Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • hellker

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut! Se pare ca intampin o problema foarte ciudata si rara,mai exact nu pot schimba filtru de combustibil(benzina) al masinii mele:vauxhall vectra B motorizare x18xe-'98...acum 2 saptamani am incercat sa schimb filtru actual cu unul mann (l-am comandat exact dupa seria motorului de la un magazin de piese,scria foarte clar ca este pt vauxhall/opel..) ;am dus masina la service,a ridicat-o pe rampa ,l-a dat jos pe cel vechi si l-a montat pe cel nou (avea diametrul celor 2 tevi mici de 7,9mm) ..supriza nu s-a lasat asteptata..dupa ce am pus contactul a inceput sa curga benzina la imbinarea filtrului cu conducta ce duce spre motor..in fine,l-a dat jos pe cel nou si l-a pus pe cel vechi la loc(mi-a zis ca nu e bun filtru)...Another day,am fost la alt magazin de piese si am facut comanda de alt filtru(bosch de data asta:)) cu dimensiunea tevilor de 8.0mm (ele apar in programele de piese cu 7.9 si 8.0) Am plekat cu filtru la alt service auto unde rezultatul a fost acelasi,eu avand acum pe masina din nou filtrul vechi...Am masurat la ultimul service cu un subler electronic dimensiunile exacte ale filtrului original de pe masina si a celui Bosch,ele CONICID! Care e problema de ce pierde benzina cu alte filtre si cu cel de pe masina nu?Ma gandesc ca poate au fost schimbate conductele ,dar daca filtrele sunt identice! de ce pierde totusi? mersi.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pune coliere romanesti, le stangi bine si gata. Smile
  • hellker

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu as vrea sa fac tiganie...cred ca am sa cumpar conducte noi:-SS si am sa le probez cu filtrul nou ,daca merg am sa pun pe masina conductele noi si filtru nou:))
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ce fel de conducte ai? din alea cu clipsuri? poate diferi conul de pe tevi si sa nu etanseze bine.
eu zic ca e bun sfatul lui elegance daca il poti aplica.
  • hellker

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dap,sunt conducte cu clipsuri..ar mai fi o varianta totusi..sa caut exact filtrul care e pe masina acum...e un filtru de culoare rosie:-? automotive sau automobil..ceva de genu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR