Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • palade radu

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1996 x25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salutare la toti colegii de pe forum ! am opel omega 2.5 td (bmw) si am urmatoarea problema :de ceva vreme mi se inmoaie pedala de ambreiaj . la inceput nu iera asa tare dar acuma dimineata trebuie sa fac cam 10 pedale ca sa pot baga in viteza. am fost la service si au zis ca trebuie aerisita. am aerisit-o dar tot asa face . mentionez faptul ca nivelul lichidului din vas nu scade deloc deci nu pierde lichid. intrebarea este daca trebuie sa cumpar alta pompa de ambreiaj sau trebuie sa dau cutia de viteze jos si sa vad daca e de la disc ,placa presiune etc? daca s-a mai intalnit vreun coleg cu aceasta problema rog sa ma ajute . va multumesc !
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
este pompa de ambreiaj sau rulmentul de presiune hidraulic, incerca sa schimbi pompa ca e mai ieftina si poate scapi asa, daca nu trebuie ceva banuti sa intrii la cutie, probabil si discul si placa sunt uzate deci ceva cheltuiala in plus
  • palade radu

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1996 x25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Drogas a scris:este pompa de ambreiaj sau rulmentul de presiune hidraulic, incerca sa schimbi pompa ca e mai ieftina si poate scapi asa, daca nu trebuie ceva banuti sa intrii la cutie, probabil si discul si placa sunt uzate deci ceva cheltuiala in plus
da asa am sa fac . schimb pompa si mai vad dupa aia.
  • stefan26

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Braila
  • Masina: Omega 2003 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vezi sa ai lichidul de frana aproape de maxim. Teoretic, daca nu pierde lichid, ar insemna ca pompa nu baga cum trebuie. Dar in timpul zilei, cum iti merge Confused
Skip ads

  • palade radu

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1996 x25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
stefan26 a scris:Vezi sa ai lichidul de frana aproape de maxim. Teoretic, daca nu pierde lichid, ar insemna ca pompa nu baga cum trebuie. Dar in timpul zilei, cum iti merge Confused
salut ! uite azi am mers cu ea si culmea ca nu s-a mai slabit pedala . chiar e ciudat fenomenul .nu mai stiu ce sa cred despre treaba asta.
  • palade radu

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1996 x25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am rezolvat-o pana la urma . am dat motorul jos si am schimbat rulmentul hidraulic pt ca scapa presiune si pompa de ambreiaj care curgea pe sub pedala .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR