Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • marinarul35

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2009

  • Mesaj Privat
am un astra g caravan si de doua zile nu se mai inchide nici deschide din telecomanda,becu la telecomanda se aprinde dar degeaba.se deschide doar cu cheia.poate sa fie vri-o siguranta arsa?

Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cauta resincronizare
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sau daca nu intareste lipiturile la soclu baterie din telecomanda.dupa obligatoriu resincronizare.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sau vi pe la intalniri si te rezolvam.
Ne bucuram ca ai pus poza ca sa ne aratai ce masina ai. Altadata, scrie sau completeaza semnatura. Cool
Skip ads

  • gini79

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sal am si eu un astra g si nu imi mai merge sa deschid porbagajul decat din cheie dar motorasul vad ca lucreaza ma poiate ajuta cineva?
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Se poate programa o telecomanda originala de inchidere centralizata de la o Vectra B sa mearga pe un astra g? La astra am doar 1 cheie cu telecomanda pe ea,iar cealalata cheie esti simpla doar cu cip.De la fosta Vectra mi-a mai ramas o telecomanda as putea-o face sa functioneze pe astra?
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si eu la Astra g din 99 am patit sa nu mearga centralizata la usile din spate, la amandoua. In rest, tot se inchide : usi fata, rezervor si portbagaj. Ce-o fi ? Sa nu aiba inchidere pe usile din spate ? Mentionez ca m-am documentat putin si am "ascultat" sa aud motorasul din usile spate dar nu am auzit nimic... De verificat , am verificat vizual si mufele cu firele (atat cat am putut desface protectia de cauciuc) care fac trecerea firelor din usi in stalpi, si am dat cu spray de contacte acolo, dar nimic... Apropos, la mine nu se poate sincroniza cheia cu inchiderea in contact. Sfaturi cineva ?
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nimeni nimic ? Question
Skip ads

  • ArnautuIonut

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Ascona 1982 zea
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Problema ta este data de modulul inchidere ce se afla la inceputul pragului din dreapta(sub torpedou) sau (caz mai rar) din ambele usi fire intrerupte la intrarea in usa sau actuatoare defecte .
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Firele nu sunt intrerupte deoarece am verificat acest lucru. Cel mai degraba motorasele de inchidere sunt terminate. La Comanda Modul ce sa fie in neregula ?
Eu inclin 70% spre motorase. Dar acestea sunt cu manere cu tot nu-i asa ?
Poze indicatii ajutatoare sau in cel mai bun caz vreun tutorial cum sa demontez motorasele de pe usa Question
multumesc
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dar se aude acel zgomot de inchis/deschis usa? te intreb deoarece si eu la temperaturi mai joase de peste -15 grade am probleme cu una din usi, se aud toate motorasele numai la respectiva nu se aude nimic...
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nu am auzit nimic...
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ai incercat sa resincronizezi cheia?
Incearca sa faci asa, baga cheia in contact si apasa pe butonul de inchidere si apoi pe cel de deschidere, si ca sa fii sigur mai apesi inca odata, masina ar trebui sa se inchida, apoi sa se deschida imediat, nu trebuie sa ramana incuiata, incearca sa faci asta cu contactul pe pozitia ll sau lll, piciorul pe ambreiaj, sa nu apesi mai tare pe cheie Very Happy.
Mult succes.
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am incercat... cheia in treapta 1,2, apoi cu usa inchisa apoi deschisa, am apasat pe inchis apoi pe deschis dar , ATENTIE, dar nu s-a miscat nimic. Nici usile din fata. Nu cred ca se poate sincroniza cheia. Sad Sau, poate cu ambreiajul calcat? - asta nu am incercat. Voi incerca si asa. Ms de idee.
  • WDU
  • *
  • 2 mesaje
  • din 13 Feb 2011
  • Astra 2006 Z17DTH
  • Bucuresti
  • WDU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
cum maresc semnalul la la inchiderea centalizata?? stie cineva?? am o astra g
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vio, asa se sincronizeaza cheile, cu cheia in contact. vezi sa nu fie bateria pe duca.
wdu, nu prea ai ce sa-i faci, singura solutie e o baterie noua si cat mai calitativa in telecomanda, in rest nu prea ai ce sa-i faci.
  • vio_gpi1

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Da am inteles, dar nu mergeeeee. Evil or Very Mad
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
La mine la astra G au mers pana azi toate incuietorile.Azi am vrut sa o inchid din telecomanda si alea de pe spate...pauza.!Am mai intalnit problema asta si la alte masini de genul asta,dar pt ca nu erau ale mele,nu m-am complicat Very Happy.Ceva folositor am vazut la vectra B cand am avut-o,si anume era pus un motoras de ala din bazar(Actuator).Prins de portiera,pe interior,iar firele albastru si galben parca,erau conectate la alea 2 de la actuator : verde si albastru.Acuma,eu pot sa fac asa ceva si la astra g,si sigur o sa functioneze insa nu as vrea sa dau fata de portiera jos,sa nu imi intre apoi praf sau sa scartaie ceva.Aa,si inca ceva...la portbagaj iar problema:se aude motorasul cum vrea sa incuie /descuie dar nu trage tija pana la capat. Trebuie sa umblu si acolo sa vad care e problema,unde tine de nu face cursa pt inchis,pana la capat.Pt usile din spate daca a rezolvat cineva problema as vrea sa stiu.
  • pexu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
salut am o astra g si am avut inchidere pe telecomanda de la alarma, a inceput sa faca fitze am decuplat alarma si vreau sa-mi pun inchidere iar pe cheie se poate face fara prea mari complicatii?
  • MihaiF

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2013

  • Mesaj Privat
salut.am un astra g din 2006 si nu imi mai merge inchiderea din cheie.s-a intamplat dupa ce am desfacut cheia si i-am schimbat bateria...as vrea sa stiu daca sunt mai multe tipuri de resincronizare(in functie de anul fabricatiei)...sau daca stie cineva care ar putea fii problema...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR