Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sabin a scris:v-am promis zilele trecute cateva poze:








Cotiera Lampa (cumparata din Cora) + mocheta (Cora) + adaptata (taiata la dimensiune + adaugat spate)


asa am si eu fix...70 lei
Skip ads

  • grosu29

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu astazi mi-am montat o cotiera de la Umbrella si se potriveste la fix...e speciala pentru opel corsa c




  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
A montat cineva cotiera pe corsa D? Am vazut cateva de la Armster https://www.postimage.org/image.php?v=gx2KKg5i dar nu stiu inca daca se merita. Daca a montat cineva sa puna cateva poze. Si sa imi zica si mie daca e ok
  • eul_liric

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Grosu29 cotiera ta arata foarte bine! Cat a costat si unde as putea sa gasesc si eu? Eu sunt din CJ-SB.
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:A montat cineva cotiera pe corsa D? Am vazut cateva de la Armster https://www.postimage.org/image.php?v=gx2KKg5i dar nu stiu inca daca se merita. Daca a montat cineva sa puna cateva poze. Si sa imi zica si mie daca e ok


Eu am cotiera Armster, dar pe Corsa C. Se potriveste la fix si e f. calitativa - nu vad de ce nu ar fi la fel si cele pt Corsa D.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ma temeam de buza aceea de la cotiera, sa nu fie prea subtire si sa plezneasca de la greutatea corporala, plus ma tem de prindere.

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am 95kg si ma suporta bine de un an si ceva cotiera Laughing
Cotierele oricum sunt identice, e diferit doar suportul si modalitatea de prindere.
  • cuculete

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
grosu29 a scris:Eu astazi mi-am montat o cotiera de la Umbrella si se potriveste la fix...e speciala pentru opel corsa c





salutare ... poti sa-mi zici si mie de unde aui luat-o?
Skip ads

  • sylver

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Redeschid discutia asta cu o intrebare.
Vreau sa-mi iau o cotiera universala, am gasit cu 60 de lei, este ca cea a lui Lorand. Dar inainte de asta vreau sa fiu sigur de un lucru...:pentru a o fixa se pot da gauri in suportul ala de plastic de la frana de mana fara nici un risc? e vreun cablu... ceva ascuns pe acolo?
  • zellot

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2007 1.3 CDTI 75 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:A montat cineva cotiera pe corsa D? Am vazut cateva de la Armster https://www.postimage.org/image.php?v=gx2KKg5i dar nu stiu inca daca se merita. Daca a montat cineva sa puna cateva poze. Si sa imi zica si mie daca e ok

eu am corsa d , si m-am interesat de cotiera , costa 840 ron originala , cand am zis 840 ron am zis pret fara tva si adaos , lucrez la un service si cumpar fara nici un fel de adaos .
  • mfdejavu1981

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Voi ce ziceþi? Ce sã fie armster sau gm? Îmi place la gm cã are suportul pentru pahar dar nu ºtiu dacã se rabateaza . Care este mai bunã calitativ?
  • mfdejavu1981

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Nu am mai avut rãbdare. Am luat gm ºi am dat pe ea 263 de lei. Am zis sã o achizitionez pe aceasta pentru-cã am vãzut cã s-au dat ºi 200e pe o cotiera originalã.
Skip ads

  • amcristian

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
mfdejavu1981 i-mi poti spune de unde ai luat cotiera GM cu 263 lei? Un site, te rog!
In alta ordine de idei, poate ma sfatuiti cei care ati pus pe masina (corsa c, bineinteles) una din urmatoarele cotiere si-mi spuneti impresia voastra. Toate par in regula, dar una dintre ele (RIDER) pare mai ,,butucanoasa'', mai scurta si mai ,,plinuta'', pe care cred ca o elimin din optiunile mele. Poate ma insel si este doar o impresie pe care o puteti confirma sau infirma cei care aveti asa ceva. Astept cateva pareri de la voi intrucat maine, cel tarziu poimaine vreau sa comand una din aceste cotiere (am un drum mai lung de facut sambata si vreau sa ma ,,rasfat'' la volan !), iar parerile voastre vor cantarii semnificativ in alegere.

http://www.tuning100.ro/aut...00-2006-_4199.htm
http://www.coastadeest.ro/c...p;model_c=Corsa+C
http://cotiera.ro/index.php...mid=1&lang=ro

Numai bine,
Mircea
  • mfdejavu1981

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Amcristian,imi pare rau dar nu cred ca ai sa mai gasesti cotiera originala la pretul la care am achizitionat-o eu. cred ca s-a facut o incurcatura undeva la magazinul de unde am cumparat-o pentru-ca mi sa parut f bun pretul si am sunat la doua zile si mi sa spus ca o cotiera originala costa 700 de lei si vine in 5 zile. oricum ,parerea mea este ca nu merita sa o cumperi pe cea originala. cotiera originala are trei avantaje mari: se fixeaza foarte bine pe traversa centrala(vine prinsa in patru suruburi dintre care doua in suportul pentru frana de mana),are suport pentru pahar si este la culoarea traversei. dar are si trei dezavantaje:nu se regleaza pe inaltime,capacul nu culiseaza in fata si de asemenea nu este invelit cu nimic,este destul de rigid. asadar daca ar fi sa iti dau un sfat ar fi sa iti cumperi cotiera armster. mi se pare mai estetica,culiseaza si se regleaza pe inaltime. singurul mare dezavantaj ar fi faptul ca dispare suportul pentru pahar. Succes!
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat


are cineva acest tip de cotiera? e foarte asemanatoare cu cea de vw/audi. si pe net e cam 2 mil.
  • amcristian

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc mfdejavu1981 pentru sugestii! Eram si eu ,,chitit" pe Armstel, cu toate ca pretul e usor peste celelalte oferte, dar azi am lansat comanda si sper sa fie ceea se-mi doresc. Am sa revin cu pareri/concluzii dupa montaj!. Va doresc km placuti tuturor! ( si 21 grade in habitaclu!!)
Mircea
  • amcristian

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am montat cotiera Armstel si, trebuie sa recunosc ca face mult.... Chiar contribuie la confortul celui care conduce! Cu transport cu tot a fost 270 ron, un pic cam mult zic eu, dar face! De montat este foarte simplu, exista o schita mai mult decat clarificatoare, tot ceea ce trebuie facut sunt 4 gauri cu bormasina in suportul de plastic dintre scaune. Din pacate dispare suportul de pahar pentru cei din spate, odata cu montarea cotierei. Deci, recomand tuturor!
Numai bine,
Mircea
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
intrebare pentru cei care au montat cotiera pe masina, originala sau nu, reglabila sau nu.
fata de suportul pt cot de pe portiera cotiera centrala se afla la acelasi nivel sau e mai sus/jos? si cam cu cat?
va intreb pt ca am gasit prin targ o cotiera care nu e reglabila si care necesita ceva modificari si nu as vrea sa o montez si sa am surpriza ca nu sta bine sau ca incurca frana de mana.
va multumesc si astept sugestii.
  • mfdejavu1981

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Eu am pus cotiera originala si vine la acelasi nivel. Depinde ce cumperi. Cred ca daca iei o cotiera fabricata pentru modelul tau de masina(cotiera originala sau nu) va veni la acelasi nivel. Daca ai sa cumperi o cotiera universala,este oarecum logic sa nu vina la acelasi nivel.
  • r3dpuma

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Astazi mi-am luat o cotiera universala. Calitatea oribila, nu se nimereste nicicum, noroc cu baietii ca sunt de treaba si maine o returnez.
Mi-am comandat una Armster 1 si acum astept raspuns de la oamenii de la site de acolo. Mentionez ca am comandat de pe armster.ro nu de pe auto-accesorii.ro, fiind mai ieftina. Sper sa fie ok, revin si cu poze.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR