Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pai nu stiu daca e ok sa spun aici sau daca am voie asa ca mai dami un mesaj privat
sau cauta in anunturi
Skip ads

  • kill3r000

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut. In acest mesaj nu doresc sa fac concurenta nimanui (nici nu am cum din moment ce nu vand nimic, doar in planul ideilor), ci doar sa va spun cum am procedat eu. http://www.ebay.com/itm/ws/...1070#ht_545wt_905 Acest suport mi s-a parut prea scump + taxe livrare, asa ca am cautat mai adanc pe ebay si alte site-uri si am gasit http://www.ebay.com/itm/JB-...sh=item4ab13d4163 la un pret mult mai mic FARA taxe livrare. La final pretul m-a ajuns 71.5 lei (am cumparat cu ajutorul unei persoane ce intermediaza cumparaturi de pe ebay cu tot cu comisionul lui de ~5 lei) ceea ce mi s-a parut excelent. Am intrat in posesia lui dupa 11 zile (dureaza mult caci vine din estul indepartat), dar a meritat asteptarea.
Dupa ce l-am primit, ghidandu-ma dupa ideile de pe forum, instinct si un set de surubelnite (glumeam - doar cap cruce va trebuie si un Torx), am purces la modificarea bordului, in sensul mutarii cd-ului de sus in jos (de mult imi doream sa am acees facil la el) si montarea suportului in partea de sus cu ajutorul unui suport de cd (sina metalica de oricare fel, ce mi-a fost donata de un user foarte binevoitor, "blueleon") in care am fixat acest suport de pahare. Am dat 2 gauri cu bormasina in partea de sus si, respectiv, alte 2 jos, fixand cele 4 suruburi, ce vin in pachet, suportul de sina metalica (sina am inteles ca a fost pe o Corsa si are deja 2 gauri sus/jos). Restul a fost potrivirea clemelor sinei in locas si... placerea suportului de pahar care e foarte ok. Un mic joc al tavitei si suportului in stanga si dreapta, dar nu la cursa maxima (inchis, deschis), dar nu deranjeaza cu nimic. Altii poate aleg sa il lipeasca cu vreun soi de silicon, etc, dar mie mi s-a parut mult mai "fix"asa.
Poze incerc mai pe seara (avand in vedere ca in aceasta perioada ma mut in casa noua). Sper ca v-am trezit interesul (deocamdata scriptic - vizual poate mai pe seara) si ca veti opta pentru cea mai buna solutie.
Nu am dorit sa fac un tutorial, sau eu stiu ce altceva, decat sa dau o informatie pe care greu de tot, dar greu de tot o gasesti pe net (am cautat pe forum-uri straine si din tara si am pus cap la cap jdesute de informatii si pareri. Daca am gresit in exprimare, scris, sau eu stiu ce altceva, am incercat sa fiu cat mai coerent si va rog sa ma scuzati, dar sunt destul de obosit.
Apropo, ce vedeti in pozele din ultimul link, asta veti si cumpara. Exact si nimic mai mult.
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am si acel suport nu e deloc ce pare a fi ai uitat sa spui ca nu e exact dimensiunea locasului de la opel astea g .... Trebuie adaptat etc. Cat pentru cei ce cred ca e scump suportul cel de la lupo sa caute pe eBay sa vada cat costa un suport ... numai bine si sãrbãtori fericite tuturor !
  • kill3r000

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Cred ca mie mi te adresezi in post-ul tau, de aceea si iti raspund ca am precizat mai sus ca e nevoie de o sina de cd si gauri in suport, prin asta intelegandu-se ca nu e chiar dimensiunea exacta, si adaug ca e vorba de cativa milimetri de o parte si de alta, dar nimic ce nu poate fi depasit. Se vede chiar foarte bine si nu deranjeaza nicidecum vizual sau estetic, cel putin pe mine. Adaptarea de care zici e vorba doar de procurarea unei sine de cd. Poate ti se pare complicat, dar nu e sub nici o forma asa. Oricum, fiecare decide in speta. Doar am oferit informatia.
L.E. Si, apropo, tin sa te contrazic caci este exact ce pare a fi acel suport ca in link-ul al 2-lea.
Skip ads

  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ok nu are rost sa ne contrazicem am si de ala pt doritori o bucata ....
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
la ce pret?
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pai cel care are pt doua pahare identic cu link de la colegu de mai sus il dau 100ron cam atat mã costat pe mine !poate nu ar trebuie sa pun pret aici pentru detali dati un mesaj privat
  • alecs9o

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2000 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
parerea mea este ca acele suporturi de pahare sunt incomode la schimbarea vitezelor ,da sunt bune pentru mersu pe autostrada ...b-) dar la noi cum nu prea este autostrada mai bine ati cumpara suporturi de pahare care se agata in usa sau deasupra casetofonului in grila unde baga aer cald/rece....
Skip ads

  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am folosit e ok doar daca ai mana prea mare sa fie f deranjant ....
cel ce se prinde de gurile de ventilatie nu e f estetic .....
  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
resuscitarea topicului,mai are cineva sau poate face rost de acest suport de pahare 1DIN?
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
chiar daca tot vad topicu, si eu as fi interesat, am acuma suport cduri da prefer oricand sa il dau afara in loc la suport pahare
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am avut de vânzare si nu întreba nimeni de ele sau dar greu si nici nu am obținut un preț avantajos adicã daca am câștigat 10 euro la ele dupã ce a licitat pe eBay prin urmare un mesaj privat pt cei interesați si ii țin la curent cand am si la ce preț , prefer sa aduc la comanda doar
Skip ads

  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
uite aici si merge perfect...
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
@tonypsg - Salutare. Poza cu acel suport este de pe maºina ta? Sunt cumva de la un SEAT? Cât ai dat pe el?
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
da.este la mine montat si este de vw lupo.costa in jur de 200 ron,
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Tot cu atât aduc si eu seat sau wv
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
pai e din grupul wag dar sa nu uitam ca sunt vreo 4 modele din ce stiu....
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da este model cu doua suporturi pahare si model cu un suport pahare si unu cu sertar cãrți de vizita etc
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
da,si cu parere de rau nu mai am codul de producator....
  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
iti dau eu 200 pe cel dupa masina ta Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR