Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru informatii colegu. Sunt incepator in aceste zone. Inteleg ca prin Can H si L trimite casetofonul informatii catre alte zone. Dar tot prin acele fire o si primi informatiile de la comenzile de pe volan? Eu nu am acele fire(cele 3 de le avea colegul cu kenwood ) in partea de jos a mufei masinii. Acelea 3 pentru ce erau la el?
Am gasit in germana un clip in care se foloseste un adaptor Can pentru comenzile pe astra h iintamplator in acel exemplu/filmulet. Dar nu am inteles si nici nu se vedea prea bine ce si cum erau mufate ptr adaptor.

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pe firele de can comunica toate modulele masinii intre ele, practic e o retea in masina.
Informatia primita pe can de la cim (care se ocupa cu trimiterea pe can a informatiei legate de ce buton se apasa pe volan) trebuie sa fie inteleasa de catre cdplayer. Daca pe can informatia exista insa cdplayerul nu stie sa o identifice, nu vei putea folosi comenzile de pe volan cu acel cdplayer.
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Asadar cele 2 fire de can trebuiesc legate la decodorul de 250 lei si vor merge si comenzile pe volan, corect? Cand o sa dispun de banuti, o sa revin si cu adaptorul pentru a-l conecta. Pana atunci o sa adaug informatii daca le gasesc despre cum se leaga camera de marsarier pentru ca in schema cartii avea vreo doua fore in afara de cel jack de semnal.
Iti multumesc frumos pentru informatii!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Daca adaptorul ala stie sa citeasca informatia de pe can si stie sa-i comunice cdplayerului tau ce butoane ai apasat, eu zic ca ar trebui sa mearga.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR