Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut colegi acum 2 luni am dus masina la OPEL GTT Theodor Pallady si miau facut un scurt la lampa spate porbagaj a prins firul de plus cu un surub de caroserie si a luat foc tabloul de sigurante cesuriele de bord alarma plansa etc . miau tinut masina la reparat 2 luni am luato si lovita zgariata si numai vor nici sa imi monteze alarma decat pe bani mei k cica si asa au bagat o gramada de bani. asa k parerea mea sunt cu .... astia de la reprezentanta. Am sunat la OPC si nu raspunde nimeni astept idei unde as mai putea sa fac reclamatie sa ii dau la presa sau alte intrebari. o sa revin si cu poze cu masina arsa numai zic k piesele inlocuite sunt montate naspa Sad
Skip ads

  • costel opel

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
NeamTuLe a scris:salut colegi acum 2 luni am dus masina la OPEL GTT Theodor Pallady si miau facut un scurt la lampa spate porbagaj a prins firul de plus cu un surub de caroserie si a luat foc tabloul de sigurante cesuriele de bord alarma plansa etc . miau tinut masina la reparat 2 luni am luato si lovita zgariata si numai vor nici sa imi monteze alarma decat pe bani mei k cica si asa au bagat o gramada de bani. asa k parerea mea sunt cu .... astia de la reprezentanta. Am sunat la OPC si nu raspunde nimeni astept idei unde as mai putea sa fac reclamatie sa ii dau la presa sau alte intrebari. o sa revin si cu poze cu masina arsa numai zic k piesele inlocuite sunt montate naspa Sad
daca siguranta de alimentare de la plafoniera era la valoarea de 7.5 amperi nu avea cum sa ia foc instalatia Probabil sa montat o siguranta cu amperaj mai mare
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
era o singuranta mai mare pe lumini dar ei nu au putu sa mai vada chestia asta pt k tablou sa topit tot
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Du-te la OPC, depune reclamatie scrisa. Mergi la un avocat, sa te sfatuiasca. poti pretinde daune, ei trebuie sa iti returneze masina in starea in care ai lasat-o la ei conform pv intrare in service+reparatiile achitate. In plus, cred ca ai dreptul sa le ceri daune pentru perioada in care masina a fost indisponibilizata din cauza lor.
Skip ads

  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
e prin sectorul 1 dar ce spui tu dureza timp care nu e il am k sunt la munka de dimineatza pana seara.
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poze

  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat

  • mertinkeler

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
incredibil...


p.s. poate ar fi bine sa nu mai spui nimanui ca siguranta de 7.5 era, de fapt, mai mare...
Skip ads

  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme cu respectiva reprezentanta opel. Cred ca sunt niste incompetenti si niste tampiti.

Imi venea sa le bag masina direct in showroom prin geamurile alea mari Smile
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mertinkeler a scris:incredibil...


p.s. poate ar fi bine sa nu mai spui nimanui ca siguranta de 7.5 era, de fapt, mai mare...


pana una alta, daca ar incerca cineva sa faca asa ceva in masina mea, oricum ar fi cu un proces, probabil penal in care m-ar acuza de vatamare (calcare cu masina)... scuze pentru incitare la violenta dar cred ca si-ar merita-o,.... indiferent de marimea sigurantei...

eu mi-as lua concediu pt a rezolva problema asta... chiar si medical sau fara plata daca ar fi cazul... daca-i lasi sa scape basma curata, urmatorii nemultumiti de serviciile lor nu ar mai trebui sa se mire.....

Halal reprezentanta Opel.... de fapt probabil sunt neamuri cu aia de la GM Romania.... Wink
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu conteaza decat era siguranta ci faptul din cauza unei montari incorecte (surub care scurcircuiteaza firele) are loc un acident care nu e din cauza ta. Eu zic sa nu te lasi si sa nu ridici masina pana nu ajunge cel putin in faza in care ai predat-o la ei.
CristiantM.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Nu conteaza de cat era siguranta ci faptul ca din cauza unei montari incorecte (surub care scurtcircuiteaza firele) are loc un accident care nu e din cauza ta. Eu zic sa nu te lasi si sa nu ridici masina pana nu ajunge cel putin in faza in care ai predat-o la ei.
CristiantM.


Pentru un inginer, ma asteptam sa scrii mai corect...

On-topic: parerea mea este sa-i dai in judecata.
Skip ads

  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ideea este k masina au reparato fara certuri dar numai este cum era va dati seama k au demontato de la un cap la altul certurile au inceput de la alarma care si ea a luat foc si numai vroiau sa mio puna si miau oferit una originala care am refuzato si care costa 1400 ron si am adus o factura de 800 ron si lisa parut o jugnire k am avut o chinezarie si miam luat viper si nu miau mai montato decat contra cost si cu programare
P.S: mie imi venea sa blochez intrarea principala sa numai intre si sa iasa nimeni Smile
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
B10XUP a scris:Si eu am avut probleme cu respectiva reprezentanta opel. Cred ca sunt niste incompetenti si niste tampiti.

Imi venea sa le bag masina direct in showroom prin geamurile alea mari Smile


tu ce ai patit?
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
NeamTuLe a scris:ideea este k masina au reparato fara certuri dar numai este cum era va dati seama k au demontato de la un cap la altul certurile au inceput de la alarma care si ea a luat foc si numai vroiau sa mio puna si miau oferit una originala care am refuzato si care costa 1400 ron si am adus o factura de 800 ron si lisa parut o jugnire k am avut o chinezarie si miam luat viper si nu miau mai montato decat contra cost si cu programare
P.S: mie imi venea sa blochez intrarea principala sa numai intre si sa iasa nimeni Smile


masina era in garantie? alarma era pusa de ei? Daca e o piesa aftermarket care nu e montata la ei, nu cred ca poti pretinde inlocuirea piesei respective. Poate a luat foc chiar de la respectiva alarma prost montata(nu dau cu paru...zic si eu). Felicitari oricum pentru cruciulita atarnata de oglinda si bata de lemn de pe bancheta spate.
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Smile nu masina este din 2004 deci nu are garantie alarma era chinezeasca dar nu a luat de la ea, pot pretinde sa fie cum a fost masina cand am duso la ei
numai zic k pe muchia la o usa era lovita a dat cu ea in cv si ei nu k asa am aduso
  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
opc si judecata.ai casco?
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cu ce problema te-ai dus la ei ? de la un scurt la acea lampa nu are cum sa se intample cum se vede mai sus decat daca siguranta era mai mare ,

dupa razboi multi viteji se arata ! eu am patit o altfel ( mi-au montat o piesa sh drept noua ) si le-am zis ca masina nu pleaca de la ei pana nu e cum trebuie , am facut referire si la OPC si intr-un final au schimbat piesa . din cauza programului nu poti da decat telefon inteleg , incearca cumva sa trimiti pe cineva la ei si sa faci reclamatie fiindca altfel nu o scoti la capat . iti recomand sa faci un test la tot ce inseamna electric fiindca nu stii ce mai functioneaza dupa nebunia care a fost . eu ma gandesc numai la airbaguri , daca or sa mai sara in caz de ceva . numai bien
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cristy78aca a scris:
CristianTM a scris:Nu conteaza de cat era siguranta ci faptul ca din cauza unei montari incorecte (surub care scurtcircuiteaza firele) are loc un accident care nu e din cauza ta. Eu zic sa nu te lasi si sa nu ridici masina pana nu ajunge cel putin in faza in care ai predat-o la ei.
CristiantM.


Pentru un inginer, ma asteptam sa scrii mai corect...


Eu zic ca nu a postat Cristian, nu a trecut nici semnatura cum trebuie Laughing , @crity78ac, u ai vzut tote litrle? Cool Ce aveti bre cu omul, s-o fi grabit si el....


On topic: Ce cauti cu o astra g din 2004 la reprezentanta? E prea veche pentru ei ca sa stie sa o repare, nu mai cunosc decat insignia si astra j.
Cred ca te poti duce sa vorbesti direct cu seful de acolo, mailuri, telefoane, amenintari cu OPC pana iti rezolva probleme, oricum frumos din partea lor ca si-au recunoscut vina, altii inventau tot felul de gaselnite ca sa te scoata pe tine vinovat ca ai montat nuj ce radio in alta parte decat la ei.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Neamtule, renunta la limbajul de chat. aici nu e hi5....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR