Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ladislau.b

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cind indicatorul de nivel combustibil ajunge pe la 5-8 litri motorul se opreste, cei de la service au spus ca pompa de injectie e defecta, am schimbat pompa si tot la fel, stie careva ,ca cei de la service (spania)profita si cred ca sunt niste excroci
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca de fiecare data cand indicatorul ajunge la 5 l motorul se opreste, cred ca iti indica eronat. Ar trebuie sa verifici indicatorul si sonda care trimite semnalul in bord. Numai bine.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nu vreau sa fiu ironic dar cum stii tu ca mai ai 5-8 litri ? eu am incercat si nu am reusit?
  • ladislau.b

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
indicatorul de nivel era pe undeva un pic sub10, becul indicator nu s-a aprins, am stiut cit am pus si citi km am facut, am spus cu aproximatie, nu sunt priceput in opel, de aia cer indicatii, dar cred ca daca ar fi combustibil la limita ,ar avertiza becul de control, si indicatorul, am verificat daca functioneaza, scotind cu un furtul si am vazut cum scade indicatorul si apoi la scut timp s-a aprin becul, deci, pe bune, nu stiu ce are
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
mai e o problema sigur pompa este fixata bine in pozitia ei si sorbul ajunge la o distanta mica de fundul rezervorului? si asta poate fi o cauza
  • ladislau.b

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
adevarul e ca am lovit in cheile bicazului fundul rezervorului, drumul ea fost de neexplicat, nu se poate povesti ce gropi.... asta a fost acum trei ani, si de atunci am probleme cu nivelul, daca stii, spune-mi cum se poate remedia, nu stiu, asta e
  • andreicristea

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pai daca dupa ce ai busit rezervorul a inceput sa iti faca figuri,sigur s-a dereglat plutitorul si numai indica corect,simplu si la obiect!
baga mai multa motorina,paritatea salariu pret motorina este buna in raport cu ce este in tara.
la noi motorina cea mai ieftina este1.05 euro si in spania undeva la 1.20euro
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Stai sa ghicesc ai Astra H?Problema cu indicarea eronata apare atunci cand acul aproape intra pe rezerva(de fapt rezervorul este gol) este cunoscut ca defect de fabricatie a sondei litrometrice.Aceasta problema "minora" poate da mari batai de cap pentru ca nu stii de ce se opreste desi "ai motorina".
Tu cred ca ai lovit lacasul rotii de rezerva si nu rezervorul propriu zis care este destul de protejat.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Problema ta vine, asa cum a spus si @tase, de la pozitionarea sorbului in rezervor: sub o anumita cantitate, pompa trage aer. Nu inteleg de ce mergi totusi cu o asa cantitate mica in rezervor. Eu sub 20 litrii nu scad decat accidental iar in aproape 3 ani nu mi s-a aprins becul niciodata cu toate ca stiu sigur ca functioneaza fiindca am luat-o cu el aprins.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR