Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Poate sami spuna si mie cineva ce boxe suporta cdr500 original de opel dak ii iau adaptor din ala pt staie si subwofer ma refer la cati wati rms suporta pe boxa ex 4x50 W rms.
Va rog astept raspunsuri.




Multumesc!
Skip ads

  • Dumitrachecosmin

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Spunetimi si mie va roggg frumos cine stie pot sa leg la un cdr500 dak amplific boxele toate patru si le pun fiecare cu 70w rms are ceva ? sa daca le amplific pot sa pun orcat rms ?
Va roggg frumos astept raspunsuriii!A si sami spuneti ce maca e buna mtx audio sau pioneer pentru boxe fata spate ?


Multumesc!
  • 63ggd

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2010

  • Mesaj Privat
http://www.emag.ro/radio-cd...x--pCDXGT450U.EUR imi puteti spune si mie daca se merita acest pachet? ma intereseaza mai mult mp3=ul decat boxele...

ma streseaza sa fac mereu cd-uri audio....

precizez ca doresc sa achizitionez un astfel de mp3 pentru uz personal..nu pt a monta subwoofer mai tarziu sau alte lucruri...poate sa schimb boxele din usi...

va multumesc si astept un raspuns din partea voastra
  • 21kta

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@63ggd, eu am mp3 sony exact la fel cu cel din link`ul tau. difuzoarele le-am lasat cele originale ale masinii si sunt extrem de multumit de sunet, chiar il recomand. bafta!
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@63ggd: iti mai recomand LG-ul asta: http://www.altex.ro/radio-c...53w-mp3-usb-negru - egalizator automat, presetat sau "user defined"... culorile display-ului: rosu, verde (e un verde placut tare ochiului) sau intermitent rosu-verde (se schimba culoarea la interval de 20-30 secunde parca) ... usb frontal, intrare pt auxiliar pe fata si cred ca i se poate atasa si subwofer (i-am gasit in meniul lui si volum pt subwofer), telecomanda...
asta daca nu esti "axat" doar pe Sony... initial si eu plecasem spre un Sony, nu i-a placut prietenei si am luat LG-ul asta... si nu-mi pare rau deloc, ca am vazut mai tarziu acel model de Sony (daca nu ma insel, ceva asemanator cu al tau) la un amic si chiar nu mi-a placut... ori ma obisnuisem cu LG-ul...
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai comenzi pe volan si vrei un raport pret calitate f bun zic, ai face bine sa te uiti si pe niste vdo-uri, deoarece poti folosi atat comenzile de pe volan cat si afisajul in bord! De exemplu acesta http://www.car-sound.ro/mp3.../cd-5404-mp3.html! Sunt unele opeluri care au ca dotare suplimentara playere de la vdo, cel putin asa am vazut pe o astra din 2008, si se aude f bine! Stima, Sper ca te-am ajutat
  • 63ggd

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2010

  • Mesaj Privat
lovrin nu am comenzi pe volan...si intr-un fel ma bucur...eu vreau un mp3 care sa imi ofere posibilitatea conectarii stick-ului...si totodata un + de calitate..fata de ce am acum pe masina...mersi pt recomandare
  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ia-ti lg recomandat de cipiotul.conectare facila,perfect echilibrat cu boxele masinii,nu distorsioneaza la putere maxima.
Skip ads

  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
salutare,
nu stiu daca am postat unde trebuie dar altceva asemanator nu am gasit. as vrea sa stiu daca aceste difuzoare se potrivesc la masina mea? (Opel Astra G in 2 usi) http://www.pioneer.eu/eur/p...G1722i/index.html mentionez ca ma intereseaza pentru adancimea difuzorului si compatibilitatea cu CDO CDR500 (puterea lor). atasat pun o poza cu dimensiunile difuzoarelor
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni?
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu am probat acele boxe, dar e foarte probabil sa se potriveasca pentru ca sunt destul de "inguste".
Acele boxe am vrut sa imi pun si eu pe masina, crezind ca daca pioneer scoate HU-uri de calitate foarte buna va fi similar si cu boxele, ulterior am aflat ca boxele pioneer, versiunile ieftine cum sunt cele de mai sus, sunt de calitate foarte slaba.
In concluzie este foarte posibil sa se potriveasca la masina ta atit ca forma cit si ca putere,INSA , s-ar putea sa fii dezamagit de sunet (sa nu se auda mai bine decit cele stock).
Incearca Hertz, Helix, DLS,Focal, sau, daca gasesti cele stock GM "versiunea de TOP"
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
initial am vrut sa pun difuzoare aftermarket dar se aud mult prea bine cele stock. eu doresc sa le schimb doar pe cele de pe fata pentru ca imi gajaie la bass cea de pe stanga, in rest nu am ca sa reprosez .am observat ca cele stock sunt de 2 modele dar intrebarea este care sunt mai bune ? Very Happy cred ca cele din prima poza par a fi mai rezistente. Oare?


Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Primele sunt Bose si sunt cele mai bune,vezi ca s-ar putea sa-ti vibreze capacul boxei,nu prea am vazut boxe d-astea cu membranele sparte
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
valy la ce pret le-as gasi? nu este capacul boxei se aude ca si cum ar fi crapata
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
vallyyy a scris:Primele sunt Bose si sunt cele mai bune,vezi ca s-ar putea sa-ti vibreze capacul boxei,nu prea am vazut boxe d-astea cu membranele sparte


Confirm prima idee, infirm a doua idee.
La boxele din prima poza ma refeream si eu; le am pe masina si se aud foarte bine, iar partea a doua, da am vazut difuzoare rupte si la acest model. Orice difuzor se rupe/sparge daca "dai in el"
Sunt trei modele de difuzoare la Opel, mai exista un model intermediar, am impresia ca se gaseste "stock" pe astra H.
Si de fapt mai exista un model (al 4-lea) dar l-am vazut doar pe omega (BOSE 100%) si este pe 2ohmi si vine cu amplificatoare BOSE si toata suita.
  • sebigaja

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
@cobra12 din cate tin eu minte, da
  • pop ciprian

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut ,am o rugaminte daca se poate, am un opel astra g din 2003 si nu reusesc sa gasesc ce model de casetofon are din fabrica ,atunci cand am cumparat-o era fara casetofon,cum pot sa aflu ce model avea din fabrica (este cu comenzi pe volan am incercar car400 si cdr 500 dar nu merg)
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Informatiile astea le poti afla dupa codul vin al masinii e si un topic pe forum.
Oricum, comenziile pe volan trebuiau sa mearga cu CDR500; asta inseamna ca sunt fie defecte, fie au fost modificate, sau iti lipseste ceva (vezi daca ai si spirala volan pt versiuna cu comenzi).
  • pop ciprian

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am un cd jvc acuma pe masina si sunt ceva setari pt telefon in el daca apas oricare din comenzile de pe partea dreapta imi oreste volumul la cd -player atat cat este apasata tasta .azia am incercat un ncdr 1100 vdo dar nu a potrivit o mufa oricum multumesc pt indicatii
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:@63ggd: iti mai recomand LG-ul asta: http://www.altex.ro/radio-c...53w-mp3-usb-negru - egalizator automat, presetat sau "user defined"... culorile display-ului: rosu, verde (e un verde placut tare ochiului) sau intermitent rosu-verde (se schimba culoarea la interval de 20-30 secunde parca) ... usb frontal, intrare pt auxiliar pe fata si cred ca i se poate atasa si subwofer (i-am gasit in meniul lui si volum pt subwofer), telecomanda...
asta daca nu esti "axat" doar pe Sony... initial si eu plecasem spre un Sony, nu i-a placut prietenei si am luat LG-ul asta... si nu-mi pare rau deloc, ca am vazut mai tarziu acel model de Sony (daca nu ma insel, ceva asemanator cu al tau) la un amic si chiar nu mi-a placut... ori ma obisnuisem cu LG-ul...


Si eu am acelasi LG si sunt multumit de el . I-am pus de proba si un subwoofer facut de mine si se aude Bestial :X .
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR