Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
2 cadavre care nu merg.
imi cumpar un sony
Skip ads

  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salut
Am si yo o problema cu magazia cred...nu vrea sa imi citeasca cd-urile...si cand le citeste merge in "hopuri" adik sare melodia...am incercat toate cd-urile traxdata verba... so on da vad ca se comporta bine cu cd-uri HP da si acolo are momente in care mai sare melodia...
Pareri?
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
kallyo a scris:salut
Am si yo o problema cu magazia cred...nu vrea sa imi citeasca cd-urile...si cand le citeste merge in "hopuri" adik sare melodia...am incercat toate cd-urile traxdata verba... so on da vad ca se comporta bine cu cd-uri HP da si acolo are momente in care mai sare melodia...
Pareri?


Iti cumperi un Sony
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema romaneste Smile)... iam zis de dulce l-am scos afara( magazia ) am curatat si cd 1 cu 3 merg impecabil cd 2 nu vrea nici cum(orice cd-as baga) si pe cd 4 merge intrerupt...yo is multumit Smile))
Pana la urma o sa ajung la varianta sony+modificari pt comenzi pe volan...da pan atunci magazie rulz :X
App pt un cas JVC nu exista ceva adaptor pt comenzi volan? Nu de alta da de pe masina veche mi-or ramas casu si 2 boxe sony....
Skip ads

  • nvdlumea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Vreau sa imi repare si mie cineva magazia de cd NCDR 1500 contra cost este demontata dupa masina
  • Seb1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 1.6 Z16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna, se pare ca si la mine au inceput problemele cu magazia de cd-uri. Aparatul e un Philips CCR 600.
Si binenteles, eroare cdc, sau "no cd" nu mai scoate cd-urile, a ramas blocat inauntru.
Poate ma apuc zilele astea de ea, observ ca mai toti avem probleme cu ele.
  • danielX

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua lume,

Dupa vreo 6 ani de cand am Zafira, zilele trecute am descoperit ca am o magazie de CD-uri Philips pentru 4 discuri sub scaunul din dreapta. Radiocasetofonul este CCRT 700 si am pastrat codul de deblocare, insa cum nu stiam de magazie, n-am dat importanta si nu-l mai gasesc.

Ma poate ajuta cineva sa deblochez / decodez magazia de CD-uri?

Si inca ceva, stiti ce formate citeste, mp3 sau trackuri?

Multumesc.
  • Seb1

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 1.6 Z16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna,
Si cum spuneam mai sus, zilele astea Smile m-am apucat sa vad ce e cu magazia de CD-uri.
Avea mizerie s iin multe locuri nu mai era cam deloc vaselina...
Dupa ce am curatat si degresat cu ulei si vaselina, ambele siliconice, am ansamblat inapoi totul si fuga cu magazia de cd-uri la masina...
Binenteles ca nu scotea cd-urile si se bloca, a trebuit sa scot capacul si sa vad ce are.
Am constatat dupa ceva chin, ca problema era la suportul de cd-uri(cartusul de cd-uri),
Pe partea stinga, acea tablita era indoiata si nu se mai putea stringe inapoi cartusul, sa zic asa.
Am tras inapoi cu surubelnita in afara tablita, am indreptat tablita fara a mai desface si acest suport de cd-uri.
M-am simtit dator sa completez acest tutorial, ca dupa el m-am luat, multumesc cu ocazia asta celui care l-a facut.
A mai ramas problema citirii cd-urilor, cele facute pe calculator le citeste cam greu fata de cele de studio...mai studiem...daca are cineva vreo idee, va rog.
Bineneles ca am sters usor pastila cu un betisor cu vata si alcool izopropilic...
  • Dilix

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Am o vectra c din 2004 cu unitate CCRT2008 Philips, am observat ca magazina de cd uri nu functioneaza. Are cd uri in ea dar nu le citeste si nici nu pot scoate magazia pentru a pune altele sa le probez. Este cineva pe aici care repara astfel de modele ?
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR