Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • mavster

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
clar, de acord cu colegul "mihaiadrian"
Skip ads

  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
probabil ca "boul" ala cu X6 n-a vrut sa se bage aiurea ca "boul" in depasire si sa riste sa ajunga la stiri. Atunci toti ar fi tipat ca uite ce fac astia cu SUV-urile! La partea cu depasirile, cate secunde crezi ca pierdeai daca renuntai la o depasire si-l lasai sa te depaseasca? Dar na, toti ne credem cocosi! Zi mersi ca drumul ala pe serpentine era de o singura banda pe sens ca altfel ... Si eu mai patesc sa dau de d-astia care nu vor sa te lase sa depasesti pe serpentine, dar care pana atunci abia se tarau pe drum. Si-atunci imi aduc aminte ca e lumea plina de "boi".

E ok sa lasi pe cei care merg mai tare ca tine sa te depaseasca, dar nu-i inteleg pe cei care dupa ce te depasesc reduc ritmul pentru reducerea consumului si esti nevoit sa depasesti! Very Happy

Si nu toti cu BMW X6 sunt cocalari, sunt cocalari aia care au BMW (a se citi M1) si arunca sticlele goale in parbrizele la altii si mai rad si in batjocura ca prostii ca au facut o isprava. Pe aia merita sa-i bati cu levierul pana-l aud pe Guta cantand opereta. Cocalari mai sunt aia cu xenoane pe faruri clare si nereglate de crezi ca e faza lunga, cocalari sunt aia care merg cu faza lunga, dai flash si tot nu vrea sa dea scurta (ce bune-ar fi proiectoare pe xenon de 100W pe proiectoare Very Happy). Si tot n-am inteles de ce era ala "bou" daca v-ati jucat un pic cu adrenalina?

BMW X6 vs Ford Focus e irelevanta, masini total diferite! Diferenta e ca prima masina pare a fi condusa numai de "boi" cocalari (sau cocalari "boi").

Cred totusi ca ala cu BMW X6 vroia sa vada daca "tigaia" lui zeci de mii de euro poate sa se tina de un banal focus! Daca da, a meritat banii!
  • bezart

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2012 12 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2012

  • Mesaj Privat
se pare ca nu a meritat baniii ... Evil or Very Mad
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
X6 M 550CP face 8:24 iar Focus RS 305CP face 8:26 pe Nordschleife. Eu zic ca se descurca binisor X6, avand in vedere ca are 800Kg in plus.

P.S. Astra J OPC a facut 8:20 acu vreo saptamana.
Skip ads

  • b13jyz

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Acum o luna-doua,cu Moga.Alexandru.Eu slk 200 Kompressor,el gtc z19dth remapat.De pe loc am plecat bine in fata.Din mers cred ca m-a facut,nu am reusit sa gasim o portiune libera.Revenim cand mai avem ocazia Very Happy
  • opel4evar

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Asteptam cu interes continuarea.
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vectra mea 2.0 dti x20dth 101 cai 205 cuplu vs audi a4 caravan,noi 4 persoane,el nu stiu cati avea in masina,de la 120 km/h pana la 190 km/h am fost bara la bara.Nu s-a putut dezlipi de mine nici macar cu o masina;nici eu de el,poate daca eram singur in masina.Eu banuiesc a fi varianta 1.6 benzina 102 cai de la audi,desi eu de la 120 la 190 am fost doar in viteza a 5-a.Benzinarul ca sa se tina de diesel avea nevoie de inferioara pana pe la 150 sigur.Are cuplu mult mai mic.Sau mai putea fi 1.9 tdi varianta de 100 cp.


Candva m-am mai luat cu un bmw seria 3 3L motorina.M-a alergat 100 de km dar opel ul s-a tinut in spatele lui.La sprinturi de pe la 40-50 km/h m-a cam lasat in spate 15-20 de metrii Smile)
wir leben autos


Ultima modificare facuta de Emyl91 la Sam 08 Dec, 2012 9:00 pm, modificat de 2 ori in total
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Povestiri SF...

Ai uitat sa spui ca i-ai dat ceațã unuia cu Porsche cu 500 cp....
Skip ads

  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vorbeste lumea...! Chiar e pe bune.Ce ti se pare SF ?
Tu esti chior nu vezi ca am presupus ca audi ul avea aceeasi putere cu a mea? Nu am visat la motorizari mari pentru ca nici eu nu cred ca avea alta motorizare inafara de cele specificate..Legat de bmw am spus ca "m-a alergat" si ca ma lasa in spate la sprint-uri ,ceea ce e logic pentru ca are in jur de 180 cp,dar ca m-am tinut de el.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Emyl91 a scris:La sprinturi de pe la 40-50 km/h m-a cam lasat in spate 15-20 de metrii Smile)

Cred ca te-a lasat 15-20 de metri in spate pentru ca avea masina in fata si nu avea unde sa se duca. Laughing
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sau nu o calca el la podea.Eu nu vreau sa spun ca sunt comparabile cele doua masini,am spus doar ca m-am tinut dupa el pe distanta de 90-100 km.
Si eu tanjesc dupa un 320 D ,nici nu ma gandesc la 330 si stiu care este feeling-ul atunci cand privesti si mai ales conduci un bmw.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ca veni vorba de BMW, de ce toti se simt nevoiti ca sa-ti arate cat de tari is ei in momentul in care ii depasesti, desi pana atunci mergeau normal? Incearca sa compenseze ceva? Ca sa nu mai spun ca majoritatea is eroi pana pe la 80-100km/h, din cauza tractiunii spate, ca dupa aia ii imping de la spate. Cred ca ar trebui sa-mi pun anunt pe masina: "nu fac curse, am alte treburi mai importante de facut".
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo, ii impingi de la spate pentru ca 90-95% din BMW-urile de la noi sunt 316, 318i, 318d, 320d etc. Doar o mica parte din BMW-uri fug tare, restul doar se prefac.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Lasa-ma ca vineri si sambata au fost doi cu 5-are de 3 litri, unul vechi si unul nou. Am inteles, au putere, dar sa o pastreze pentru curse cu jmecherii lor de prieteni.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Dum 09 Dec, 2012 11:59 am
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da ......dar au angels-eyes ,arcurile taiate cu flexu' ....si urla tare,muuuuuult prea tare pentru ce cazane jalnice sunt.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu sant fan intreceri cu masina! nu ma intereseaza!
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Steffano a scris:pai sa vedem, cu masina din semnatura (Z18XE) treaba sta in felul urmator:
Leganta 2.0 benzina si 140 de cai
Ford Focus 2.0 Diesel(136 de cai) cu chip (155 de cai)
Audi A4 1.9 TeDepasescImpresiile (131 de cai)- prima m-a facut apoi de 2 ori n-a mai stiut de el
Un alt audi A4 1.9 de 115 cai (cred)
Si au mai fost cateva da' nu mai stiu Embarassed
MI-am furat-o in schimb de la H GTC 1.9 cdti (150 de cai) - n-a fost chiar o cursa, n-am dat tot ce putea masina, nici eu nici el, oricum cred ca ma face

Referitor la micile povestiri pe care le-a expus OPC in primele pagini: Plecam de acasa( Craiova) la Bucuresti si in curbele de la Padurea Saru in spatele meu, chitit sa ma depaseasca un golf V cu numere de it. Am zis, hai sa ma distrez putin, ce am de pierdut(nu stiam ce motor are). Il vedeam ca era lipit in fundul meu, intram in curbe, il vedeam cu frana si ramanea in urma. Am facut asta de cateva ori (pana i s-a facut rau mamei mele care era pe bancheta spate). Sa revenim, liniile drepte, golful tot in spatele, tir in fata. Ne bagam amandoi in depasire de la 90, eu ii dadeam a 3-a si talpa, iar golful iar devenea din ce in ce mai mic in retrovizoare. La insistentele mamei mele am renuntat si l-am lasat sa ma depaseasca pana la urma, iar apoi am vazut scris pe spate TDI Shocked

Ia spune ce isi lua racheta ta supersport astazi de la DTI-ul meu din semnatura Smile)
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ba tu mai terminasi cu aberatiile?Smile) Daca plecasi primu' pe 10 metrii nu inseamna ca ma facusi
Si tu si cel cu 2.2 Smile) v-o dadui cum vruserati voi, si de pe loc si din mers
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ma vere avem o gramada de martori Smile) Pe aia de mai sus cum dracu i-ai facut? Esti imposibil cu 1.8 -u' tau cu tot Smile)
  • plimbvaca

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2016

  • Mesaj Privat
doamne fereste ce citesc pe aici. unu vrea sa te depaseasca pe contrasens si tu accelerezi, altul i-l blameaza pe unul cu o masina mai scumpa ca dc merge incet. stat in curul celui din fata la viteze astronomice... altul era revoltat ca dc nu-l depaseste lumea prin dreapta....
si pe urma voi ii blamati pe aia cu bmw si merc ca sunt cocalari.oameni buni, inteleg ca mergi tare, ca faci liniute pe autostrada dar i p...a masii, fa cu cap. nu te pune pe tine sau pe altii in pericol ca sa iesi tu "mai tare"
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR