Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • tasedoru78

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2004 X14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru aceste detalii
  • Gabriel Marinescu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XÈ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Eu nu am gasit inca placuta pe care sa scrie modelul cutiei. Mai caut insa ... nu vad pe nicaieri.
Totusi : ce pinioane ar fi recomandate ? Ar merge si de la diesel ? Si unde s-ar putea face operatiunea ?
Inclin sa cred ca am cutie de tractiune , nu de fuga , ptr. ca am 3000 rpm la ~ 100 km/h.

Am citit pe aici ca sunt ideale pinioanele de la cutia de Opel Astra G cu motor Isuzu diesel de 1,7.Partea naspa este ca trebuie sa cumperi toata cutia de viteze careia dupa ce-i scoti pinioanele o arunci,desi ar fi inteligent si practic daca s-ar gasi doar pinioanele cu sincron,sigurante si furca cu tot.E nevoie de o presa speciala fara de care nu ai cum sa scoti pinioanele de la cutia ta dupa ce-i scoti sigurantele.Ideal ar fi ca un mecanicdotat cu garaj si cu toate sculele necesare ar face aceasta operatie de pe urma careia ar castiga bani frumosi in doar 30 min de munca.Nu ai conditii sa faci asa ceva in fata blocului,sau pe pamant in curte.
  • Gabriel Marinescu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XÈ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Stimati pasionati detinatori de Opel Astra G,ce ulei folositi voi la motoarele pe benzina?
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR