Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
l-ai vazut pe a-l meu ?m-a costat 60 ron teava plus coturi si meseriasul cu sudura in carbon probabil 20 ron (eu l-am sudat moca ptr ca este o cunostinta ,bara este de 2 toli de otel ,iar daca vrei sa-l faci de inox te duce in jur de 300 ron ,te duce mai ieftin decat sa-l cumperi si sa fie prea mare.
Skip ads

  • Alexutzu4you

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
E super tot cam asa ceva ma gandeam sa imi fac si eu dar din inox cred sau si ca al tau e super. Cam cat m-ar costa sa imi faci si mie unul daca poti bineinteles....
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
de vrut as vrea si eu dar ma intereseaza mult cum l-ai prins
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
de facut nu fac ca nu am timp am teava ptr praguri de 2 ani gata si nu am avut timp sa le pun ,a-l faci tu, mai migalos este cand dai cu fibra la sudura ca sa iasa frumos. Ptr george de prins l-am sudat de cele doua cleme de sub bara care vine peste bucsile acelea de cauciuc,le-am dat jos si l-am sudatapoi le-am prins la loc. am vrut sa fie solid la un impact nu doar de dizain. Sa fac o recapitulare ce va trebuie: teva 6m (in cazul in care vreti si praguri) si sase coturi de aceeasi dimensiune cu bara.Am avut un mic incident si a rezistat f bine.ptr poze cum este prins pot sa va trimet pe mes prinderea .
Skip ads

  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
YM: george_fusneica
te rog sa ma contactezi cand ai timp sa-mi dai niste detalii ca de sudat am si eu unde sa sudez, si detalii despre teava si coturi, anume de unde le-ai luat.
multumesc
  • ai.ciprian

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pe mine ma intereseaza cum ai colorat conturul geamurilor. E lipit autocolant sau e dat cu spray?
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
folie. cu asta te pot ajuta eu
  • ai.ciprian

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Corsa 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ok, atunci am sa te contactez in weekend, ca intru in concediu si voi avea mai mult timp liber.
Skip ads

  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Cu autocolant am facuto dar a fost prost dupa 2 ani sa umflat si arata naspa,daca puneti sa aveti grija la tipul de autocolant ,geamurile nu au folie sunt ionizate m-a dus c-am mult 420 ron acum 3 ani dar sunt omologate.
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
folia corespunzatoare pentru treaba aceea rezista in mediul exterior intre 5 si 7 ani, mai ales daca este aplicata corespunzator (ma refer la cea de pe tabla)
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ptr cei interesati de bulbar ptr agila ,cunosc un tip din Baia Mare care la rindul lui stie pe cineva care i-a facut bulbar si lui din inox la super pret ,si poate sa mai faca la comanda, ptr ca are deja masurile. un nr de contact:0729802421. Nicu. pozele se pot vedea in garaj a-l forumului la sectiunea Altele.
  • Costica S.

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut la unele masini acele deflectoare de aer sau paravanturi si m-am hotarat sa-mi pun si eu.M-am documentat cat am putut si am constatat ca se merita.
Printre avantaje s-ar numara:aerisirea masinii la viteze mari fara sa deranjeze curentul (protejarea bateriei),o dezaburire mai rapida a geamurilor, protectie impotriva prafului cand se merge cu geamul deschis.Ca dezavantaj am gasit ca se poate zgaria geamul , si ca forteaza motorasul de la geam (pentru ca fata de Dacie unde am vazut ca paravantul se prinde pe exterior cu cleme , la masinile altele decat Dacia,paravantul se monteaza pe sub cheder).
Are cineva paravanturi la Agila? Se merita efortul?Cum le-ati montat?
Numai bine!
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Spor la citit, data viitoare da o cautare.
  • UKA

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut!
"raducu ion" ti-am vizitat garajul, felicitari! apropo, prelungirea aceia a barei din fata la Meriva, ai achizitionat-o/ montat-o, tu? Eventual de unde si un indicativ de pret
Oare se poate adapta si la bara de Agila?

Pentru ceilalti colegi, daca aveti idee de o firma care furnizeaza elemente similare...dati un semn. Concepute special pt Agila sau Suzuki Wagon nu am gasit pana acum in cautarile mele.

Multumesc anticipat!
  • andone constantin

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 1000cl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:rares84, pentru bord ai aici cum scoti capacul de la volan https://www.clubopel.com/vie...hlight=comutator. Dupa asta scoti rama de la ceasuri, surub sus, dupa care ceasurile. Becurile sunt normale.
Alte info ajutatoare:
https://www.clubopel.com/vie...amp;highlight=led
https://www.clubopel.com/vie...amp;highlight=led


Am achizitionat si eu doua bare second pentru portbagaj si am rugamintea sa ma ajutati daca a mai montat cineva, cum pot sa le montez pe masina. Barele sunt de pe o Agila 2001 si au emblema de Suzuki. Am consultat niste baieti de la Opel Gesara din Bacau dar nu au montat niciodata si nu m-au lamurit.
  • Liviu Didici

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Agila 2001 z 12 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Are cineva capace pentru portbagaj, de preferat cele din plastic sau setul complet cu plasa?
  • SilQ

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Sa pui ceva poze, pret ca sa stim si noi ....
Eu am schimbat grila fata, a mea + diferenta, am sa pun si pozele de la montare.


De unde pot cumpara o astfel de grila ? Multumesc
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cocosai avea una, intreaba-l daca mai este.
  • cristina1211

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Are cineva capac plastic pentru protectie lonjeroni portbagaj(1 buc capac plastic spate pentru protectie asamblarii cu suruburi a lonjeronului de caroserie).Daca nu, cat costa un lonjeron de portbagaj echipat cu aceste masti din plastic de protectie?Capacul a fost "completat" de alti posesori Agila din parcare supermarket.
Va multumesc.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca vorbim de capac bara longitudinala pentru portbagaj cupola. Lonjeronul e alta treaba, e sub masina...
La second nu cred ca vei gasi. Spune care din spate stanga-dreapta si an, culoare sa-ti dau un cod sa ai ce comanda.
La Agila se fura oglinzi, capace roti, capace portbagaj, stergatoare cu brat cu tot, roti, cheder parbriz (vara), benzi ornament portiera.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR