Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Lunar la spalatorie, ceara 2-3 ori pe an...Am ales culoarea gri la exterior, invatatura de minte.Inainte era albastru regal si tinea ... 2 zile!
Skip ads

  • ZIZU MSV

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
acum 2 zile am spalat masina dupa aproape 3 luni si am avut o surpriza mai putin placuta toata este patata cu mici pete maroni si fiind alba se vede ,banuiesc ca este de la sarea si nisipul care sa aruncat pe drumurii.Uite asa scot baniii si fac un polish
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Hmm,iarna mai rarut ca-i mai dragut. Smile Nu am mai spalat masina cred ca din noiembrie;interiorul l-am facut de cateva ori.
Vara e alta poveste:spalat la 2-3 saptamani,ceara de fiecare data cand ajung la spalatorie(o data spal masina acasa,o data la spalatorie).
Insa cum se incalzeste vremea,de 2-3 ori la inceput primeste spalare pe ²burtica².
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
La mine e neagra si se vede cea mai mica impuritate. iarna asta nu prea am spalat-o...am un vermorel din-ala de 5l cu presiune prin pompare si o mai clatesc de la bandouri in jos, pe la roti, ca oricum se face la loc in cateva zile...
Nu prea obisnuiesc sa ma duc la spalatorii, una e din motive financiare si doi...daca vrei sa faci o treba buna tre sa o faci cu mana ta Very Happy (nu va ganditi la prostii Razz)
Polishare cam o data la 3 spalari...recomand polishul de la Formula 1 (flacon galben, luat de la Metro), e mai mult ptr zgarieturi, merge brichi, am scos unele nasoale cu el si da un aspect super vopselei...
Skip ads

  • raku21

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2008

  • Mesaj Privat
unde ii faci polish si cat te ajunge , ca am si eu cateva sgarieturi facute de niste terminati ...
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
in parcarea de langa bloc Razz, pui polish pe o laveta, freci un pic, lasi sa se usuce 30 sec si cu o carpa moale lustruiesti...dar sa nu fie vopseaua sarita, ca alea nu le scoate...
  • adidi

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vara o spal o data la maxim 2 saptamani , acum iarna cred ca am spalat-o de 2 ori ca sa mai dau sarea jos de pe ea iar interiorul il fac numai eu ca are tapiserie de piele si mi-e frica sa ii las pe aia la spalatorie sa nu o zgarie. oricum astazi ca este soare o asteapta o baie. numai bine
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Iarna aceasta o singura data am spalat-o. zilele astea o duc la spalatprie iar pt ca s-a mai incalzit. Pe triple faruri si numar o curat mereu. Pe timp de vara o spalam o data pe saptamana, La interior imi place sa fac singur curat, sa sterg praful sa scutur covorasele...
Skip ads

  • Kickut

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu,pe a mea o am spalat-o intr-o zi de 3 ori in interval de timp - 6 ore.
1 - Dimineata.fain afara,soare pe cer.m-am apukat si am spalat Buburuza(alintul masinii).Cand am terminat.aveam o oglinda de masina,argintiul ei de orbea la soare.....soare doar pt 30 min.A inceput o furtuna,de imi venea sa o bag pe Buburuza in casa,dar am luat si am mutat-o dupa casa,zburau crengile copakilor pe langa ea
2 - Dupa ce s-a oprit furtuna,soare fain,masina mea era plina de cetina de brad,mozgolita de ploaie.etc.....iar spalare,curatare
3 - Cand sa fiu gata cu spalarea 2,eram cu usile desckise,bagat pe la podul pedalier,curatam pe acolo moketa.Bai fratilor a venit unul cu un AtV,a busit apa dintr-o boltoaka pe toata masina mea,si in interior masini erau stropi cu noroi ,aveam stropi si pe oglinda retrovizoare,dar si pe mine ma murdarise.....apoi i-am spalat-o......
De fel imi spal masina,cand simt ca murdaria de pe ea o cere,vara mai des,iarna doar o singura data.....nu cred ca ar fi indikat de mai multe ori
  • stanescu

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 1.7dti astra g
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Asta da ghinion, dar buburuza a ramas frumoasa, nu?
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu iarna cand e ger o spal doar cand se face mai cald ,in rest odata pe saptamana sigur si de fiecare cu ceara si nu o spal la spalatori automate cu perii etc ....deoarece o zgarie.
P.S Primavara si toamna spal si motorul.
  • Kickut

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da,Stanescu......bubu a ramas curata,dac niki dupa 3 spalari nu mai este o masina curata,atunki ce sa mai zik.Eram ud pana la kiloti,de fapt eu recunosc sunt idiot cand spal masina,fac fara sa vreau baie cu ea.Ma ud din kap pana in pikioare
De subliniat ca am avut grija si de tipul cu Atv,personal l-am intalnit si........nu i-a fost bine.
Skip ads

  • Kickut

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
kenzurat din kauza ka ne dor okii
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
@kickut ai grija cum scrii, caci nu prea e frumos vocabularul acesta de messenger

eu imi spal masina cand imi permite vremea, cand e cat de cat frumos, o spal, bineinteles daca e murdara cat de putin, ca nah, trebuie un motiv ca altfel te certi cu prietena, ea zice ca nu trebuie si macar ai cum sa argumentezi:))
  • Kickut

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Soso seDan.....dac te referi la acel K din cuvinte,ex: NIki,katel,priviketori,nikiodata,taktor......eu aproape cam peste tot folosek folosesc K,in cuvintele mele,cateodata nu ma sfiesc niki sa skriu cu pixul pe hartie cu K.....nu doar in messenger
scuze dar ,asa skriu eu
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ok, dar incearca aici sa scrii corect, caci altfel poti chiar sa fii suspendat, iti zic asa prieteneste, sa nu iti spuna moderatorii ca e mai rau, ok?
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
incearca macar din respect pentru ceilalti utilizatori ai forumului sa nu mai scri in pasareasca de mess.
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
las' ca la el e mai grav...nu e numai la messenger problema, el asa vorbeste(scrie) de obicei....
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Soso_sedan a scris:las' ca la el e mai grav...nu e numai la messenger problema, el asa vorbeste(scrie) de obicei....
...care este ...kshtz-user

On topic: Spalare profi. cam o data pe luna, dupa ziua de salar. Ultima oara cand am spalat-o (acum 2 joi ), a durat 1,5h pana au dat jos tot jegul acumulat iarna asta.
  • maxxi

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
1-2 ori pe luna interior exterior dupa care imi fac singur geamurile cu solutie de geamuri si imi fac bordul cu o solutie parfumata (fara ceara) iar in interior mai dau cam la 2 luni cu o solutie speciala pe baza de nu stiu ce chimicale antibacteriene (dispar mirosurile urate - tigare etc)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR