Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • miricolos

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ady_vasiloiu a scris:Salut.Pana la urma tu ce problema ai avut la masina?rulmentii?eu doar ziceam ca mi s-a recomandat sa fac geometria ca nici ala nu stia ce sa mai zica(a tot cautat jocuri si nimic)

Eu am avut rulmentul, dupa ce l-am schimbat nu se mai aude nimik. Daca tragi de roata pt jocuri nu o sa gasesti nimik la rulment pt ca este un rulment dublu(la mine este de 39/74/39mm) si are niste chestii de plastic in el si alea se sparg si de acolo ai zgomotul ala. Oricum bafta
Skip ads

  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
te contrazic .zgomotul nu se aude de la plastic ci de la fanta pe care calca bilele de rulment ?e deajuns un por si deja maraie
  • miricolos

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eduard_tigra a scris:te contrazic .zgomotul nu se aude de la plastic ci de la fanta pe care calca bilele de rulment ?e deajuns un por si deja maraie

Tu ai dreptul sa ma contrazici dar la mine a fost plasticul crapat in 2 locuri asa ca mi-am dat si eu cu parerea.
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am inteles..pana la urma am facut geometria si face identic,plus ca acum se aude si pe drum drept(fara sa mai misc de volan)asa ca mai mult ca sigur este rulmentul...dar nu stiu care acum...stanga sau dreapta?Multumesc pentru ajutor si revin cu pareri dupa ce fac rost de bani si de piesa de schimb(rulment).
Skip ads

  • adishoru

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca virezi inspre dreapta si se aude mai tare, este rulmentul stanga, daca virezi inspre stanga si se aude mai tare, este rulmentul dreapta.
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Se poate inchide...era un cauciuc Pirelli RUNFLAT de facea asa....cele mai proaste cauciucuri astea RUNFLAT.Fugiti de ele Wink
  • Ionel Valentin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut! toata problema este de la rulmentull stanga spate...( aceiasi problema am avut-o si eu).... multa bafta..
  • 64xgeo

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y17DIT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
off: @ ionel valentin : io cre' ca este de la antena! Laughing
acu serios, ia uite ce-a zis aci:
"Se poate inchide...era un cauciuc Pirelli RUNFLAT de facea asa....cele mai proaste cauciucuri astea RUNFLAT.Fugiti de ele Wink"
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Si eu mi-am facut griji la un moment dat dintr-o pricina ca a ta, adica era un fel de bazait, o usoara vibratie in volan cand viram dreapta, chiar si foarte putin, cat sa ocolesc o gura de canal de exemplu. Pe drumul spre casa sant canale pe mijlocul drumului. Aproape ca e insesizabila. Si cred ca e de la servodirectie, adica asa lucreaza ea. Si gata. Viram dreapta, simteam chestia reveneam nu se mai simtea. Am facut de multe ori si era la fel. Am facut si cu stanga la fel, dar nu e nimic. Masina e opel astra 1,7 dti, an fabricatie 2002. Sper ca avem acelasi fel de simptom...adica e vorba de acelasi lucru. O zi buna.
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Topicul este inchis, oricum ca un sfat pentru toata lumea care se confrunta cu zgomote in partea fata a masinii incercati sa schimbati rulmentii.eu i-am schimbat pe amandoi si nu mai am pic de zgomot.
  • Abratu943

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Salutare exact aceeași problema o am și eu de câteva zile…am fost orb și am dat puțin in bordura cu roata din stânga și la fel îmi face și mie la viraj puțin spre dreapta…ca și cum nu calcã bine cauciucul. Sper sa îmi fac timp sa fac geometria la roti si o sa revin cu un rãspuns dacã aia e problema
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR