Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Pe langa altele mai am o mica problema care exista de destul de mult timp insa nu prea am bagat-o in seama.
Se aude un suierat la relanti si la viteze si turatii mici. In momentul cand am depasit aprox 1700 rpm nu se mai aude nimic, apoi cand incetinesc iar se aude...si tot asa, e cam enervant, si se aude mult mai bine din masina decat de afara....de la ce sa fie?
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cureaua de accesorii si/sau rulmentii de la alternator.
  • miricolos

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mad2max a scris:Salut
Pe langa altele mai am o mica problema care exista de destul de mult timp insa nu prea am bagat-o in seama.
Se aude un suierat la relanti si la viteze si turatii mici. In momentul cand am depasit aprox 1700 rpm nu se mai aude nimic, apoi cand incetinesc iar se aude...si tot asa, e cam enervant, si se aude mult mai bine din masina decat de afara....de la ce sa fie?

Cureaua de la alternator sau rulmentii sau daca ai AC rulmentii de la compresor. Bafta
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez ca mi se intampla numai in vit 1 si numai cand am motorul cald....la rece nu se aude nimic.
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Posibil probleme la cutie si/sau ambreiaj.
Daca ai mai uitat ceva,spune-ne ca imprastiem idei,pareri.Acum depinde si cum suiera....ca trenu`,ca avionu` .... Wink
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Se aude si la relanti, si in mers, daca o scot din viteza si seamana cu un suierat de tren ca sa fac o comparatie Smile
Acum vreo 2ani in iarna, intr-o panta mi-au alunecat cauciucurile,am mers in gol si am turat asa de mult motorul incat a iesit fum din el si a durat cateva saptamani bune sa dispara mirosul...si atunci imi cam facea figuri ambreiajul, insa dupa o vreme si-a revenit....sa aiba legatura?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR