Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sal. dupa cum spune si titlul, nu mi se inchide usa dreapta spate . am dat jos panoul de la usa, si am observat ca problema vine ( cred ) de la sistemul de blocare cel prins in 3 suruburi ( tare ciudate), practic, butonul de blocare/deblocare nu mai are nici un efect ( butonul de sus de la usa---ala cu rosu Razz ) intrebarea este daca se poate face ( si cum ) sau trebuie schimbat. A mai avut cineva asemenea probleme? Va multumesc
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Butonul ala face acelasi lucru ca si motorasul din broasca , este defapt o tija care blocheaza mecanizmul de deschidere . Acea tija actioneaza un brat micutz care iese din broasca neagra de plasti pe care nu o sa o poti deschide fara sa o distrugi . Vezi ca mai ai acolo si un butonash rosu ( pe cantul portierei langa ciocul broashtei ) din care se blocheaza usa pt copii , sa nu poata fi deschisa din interior , incearca sa dai si de ala cu o surubelnita lata , poate isi revine . Stima !
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
adica sa inteleg ca daca problema provine de la broasca aia neagra, nu mai am ce sa ii fac?
problema cu deschisu usii din interior o am pe cealalta parte, si am vazut butonul ala rosu dar nu am stiut ce este Smile) ms mult de sfat Smile
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut.Zic eu ca ar tb sa verifici si legaturile de la firele care intra in usa din spate .E posibil ca un fir sa fie rupt si sa iti faca probleme, sa nu mai faca contact..La mine asa a fost si sau refacut legaturile la acele fire si acum nu mai sunt probleme.Toate bune.
Skip ads

  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
faza este ca nu este nimic electric...totul este mecanic la mine. nu vad de ce nu ar merge ( daca zici ca este din cauza firelor) manual. o sa verific zilele astea si centralul. multumesc pt sfaturi
  • matzocu02

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
rog un moderator sa inchida acest topic. L-am deschis in sectiunea VECTRA , deoarece am impresia ca aici primesc foarte greu raspunsurile. Va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR