Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • lionel_mo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
f.flory34@yahoo.com a scris:Va salut din nou. Am fost astazi la rar cu masina si nu mi-a iesit la noxe cauza ar fi cred eu de la catalizator ca a fost desfacut si scos tot din el si pe urma a fost sudat la loc ,imi poate spune si mie cineva daca i-au un catalizator la mana a doua ar fi bun pentru trecerea la rar sau trebuie musai nou? sunt din bacau daca are cineva vreun catalizator va rog sa-mi raspundeti pe forum VA MULTUMESC FRUMOS!



si eu am avut aceeasi problema , era lipsa catalizatorul. Am luat unul second hand universal . Au iesit noxele dupa asta. incearca si tu.
  • Alex-Carol

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1998 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salut baieti.am fost la itp si noxele ...peste limita.catalizator bulit,zic ei.din cate citesc pe forum,ar trebui sa am eroare in bord ,dar nu am nimic.gazele se simt destul de puternic cand stai pe langa masina,deci ceva nu-i in regula.motorul merge bine, trage ,n-am simtit nimic deosebit (pe langa gaze)in functionare.zonda lambda dac ar fi stricata ar trebui sa am check engine aprins,nu?era sa uit ca am avut eroare (egr)dar de la un timp nu se mai aprinde check engine desi nu am curatat egr-ul.
  • ocsy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2011

  • Mesaj Privat
marius13m a scris:cred ca asa o sa incerc si eu, ca am fost la reprezentanta la opel si miau spus ca un catalizator original mar costa 800 de euro si nu vreau sa dau atatia bani! as mai avea o intrebare, fara catalizator se poate intampla ceva cu motorul sau eu stiu?
FARA CATALIZATOR MERGE MAI BINE MOTORUL . ARE EVACUAREA MAI BUNA.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR