Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut lume,

Din pacate, timpul nu-mi permite nici sa ma ocup de masina cum ar trebui, nici sa activez pe aici.

Am gasit pe cineva cu o Astra F GSI si vreau sa iau puntea spate cu discuri si etrieri si s-o pun la Kadett. De asemenea, vreau si franele fata (discuri, etrieri, pompa etc). Intrebarea mea este daca se potrivesc sau trebuie ceva modificat.

Am mai gasit o cutie de viteze de Corsa B, F13 in 5 trepte, pe care omu vrea 3.5mil. Merita banii ?

W-E asta ma duc sa le iau daca ziceti ca merita. Pe punte echipata dau 4mil, iar pe alea de fata n-am discutat.

Ambii isi de monteaza masinile si le vand pe piese. Daca intereseaza ceva, pm.

Multumesc anticipat. Confused
Skip ads

  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nimeni nu stie nimic daca merge puntea mea cu discuri de pe astra f gsi pe kadett d ? ? ?
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cu ruleta masori puntea de la astra si apoi kadetul.
in principiu merge puntea de astra pe kadet d dar este
bine sa masori sa nu ai surprize.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
S-a mai discutat undeva pe forum despre schimbarea de punti. S-ar putea sa ai ceva probleme cu franele. Tu acum frana pe tambur conversia pe frana pe disc are anumite probleme, din ce am inteles eu ceva cu distributia puterii de franare. Sa nu te trezesti ca pui frana si masina iti franeaza mai mult pe spate. Problema ar fi cu distributia cuplului de franare fata-spate(sper ca m-am exprimat bine si nu bat campii). De asemenea vezi daca se potriveste ia o ruleta si masoara. Cand gasesc respectiva discutie o postez sunt sigur ca am citit aici pe forum undeva.
Skip ads

  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pe kadet E merge 100% schimbul, chiar eu am facut acest transplant pe fosta mea masina, ideea e ca nu stiam sigur si daca pe kadet D, acum suntem putin lamuriti dar trebuie sa mai aprofundam putin problema.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0 aici s-a vorbit de respectia schimbare de punti, si cineva care a pus daca am vazut eu bine (am citit repede) o punte de vectra pe un kadett D.
  • layr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Agila
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
scuze in primul rand ca-mi postez anuntul aici,dar cred ca este o eroare si nu-l pot posta unde ar trebui! sper sa fiu inteles de catre colegii de site! vand una bucata radiator racire apa,pentru un opel astra f,motor de 1.7 diesel,isuzu,mentionez ca este putin lipit intr-o parte,dar nu curge(asa am cumparat masina),si are si termocupla inclusa! pretul este de 120 de lei,pret fix,tinand cont ca in magazine un radiator nou este 450-500 lei,iar termocupla inca 50,cred ca este un pret mai mult decat bun!
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut baieti,

Multam de ajutor, in week-endul asta o sa masor puntea mea sa vad daca merge pusa aia de Astra. Cu franarea nu o sa am probleme intrucat o sa schimb si fata, cu tot cu pompa, tot de pe Astra, numa sa mearga etrierele pe amortizor.
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
layr a scris:scuze in primul rand ca-mi postez anuntul aici,dar cred ca este o eroare si nu-l pot posta unde ar trebui! sper sa fiu inteles de catre colegii de site! vand una bucata radiator racire apa,pentru un opel astra f,motor de 1.7 diesel,isuzu,mentionez ca este putin lipit intr-o parte,dar nu curge(asa am cumparat masina),si are si termocupla inclusa! pretul este de 120 de lei,pret fix,tinand cont ca in magazine un radiator nou este 450-500 lei,iar termocupla inca 50,cred ca este un pret mai mult decat bun!


incearca sa postezi in sectiunea care trebuie, nu asa aiurea! Nu vezi ca nu ai nici o treaba cu subiectul ?
  • layr

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Agila
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
White Tzuly a scris:
layr a scris:scuze in primul rand ca-mi postez anuntul aici,dar cred ca este o eroare si nu-l pot posta unde ar trebui! sper sa fiu inteles de catre colegii de site! vand una bucata radiator racire apa,pentru un opel astra f,motor de 1.7 diesel,isuzu,mentionez ca este putin lipit intr-o parte,dar nu curge(asa am cumparat masina),si are si termocupla inclusa! pretul este de 120 de lei,pret fix,tinand cont ca in magazine un radiator nou este 450-500 lei,iar termocupla inca 50,cred ca este un pret mai mult decat bun!


incearca sa postezi in sectiunea care trebuie, nu asa aiurea! Nu vezi ca nu ai nici o treaba cu subiectul ?
daca citeai si cu ce am inceput subiectul,nu-ti mai dadeai aiurea cu parerea!!!!!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR