Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • udreasorin

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2005 17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salutare, am un astra h din 2005 motor z 17 dtl, am schimbat distributia in servis am mers vre-o 20000km si m-a lasat pompa de ulei,s-a invartit pinionul in pana pe ax,la demontare pinionul pompei de injectie nu era pe cala e normal? a mai patit cineva? am 193000km a-m luat-o la 150000km. nu-mi dau seama de o schimbare a mers bine in ultimul timp dar am avut probleme cu cev timp in urma nu tragea si am curatit admisia era plina de calamina mai avea un orificiu cat pixu dupa am folosit metabond megasel si mergea bine. posibil ca depunerea sa fie din cauza nepuneri la punct.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am auzit ca una din probleme la astra h ar fi desurubatea piulitei de la fulia pompei de ulei, aceasta nemaiavand alta siguranta (gen stift sau grover). O cunostinta a patit la fel . Am avut si eu un H si preventiv chiar am desfacut capacele de plastic de la distributie si am dat niste puncte de sudura pe piulita de la pompa de ulei si axul pompei. Cred ca schimbul distributiei nu are efect asupra desurubarii piulitei la pompa de ulei, singura problema fiind lipsa de interes a mecanicului sa vada daca e stransa piulita pompei.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR