Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • scoica

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Sunt proaspat posesor al unui manta B1 din 79 carburator simplu.. si consuma cam mult... adica 16-18 in oras..
Are cineva un manual ca sa reglez aprinderea si carburatorul.. si explicatii sunt bune..
  • b_robert87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1979 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pune ceva poze cu masina sa mai vedem si noi o manta,ceva detali motor ,cod motor si alte chesti in legatura cu consumul,cand sa facut ultima revizie si verificare ,platina daca are bujii fise calculator clapete senzori,injectie carburatie amanunte dastea Very Happy
am manualul de reparati manta B in format pdf,daca esti interesat da mi adresa pe pm si trimit un cd cu cartea convertita in pdf Cool


Ultima modificare facuta de b_robert87 la Sam 27 Feb, 2010 12:40 am
  • Mihaly Laszlo

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut scoica Smile - sa imi aduci aminte sa iti dau o carte sa te uiti prin ea e pentru opel Kadett dar trateaza o gramada de motorizari poate se potriveste ceva cu a ta , hai bafta (nu vrea usa fiu rau dar pentru motorul tau de 2200 cm3 e cam normal consumul ) - opelul omega cu aceasi motorizare ca a ta sare de 14 l / 100 km
  • scoica

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
(Editat) .... asta ii adresa de mail a mea ... astept cu nerabdare manualu...
cat despre detalii modelu de motor nu stiu de care ii mam uitat pe serie si scrie cred 1.9 s si inca ceva cifre dupa
este cu carburator simplu corp solex cu soc mecanic din cate stiu eu depre masina bujiile si platina au cam 5000 de km, dar oricum am in plan sa le schimb ca trebuie sa schimb si uleiu,sa reglez tachetii si sa schimb semeringul de la distributie
hai ca iam facut si ceva poze.... ii murdara de la roti ca is 205/60/13 si la motor inca nam avut timp sa umblu

  • diaskoda

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Manta 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
e ciudat consumul, 14-16 zici? si ce i-ai facut sa consume asa putin?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR