Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • upgrader

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.
Un amic are nevoie de pretensoare pentru centurile de siguranta la o Corsa C, si a gasit la cineva unele de Vectra B (nineinteles la un pret foarte avantajos). Bineinteles ca niciunul dintre noi nu stie daca se potrivesc de la Vectra la Corsa, asa ca apelez la colegii forum-isti, care poate s-au mai intalnit cu aceasta problema, pentru cateva sfaturi.
Din cate imi dau eu cu parerea ar fi de verificat mufa electrica si distanta intre surub si "motul" de fixare.

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile voastre.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Tragi singur concluziile din schitele atasate si participa si tu la intalnirile ClubOpel Pitesti.
(completeaza te rog datele corect la profil,multumesc anticipat)

  • upgrader

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa dau cu bata in balta, dar mie mi se pare ca daca s-ar potrivi la cote si daca s-ar monta invers (cel din stanga in dreapta si viceversa) ar putea iesi treaba.
O sa vin la urmatoarea intalnire si probabil o sa mai impartasim ceva pareri pe marginea acestui subiect.
Multumesc pentru raspunsul prompt.
Eu oricum mai cercetez problema.
  • Linu85ro

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut pana la urma prietenul tau a reusit sa monteze centurile de vectra pe Corsa c. Stii cumva daca sunt compatibile cele de Astra G?


upgrader a scris:Salutare.
Un amic are nevoie de pretensoare pentru centurile de siguranta la o Corsa C, si a gasit la cineva unele de Vectra B (nineinteles la un pret foarte avantajos). Bineinteles ca niciunul dintre noi nu stie daca se potrivesc de la Vectra la Corsa, asa ca apelez la colegii forum-isti, care poate s-au mai intalnit cu aceasta problema, pentru cateva sfaturi.
Din cate imi dau eu cu parerea ar fi de verificat mufa electrica si distanta intre surub si "motul" de fixare.

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile voastre.

Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR