Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Mi-am luat o calibra... si trebuie sa trec cu ea la identificare. Problema e ca are parbrizul putin crapat si evacuarea modificata ( scos tobe + catalizator) a ramas doar finala. Cei de la rar se iau de chestiile astea? trebuie sa le rezolv sau imi dau identificarea si fara?
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu ca daca ai ITP valabil cei de la RAR nu fac alt ceva decat sa verifice seriile si daca este furata. Eu cand am facut identificarea aºa am facut insã poate s-a mai schimbat de atunci.
  • DUMYMIX

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2006

  • Mesaj Privat
indentificarea nu este pentru ..cum arata masina ,k la r.a.r...este pentru serie motor si caroserie sa nu fie furate.etc..ceva de genul asta..
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Asa este, numai serii, daca ITP este valabil nu-i intereseaza altceva.
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Deci e asa cum stiam eu, chiar eram curios daca s-a mai schimbat ceva ca la noi totul este posibil. Au inventat ei chestia cu pozatul masinii sa vada daca corespunde dpdv estetic.
  • DUMYMIX

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2006

  • Mesaj Privat
asa ...a ramas...indentificarea seriilor sa corespunda pe talon si carte..In rest doar dak nu are ITP-UL....sau R.A.R...TREBUIE SA-L...FACA.
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Eu cand am fost la identificare au pus-o si pe tester - au testat cel putin franele. Nu m-au lasat sa intru sa vad ce-i fac. Cert e ca nu s-au uitat doar la serii...asta in Sibiu.
  • DUMYMIX

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2006

  • Mesaj Privat
DA... e posibil pt. k nici ei nu stiu prea bine ce si cum ..sunt niste ametiti:).DAR indentificarea ,exact ce spune si cuvantul<indentificare> este pt. a indentifica..seriile caroseriei si a motorului. aici iar o prb.k motorul e piesa de schimb..si dak ai factura poti circula cu ea asa..dar cand te duci la indentificare te prinde si te pune sa-l omologhezi..DECI cam pentru asta este indentificarea...dak ai masina recarosata..alt motor...si nu este omologat...sau furate..
Skip ads

  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am uitat sa va zic...Un coleg de servici s-a dus la RAR sa intrebe ce-i trebe pentru identificare la o Dacie obosita si aia i-au zis ca o sa testeze pe acolo una alta si daca ii gasesc defectiuni grave - frane, noxe, nu stiu exact - pot sa-i anuleze verificarea. Acum asteapta sa-i expire...ca n-are curaj sa mearga cu ea. Tot in Sibiu Very Happy
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am vb cu niste mecanici... ziceau ca.. de parbriz se iau ca se vede.. iar de evacuare.. se aude si nu o sa corespunda motorul cu normele de poluare.. o sa dau un tel la rar sa aflu sigur.

Daca trebuie sa ii pun catalizator.. ceva solutii? stie cineva cat m-ar costa catalizatorul +intermediara? pt ca noi ma duc la vre-o 15 mil... si nu prea imi convine sa bag atat doar ca sa-i fac identificarea
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
SAW a scris:am vb cu niste mecanici... ziceau ca.. de parbriz se iau ca se vede.. iar de evacuare.. se aude si nu o sa corespunda motorul cu normele de poluare.. o sa dau un tel la rar sa aflu sigur.

Daca trebuie sa ii pun catalizator.. ceva solutii? stie cineva cat m-ar costa catalizatorul +intermediara? pt ca noi ma duc la vre-o 15 mil... si nu prea imi convine sa bag atat doar ca sa-i fac identificarea


uite aici...catalizator universal 350lei...promotie Very Happy ...si tobe la preturi bune de tot...

https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=25
  • mme

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1991 C20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2005

  • Mesaj Privat
salut.ai mare grija...eu am fost acum ~3sapt cu fosta masina mea(E30 320i)la RAR pt Identificare.m-a trimis inginerul de acolo sa plastesc taxa de identificare si cand m-am intors mi-a zis RESPINS.motivul?cauciucurile NU erau cele din carte.deci se leaga si de aspectele exterioare zic eu ale masinii.de evacuare nu mi-a zis nimik cu toate ca nu puteai sta in sala:D>>doar finala<<asa ca succes...
Skip ads

  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
mme a scris:salut.ai mare grija...eu am fost acum ~3sapt cu fosta masina mea(E30 320i)la RAR pt Identificare.m-a trimis inginerul de acolo sa plastesc taxa de identificare si cand m-am intors mi-a zis RESPINS.motivul?cauciucurile NU erau cele din carte.deci se leaga si de aspectele exterioare zic eu ale masinii.de evacuare nu mi-a zis nimik cu toate ca nu puteai sta in sala:D>>doar finala<<asa ca succes...



si ti-ai schimbat cauciucurile si ai luat identificarea asa? doar cu finala? sau... inca nu?
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
din telefonul de la rar: nu conteaza starea mecanica a autovehiculului, asta incluzand existenta catalizatorului. Conteaza doar aspectul exterior... deci doar parbrizul trebuie sa-l schimb
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Cel putin tie ti-au raspuns la telefon. Cand am vrut sa-mi fac programare am sunat 1 saptamana in continuu dar n-au raspuns si pana la urma n-am avut ce face si m-am dus personal. Oricum, multa bafta!
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
La identificare TREBUIE sa se uite doar la serii ATAT!!!!
Asta daca ai verificarea valabila. Celor care le-a dat respins cu siguranta au avut controale aia de acolo (ca doar stim cu totii cat de baieti buni sunt ei)sau nu lea placut fata!
  • sorin68_ro

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am fost si am facut identificarea acum cateva zile si am constatat ca pe langa serii ii intereseaza si aspectul estetic al masini, inclusiv geamuri sa nu fie crapate , asta la ploiesti.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
hai frate..eu m-am dus la RAR cu o gaura de rugina la aripa dreapta spate, si o mare umflatura de fibra de sticla nefinisata pe aripa stanga spate, si am luat si ITP si tot Smile
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
SAW a scris:din telefonul de la rar: nu conteaza starea mecanica a autovehiculului, asta incluzand existenta catalizatorului. Conteaza doar aspectul exterior... deci doar parbrizul trebuie sa-l schimb


eu am facut identificare la sfarsitul lui Ianuarie anul curent!
Nu a fost nici o problema la RAR Bucuresti desi era lovita Smile (infundata aripa drepata spate de la un stalp de parcare)

Nici macar nu s-au uitat la ea... au luat seriile (cu tot cu masina) si mi-au dat-o inapoi dupa ~45 de minute cu tot cu certificatul de autentificare.

PS:
Evident inainte trecusem pe la un service (ales cu grija) unde mi-am luat ITP-ul, deci in momentul in care am fost la RAR aveam viza de ITP (cu data oct.2005 ca sa nu bata la ochi Smile )
  • gogabii

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am avut parbrizul crapat cand am fost la identificare anul trecut si nu mi-au zis nimic. Poate in alte orase verifica si aspectul fizic dar la RARul din ARAD nu-i intereseaza.
Mi s-a spus doar ca sa fie masina si motorul spalate.
Intrebarea e daca o sa trec ITP-ul cu parbrizu crapat, si vreau sa scot si catalizatorul.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR