Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mario&bandit

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1999 x 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2010

  • Mesaj Privat
de dimineata am observat ca sa stins kilometrajul electronic Exclamation , acel cu km totali si km partiali ... Shocked ....am observat ca cifrele sau stins , dar daca bate soarele in ecran se distinge ( vag ) cum kilometrajul urca si cel partial si cel total, ......o sa incerc sa iau borna la baterie sa vad ...poate se rezolva .....a mai patit cineva ? Rolling Eyes
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Au patit multi asta si s-a discutat la fel de mult. Problema este ca s-a ars becul care lumineaza contoarele. Acum, daca tot desfaci bordul, ai sansa sa treci la leduri.
  • mario&bandit

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1999 x 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ma refer la astra g , cifrele sunt compuse din mai multe leduri ,depinde de ce cifra vrea sa arate se aprind intro ordine stabilita , problema e ca se vede cum continua sa mearga , dar parca sa dus intensitatea culorilor, , nu e vorba de becurile care lumineaza , astea functioneaza perfect , cand pun lumina se observa cum in lateralele ecranului se vede lumina dar cifrele continua la fel.....
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Colegul de mai sus are dreptate, nu-i mai da tu tare cu teoria asta. Daca stii mai bine, de ce ne mai intrebi pe noi?
Hai sa iti explic si eu, poate acum intelegi:

Acolo nu sunt leduri ci cristale lichide identice cu cele din ceasul electronic (ala de mana, ieftin si prost)numai ca foliile filtrante (de lumina) sunt puse invers, adica cifrele, in loc sa se intunece, devin transparente la trecerea unui curent electric prin respectiva celula. Oooooookkkkk. Acum, daca cifra a devenit transparenta (restul ecranului fiind intunecat) , permite trecerea luminii de la becul din spate iar tie iti da impresia de ...led. De fapt nu e niciun led.

A spus colegul, repet si eu: Ai becul ars!

discutia se inchide aici. Daca vrei mai mult, cauta pe forum, s-a mai discutat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR