Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • stelonne

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sal!
am o astra g din 2002 2.0dti care are computer de bord dar am luat-o fara cd sau cas si nu stiu ce trebuie sa-i iau ca sa activez computerul de bord, am luat cdr500 dar nu se potriveste la mufe decat cea de curent si cea de la comenzile dupa volan
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai esti sigur ca ai MID sau GID?
ar fi utila o poza
iti mut topicul intr-o sectiune unde se potriveste mai bine
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
dupa cum spune el , se pare ca a avut ccrt sau ncdr. doar asa se explica de ce nu se potrivesc mufele... cele de la ccrt sau ncdr sunt la fel doar la alimentare si sunet , in rest difera de cdr.. deci este posibil sa aibe mid , gid sau cid.
o poza ar fi concludenta...
  • stelonne

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
stelonne a scris:sal!
am o astra g din 2002 2.0dti care are computer de bord dar am luat-o fara cd sau cas si nu stiu ce trebuie sa-i iau ca sa activez computerul de bord, am luat cdr500 dar nu se potriveste la mufe decat cea de curent si cea de la comenzile dupa volan

Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cred ca este vorba de ccrt700 ./ cu casseta/ dar daca nu ai firele trase din ecu nu o sa iti arate consum si toate cele. ..
  • stelonne

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
blackdevil a scris:cred ca este vorba de ccrt700 ./ cu casseta/ dar daca nu ai firele trase din ecu nu o sa iti arate consum si toate cele. ..
mersi! am sa fac o poza si la mufe ca are niste fire atasate sper sa fie cele care trebuie. daca ma puteti ajuta sa gasesc un ccrt700 la schimb cu un cdr500.
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cauta o maneta dreapta pentru stergatoare cu butoane de bc. posibil sa ai sub capacul de sub volan mufa pentru maneta cu butoane de bc. daca ai acea mufa , trebuie doar sa activezi bc cu un tech2 de undeva. atunci o sa ai afisate pe display informati de bc. nu trebuie neaparat sa iei ccrt700 pentru asta. daca iei ccrt700 poti folosi doar radioul , pentru ca nu o sa asculti casete....
daca vrei mai mult de atit , poti lua si un mp3 pe care sa il montezi acolo... bc o sa functioneze , doar ca nu o sa mai ai informati despre radio de mid, in rest totul iti va functiona.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR