Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • smar2u

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
unde as putea sa gasesc si eu o baterie pr cheia de la masina sa imi mearga inchiderea centralizata din buton? Rolling Eyes
Skip ads

  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
la un magazin de specialitate (electrice) sau la piata. deschizi telecomanda, scoti bateria si o duci cu tine! adica asa am facut eu! bafta
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca e vorba de cheie de astra f cea cu un buton mare pe mijloc sa stii ca butonul nu e pentru inchiderea centralizata ci pentru apriderea beculetului de la cheie ca sa vezi noaptea sa bagi cheia in yala.Daca nu e vorba de acel tip de cheie scuze pentru acest post.O seara buna.
  • smar2u

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
cel de la care am cumparato mia zis ca e pt inchiderea centralizata...si nu am led la ea
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e de la inchidere.Si eu am vazut o astfel de cheie cu buton si culmea nu avea nici led. Cel mai bine o desfaci si te uiti in ea.
  • smar2u

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
poi am desfacuto si are o baterie ca de ceas dar mai mare si mai bombata ceva ce nu am vazut prin magazine shi mai am 2 chei dar alea sunt simple
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca e vorba de acelasi tip de cheie ca cea din poza cu siguranta nu e de la inchiderea centralizata ci de la beculetul de care am zis in postul anterior
  • smar2u

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
atunci inseamna ca nu se merita sa mai caut dupa baterie Laughing ...mc pt info colegu! Wink
Skip ads

  • jojoloi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2010

  • Mesaj Privat
va salut! acum 5 minute am iesit din masina, am inchis-o si dupa 5 minute cand sa mai deschid numai merge cheia..are cineva idee ce poate fi? apas pe deschidere se aprinde un beculet rosu si daca o descui cu cheia,merge. cineva din iasi care poate repara asa ceva? oare numai are baterii? din moment ce se aprinde acel beculet rosu inseamna ca mai are baterii nu?
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca la tine este problema din desincronizarea cheii. Te urci in masina, bagi cheia in contact si pui contactul in pozitia 1 (se aprinde bordul) apesi pe butonul de inchidere de pe cheie si il tii apasat. In acest moment, masina trebuie sa se incuie singura si imediat sa se descuie. Ai terminat.

Acum merge?


CA informatie, daca bateria din cheie este pe duca, becul rosu se aprinde si sta aprins permanent (ca o ironie) . Atunci te avertizeaza ca se termina bateria. De retinut ca daca nu ii schimbi bateria sta aprins cca 2 saptamani apoi, normal.......se stinge

Toate bune.
  • jojoloi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2010

  • Mesaj Privat
iti multumesc! am facut asa si totul e in regula! cheia merge ca si inainte mersi !
  • tomescu_g20

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2009

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:Cred ca la tine este problema din desincronizarea cheii. Te urci in masina, bagi cheia in contact si pui contactul in pozitia 1 (se aprinde bordul) apesi pe butonul de inchidere de pe cheie si il tii apasat. In acest moment, masina trebuie sa se incuie singura si imediat sa se descuie. Ai terminat.

Acum merge?


CA informatie, daca bateria din cheie este pe duca, becul rosu se aprinde si sta aprins permanent (ca o ironie) . Atunci te avertizeaza ca se termina bateria. De retinut ca daca nu ii schimbi bateria sta aprins cca 2 saptamani apoi, normal.......se stinge

Toate bune.
SALUT! Vreau sati zic ca aceeasi problema am avuto si eu.Bagam cheia apasam butonu de pe cheie si mergea inchiderea,dar de ceva timp cu toate ca beculetu se aprinde de pe cheie nu se mai inchide nici cu cheia in contact si contactu pus. astept raspuns!bafta
Skip ads

  • xtc-astra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y 1.7 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am si eu o problema tot cu cheia...am schimbat 3 baterii in decurs de 3 saptamani...o baterie pe saptamana . Sad se consuma prea repede ..stie cineva care este cauza? Question
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
[quote="invest20042001"]Cred ca la tine este problema din desincronizarea cheii. Te urci in masina, bagi cheia in contact si pui contactul in pozitia 1 (se aprinde bordul) apesi pe butonul de inchidere de pe cheie si il tii apasat. In acest moment, masina trebuie sa se incuie singura si imediat sa se descuie. Ai terminat.

Acum merge?


CA informatie, daca bateria din cheie este pe duca, becul rosu se aprinde si sta aprins permanent (ca o ironie) . Atunci te avertizeaza ca se termina bateria. De retinut ca daca nu ii schimbi bateria sta aprins cca 2 saptamani apoi, normal.......se stinge

Toate bune.[/q

salut! am un opel corsa D 1.2 , 2007. am a doua cheie care nu functioneaza! am desfacut-o si i-am masurat bateria si are 3 v ! m-am gandit ca nu are cip, pt ca este un lacas gol in carcasa, dar sub placa electronica am gasit ceva lipit care seamana cu un cip(10mm pe 3mm de forma paralelipipedica). am facut treaba cu contactul si pus si nepus dar nu se inchid si deschid usile!si becul cu masina si cheia pe el palpaie ceva si se stinge. precizez ca contactul se pune, pompa de benzina pleaca si cand dai la automat nu se intampla nimic. rezolvari?
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
A doua cheie a functionat vreodata? Cel mai probabil ca trebuie programata cheia pe masina.
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am luat masina acum si la proba nu a mers, si am luat-o asa
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie programata cheia pe masina. Trebuie sa ai car pass-ul cu parole, sau il poti obtine si contra cost la reprezentanta.(aprox. 100ron)
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cum se face asta? la fel ca mai sus? mai incerc odata?
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am cardul
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu. Trebuie sa lege o interfata la ecu masinii. Vezi la intalniri la tine in oras poate are cineva un op-com si te ajuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR