Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sal. Am un vectra b din 96 1.6 16V. In principiu , problema care ma roade ar fi ca nu imi merge aerul ( cald sau rece) decat la nivelul 4 ( 1,2,si 3 nu merge deloc). care ar putea fi problema? o alta problema mai delicata pe care o am este ca nu imi merge apa la parbriz ( cred ca motorasul) . ma intereseaza pozitionarea lui sa ii fac o verificare. alta problema ar fi inchiderea centralizata ( merge doar usa sofer din cheie + portbagaj) si merge foarte greu sa deschid usa cu cheia ( din vreo 6 incercari). alta problema este ca nu mi se inchide usa spate dreapta ( butonul ala de blocare merge in gol) si la usa din spate stanga , nu merge deschisa din interior. Pls Help Smile
PS : Am masina de 1 zi si deja am descoperit o gramada Smile)
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nimeni nimic ? Sad
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pt. verificarea pompei de stropire parbriz uita-te sub farul stanga , desfaci aparatoarea de noroi din trei puncte si sub bara din fata exact sub farul stanga o sa vezi recipientul lichidului de spalare parbriz si in el are o scobitura in care se afla pompa aia , vezi daca ii vine curent . Pt actuatoarele usilor care nu functioneaza tre sa verifici daca nu cumva sunt forfecate cablurile dintre caroserie si portiera , daca e ok acolo desfaci capitonajul usilor si verifici actuatoarele , la portiera sofer nu am inteles ce nu functioneaza , actuatorul , butucul sau broasca ? Pana una-alta desfa toate usile si verifica actuatoarele ca nu e asa greu . Cu respect !
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ms mult....usa sofer functioneaza.....centralul nu functioneaza doar la usa sofer si portbagaj...in rest nu se deschide nimic. Acuma am inceput o alta chestie ce nu ii dau de capat....am deschis un topic nou pe chestia aia https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=63490 daca stie cineva...... Va multumesc.
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
rog un moderator sa inchida acest topic. L-am deschis in sectiunea VECTRA , deoarece am impresia ca aici primesc foarte greu raspunsurile. Va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR