Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
va salut ,ma bate gandul sa imi cumpar un opel vectra gts 2.2 dti sau opel vectra b 2.2 dti modelul sport dar nu stiu mai nimic despre aceasta marca si mai ales despre model asa ca ii rog pe cei care detin astfel de modele sa imi spuna cate ceva despre aceste masini.Eu detin momentan un seat leon 2001 dar nu asta conteaza am vrut sa imi cumpar un opel vectra b de cand am carnet dar nu am gasit o masina care sa imi placa si fara vicii asa ca m am ales cu un vw bora.
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca este diferenta de pret intre cele doua modele......eu am 2.2 gts(2004) si sunt multumit...probleme pot fi orice masina...in timp.
Acum depinde cum arata si cum au fost intretinute..un lucru este sigur la ambele modele sunt taxele mai mari(impozit,asigurare)..din cauza motorului....alegerea este a ta.
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
dumitru florin a scris:Banuiesc ca este diferenta de pret intre cele doua modele......eu am 2.2 gts(2004) si sunt multumit...probleme pot fi orice masina...in timp.
Acum depinde cum arata si cum au fost intretinute..un lucru este sigur la ambele modele sunt taxele mai mari(impozit,asigurare)..din cauza motorului....alegerea este a ta.


stiu ca este diferenta de pret intre modele,mie imi plac foarte modele care le am mentionat iar motorul de 2.0dti nici nu intra in discutie sunt prea putini cai(101),pe mine ma intereseaza fiabilitatea adica sa nu stau numai in service-uri.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu te gandesti si la un motor de 1.9 de 150 de cai? e un motor fiabil care la o eventuala remapare poate ajunge la 200cp. e o idee. oricum alegerea finala e a ta. din cele 2 mentionate de tine gts-ul ar fi o alegere mai buna si mai scumpa banuiesc, nu?
numai bine!
Skip ads

  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut

poti opta pentru vectra b2 sport 1.8 benzina 125 cp,dupa spusele colegilor de pe forum ofera destula putere la un consum rezonabil.oricum amandoua modelele au probleme ca si alte marci de altfel.

P.S daca vrei o masina frumoasa cauta o vectra b2 hatchback care arata mult mai bine dupa zece ani decat alte marci din 2009.
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
o sa ma gandesc si la 1.9 cdti,iar pe benzina nu vreau m am obisnuit cu diesel-ul mai ales daca ii pui si un chip Very Happy .
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Merge si un 1.9 cdti 120cp.... daca mai este si gts ....esti boss Very Happy
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ce greutate are vectra gts?
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Undeva la 1500kg...
  • NORBERTO

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pererea mea...

am fost si eu in aceasta dilema , dar la mine a fost mai simplu , pentru ca de mult imi doream un vectra b2 sport dar si gtsuriile imi plac.
Am comparat dotariile unui vectra b2 sport si unui gts , daca vrei sa ai piele integarala , xenon , jante 17 , climatronic, incalzire in scaune , bodykit original, computer bord etc vei afla ca daca vrei un gts trebuie sa scoti 3000-4000 euro in plus fata de un vectra b2 sport.
Evident decizia e a ta , eu am optat pentru vectra b2 sport pentru ca nu gasesti la fiecare colt de strada si pentru ca are un design care si dupa 8-9 ani de la aparitia lor atrage atentia multora.
da o privire la mine in garaj Smile

pana la urma o sa iei o decizie pe plan sentimental si nu rational ca majoritatea pasionatiilor de masini si crede-ma daca alegi pe baza sentimentelor niciodata nu o sa ai sentimentul ca ai ales gresit. Nu stiu la altii cum se intampla dar eu asa gandesc Smile
  • cristitelefoane

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o parere.....
Fiecare are optiunea lui dar eu fiind posesor de GTS cosider ca este inconparabil cu B2 totusi este alta categorie gts-ul chiar daca diferenta este de bani si an de fabricatie,totusi si nemtii au evoluat in timp si ani de fabricatie.
  • nechifor_ionut

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cristitelefoane a scris:Am si eu o parere.....
Fiecare are optiunea lui dar eu fiind posesor de GTS cosider ca este inconparabil cu B2 totusi este alta categorie gts-ul chiar daca diferenta este de bani si an de fabricatie,totusi si nemtii au evoluat in timp si ani de fabricatie.

La concluzia asta am ajuns si eu nu se compara,ce motor ai?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR