schimbat deja 2100000 lei) iar acum e totul ok. de la reprezentanta opel mi-au zis ca e totul ok si ca am luat o masina buna.
cam asta a fost istoria cumpararii masinii mele. in continuare cred ca e loterie curata.
acum am o problema legata cred de chedere.
ploua ( de fapt nu ploua ca nu vad pe unde intra apa) in interior si e uda mocheta in dreptul scaunului din stanga spate.
am incercat ieri sa vad pe unde intra apa si cred ca am gasit ceva, dar inca nu sunt convins ca pe acolo.
in rest ce sa-ti zic?
imi e tare draga masinutza si nu as da-o pe nimic altceva acum.
cand sunt la volan si apas acceleratia , zboara efectiv si am o senzatie de vis.
parerea mea e ca merita, dar ai grija ce cumperi.
sa ma mai cauti cand gasesti una , ca eu am cautat vreo 2 luni si cunosc foarte multe din cele scoase la vanzare.
daca ai mai multi bani iti recomand una din 2000. e dragutza si merita desi e cam scumpa.
iti urez bafta si ne mai auzim.
  • vlad_tigra

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Merci mult pentru sfaturi!Nu sunt inca hotarat.Poate inainte de cumparare pot sa vad si io masina ta.Nu sti daca sunt Tigre cu euro 3?Am auzit ca ar fi cele cu 160CP turbo,dupa '98.
Skip ads

  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
anunta-ma si pe mine unde gasesc una d-aia turbo de 160 de cai.sorry ai fost dezinformat raaaauuuuu.NU EXISTA ASA CEVA.poate cu motor de calibra, de vectra facuta de proprietar,dar din fabrica garantez ca asa ceva nu s-a scos.oricum si pe mine ma tenteaza tigra dar nu cred ca pot sa ma multumesc cu doar 109 cai cat stiu ca are cea mai puternica,iar de facut transplant cu un c20xe nu prea ma duce buzunarul.
  • dor

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2005

  • Mesaj Privat
asa cum a zis si prietenul nostru sfi16v, nu exista tigra cu 160 de cp si turbo.
motorizarile sunt de 1400 cmc cu 90 cp
1600 cmc cu 109 cp
la ambele versiuni se pot face modificari ( chip viteza, axe cu came sport, filtru aer sport, evacuare sport ) si cu toate aceste modificari poate mai poti prinde un 30 cp in plus . dar aceasta afacere te costa cateva sute de euro in plus.
de existenta motoarelor euro3 pe tigra , iar nu am auzit.
am auzit de norma D3, ceea ce e un echivalent a euro 3 , dar nerecunoscuta la noi.
daca vrei un euro 4 iti poti lua un twin top la 16000 euro Very Happy
  • vlad_tigra

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Merci,dar imi place mai mult tigra 1.Chiar si la pret e mai frumoasa:).Am vazut pe un site german D3.O sa intreb la RAR pe cineva(un prieten).Nu prea ma intereseaza chipurile. Imi place masina asa cum e din fabrica.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR