Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dezvaluirile se opresc aici. Curiosii mor repede.
Hai sa revenim on topic.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
1. Numa' sa n-o dati in offtopic.
2. Atentie la incitare la scandal (flame).

Ontopic: nu mai am nevoie de prezentare, ma stiu si prietenii, si dusmanii Smile
  • Loveavb

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
victor_n a scris:
biela-manivela a scris:Vezi ca gasesti tot dosaru' meu la victor_n sau la marlani.


Chiar imi e dor de asta micu de respira greu . Nu se poate sa ii fie iertate pacatele ? Smile E de-al nostru ce sa mai fara el forumul este parca cu 50 % mai neinteresant .


cu cine te certi pretenash ?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
In urma unei noi intrebari de data asta pe forum ...cine sunt sa ma prezint ,Nicolae ,52 de ani ,de profesie mecanic, divortat .3 copii din doua relatii ,studii liceul ,scoala de mecanici motoare navale cursuri facute cand satisfaceam stagiul militar la Constanta,am renuntat la facultate sa plec in lume in anul 1994 ,au fost prima tara Grecia vorbesc putin limba,Franta vorbesc foarte bine limba,Germania vorbesc acceptabil,Scotia .....n-am fost in Rusia da inteleg si vorbesc foarte putin ,actualmente in Anglia vorbesc bine limba .
Ca realizari pana sa imi iau zborul,am fondat impreuna cu un profesor din cadrul Institutului de Motoare Termice revista Automobil Club si am asigurat redactarea,corectarea ,si tiparirea primului numar cred ca in anul 1990 sau 92 ,am facut acelasi lucru pentru Revista Inginerilor de Automobile dar fara redactare, in rest am activat doar ca mecanic putin mai mult decat murdarit pe fata si tavalit pe sub masini,am avut propria afacere tot in domeniu cand am revenit in tara din 1998 pana in 2016 cand am plecat din nou.
Ca hobby-uri ..... masinile si tot ce tine de motoare cu ardere interna,poate in curand si mixerele cu baterii ,masini,motociclete vechi,arme de foc,arme albe .... Smile)))
Sporturi practicate ,am fost legitimat la Dinamo la sectia de tenis de camp.pana cand trecand prin fata poligonului de tir am intrat si n-am mai iesit decat legitimat acolo, am practicat jiu-jitsu cu un intemeietor al artelor martiale in Romania ,Florian Frazzei un om deosebit ,la centrul de Instructie al Marinei au fost foarte folositoare si dupa in multe tamponari intamplatoare,antrenamentele de la tir s-au vazut pe parcursul armatei cand la fiecare tragere reuseam cate o isprava de ma tineau la spalat vase cate 3 luni de oftica ofiterii ca erau departe rau de ce faceam cu un Ak 47 tavalit de cel putin 10 generatii inainte .
Filme nu prea am rabdare sa le urmaresc,muzica orice in functie de moment mai putin genul manele si alte strigaturi ....in Hawick ,Scotia aveam un hangar langa garaj unde probabil fanfara orasului facea repetitii saptamanale de imi rasuna si acu in urechi cimpoiul ala,dar mai urmaresc documentare cap coada si mai nou prof .Adrian Cioroianu cu o serie de documentare pe Youtube extrem de interesante.
Cam atat, in rest rutina de zi cu zi ,exact ceea ce am urat cel mai mult sa nu invat in fiecare zi ceva nou,sa nu fac altceva si sa nu cunosc oameni noi ,meseria de mecanic exact asta imi oferea,iar din cand in cand mai schimbam si tara,limba ....restu nu mai detaliez.
Cand scriu astea imi dau seama cat de multe mai am de spus si totodata cate mai am de facut ,pana in ziua in care voi deveni doar o amintire.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multi ani inainte.
Si multe sfaturi pentru opelisti. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR