Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • apostescu romulus

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Stie cineva cat costa in tara schimbarea distributiei la astra Z19Dt?, aici duce undeva la 200è (inclusà si mana de lucru), fara pompa de apa, au spus ca daca este buna si nu pierde nu este nevoie sa fie schimbata, pompa costà undeva la 35-40è......Ce parere aveti, trebuie schimbata si pompa?, unde este mai rentabil de schimbat in tara, sau aici?(italia)....... Idea
Skip ads

  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
diferenta mare la bani nu prea este,poate doar la piese sa fie. indicat e sa schimbi si pompa de apa,cel putin eu asa am facut.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am platit 906 RON pentru kitul de distributie+pompa apa ( ambele originale GM ) deci aprox. 200E +150Ron manopera. Sfatul meu este sa schimbi si pompa de apa. Daca in urmatorii 120k km se defecteaza pompa trebuie sa desfaci din nou toata distributia pentru a schimba pompa. Alti bani, alta distractie. Schimba si pompa si stii un lucru. Numai bine.
  • andrux2000

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sunt in acelasi caz.Am cumparat o vectra c Z19dt si trebuie sa i fac distributia masina are 160k km si nu a fost facuta.Am cautat piesele kitul +pompa de apa si costa 150 euro mai lipseste mecanicul care sa nu ma incarce la pret :d.intrebarea mea este: dupa schimbare cati km pot sa merg cu noua distributie?
Multumesc!
Skip ads

  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este sa schimbi distributia unde ai si garantie cu distributia nu-i de glumit ca si ALTE REPARATI ,asta daca nu ai luat piesele de pe net sau vreun magazin , daca te duci cu ele la un service autorizat iti va da garantie doar la manopera si daca din nefericire sa intimpla ceva ei vor da vina intodeauna pa piese nu pe inconpetenta lor, Eu mi-am schimbat-o acum 2 ani la di bas garantie 2 ani sau 60
.000 km. ma costat 1250 si cu pompa de apa si antigel nou. am acelasi motor.
Referitor la intrebarea ta daca kit-ul este original in cartea masini scrie ca poti sa margi 10 ani sau 150000 km.
  • andrux2000

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am avut o discutie cu vechiul propietar referitor la distributie pentru ca nu stiam daca a fost schimbata sau nu.In cartea service a fost completata pana la 114k km si de aici am facut legatura.Mi-a zis ca a fost facuta la 140k km,dar nu la service ul opel si din cauza asta nu e pe carte.Pt siguranta mea si a masinii cu prima ocazie ''financiara'' o sa i facilitez eu distributia.
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR